--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pisk przy ruszaniu

VIN, znalezione na allegro itp.
osti
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2017, o 17:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Warszawa

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: osti » 7 lis 2017, o 08:44

Witam, Panowie udało się w końcu ostatecznie zamknąć temat ? Wiadomo co jest przyczyną tego pisku podczas ruszania ? U mnie od niedawna niestety to samo. Pozdrawiam

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: Bartol » 7 lis 2017, o 09:50

Bodex pisze:A jesteś pewien, że wszystko wymienił? Czy, a jeszcze pojedzie....
Znajomy sprowadził rok temu Mondeo. Przed wyjazdem w trasę po Polsce(700km w jedną stronę) zaprowadził do mechanika na wymianę rozrządu. Dojechał tylko w jedną stronę, pękł pasek i silnik na złom. Samochód na lawetę, rzeczoznawca stwierdził, że rozrząd nie ruszany. Kumpel na swoje szczęście ma rachunek z tego warsztatu z wyszczególnioną wymianą rozrządu. Mało tego mechanik twierdzi, że rozrząd wymienił :D i sprawa trafiła do sądu :D

Awatar użytkownika
romanik99
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 17 sie 2017, o 05:17
Auto: Insignia 1.6T 180km
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: romanik99 » 11 lis 2017, o 21:42

Po części zdiagnozowałem usterkę.jest to sprzęgło, z tym ze nie wiem który element.

Jak zdiagnozowałem?

1 listopada podczas jazdy po cmentarzach w korku pod stromą górkę przypaliłem sprzęgło tak ze poszedł smrodek. Po czym stwierdziłem że piszczenie praktycznie ustąpiło, praktycznie bo czasem coś tam zapiszczy jak ruszam pod jakieś wzniesienie

Bodex

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: Bodex » 12 lis 2017, o 03:42

Okładziny tarczy tak cienkie że nity piszczą o bieżnię docisk-dwumas.
Skoro już cienkie to siła docisku słaba i tarcza sie ślizga chwilami i przypala .
Sam docisk już też wytarte gniazdo piór na styku łożyska.
Jeśli masz tym autem jeździć kilka lat to najlepiej zrobić kpl. Dwumas sprzęgło , łożysko Sachs.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

colbot
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 23 lis 2015, o 11:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: colbot » 22 lis 2017, o 18:39

Odświeżę temat...a mianowicie pisk (jęk) przy ruszaniu nadal nie zdiagnozowany, jednakże zauważyłem że jęk nasila się jak prawą stroną wjadę na krawężnik (chodnik) i jak ruszam do przodu skręcając koła w lewo ruszam do przodu (ostatnia faza puszczania sprzęgła i dodawania gazu. Po ruszeniu... w czasie jazdy pisk już nie występuje...pomóżcie...co może być przyczyną.

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: Putridum » 23 lis 2017, o 09:06

Alternator a dokładniej sprzęgło alternatora.

Palnięte z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: Adrian9393 » 3 lut 2018, o 21:25

colbot pisze:Odświeżę temat...a mianowicie pisk (jęk) przy ruszaniu nadal nie zdiagnozowany, jednakże zauważyłem że jęk nasila się jak prawą stroną wjadę na krawężnik (chodnik) i jak ruszam do przodu skręcając koła w lewo ruszam do przodu (ostatnia faza puszczania sprzęgła i dodawania gazu. Po ruszeniu... w czasie jazdy pisk już nie występuje...pomóżcie...co może być przyczyną.
Witaj mam chyba podobnie :) sprawdź obudowę filtra powietrza. Z tylu od strony szyby powinna być taka guma mocująca z karoseria poruszaj filtrem jak zacznie trzeszczec to raczej to to ja tak miałem obkleilem ta gumę taśma papierową żeby tylko sprawdzić przejechałem się i tego cwiergolenia brak :O

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

SzalonyMirek

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: SzalonyMirek » 14 wrz 2018, o 06:45

colbot pisze:
22 lis 2017, o 18:39
Odświeżę temat...a mianowicie pisk (jęk) przy ruszaniu nadal nie zdiagnozowany, jednakże zauważyłem że jęk nasila się jak prawą stroną wjadę na krawężnik (chodnik) i jak ruszam do przodu skręcając koła w lewo ruszam do przodu (ostatnia faza puszczania sprzęgła i dodawania gazu. Po ruszeniu... w czasie jazdy pisk już nie występuje...pomóżcie...co może być przyczyną.
Mam podobny problem, czy udało się ustalić co było przyczyną ?

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Pisk przy ruszaniu

Post autor: Buluś » 14 wrz 2018, o 23:11

jęk/pisk przy ruszaniu coś jak by hamulec piszczał to dwumasa i nie tylko w insigni tak to wygląda

colbot
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 23 lis 2015, o 11:24
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Pisk przy ruszaniu

Post autor: colbot » 1 kwie 2019, o 13:36

Zdiagnozowane....

do wymiany był wysprzeglik, docisk tarcza i dwumasa ---- koszt ....lepiej nie pisać ......już nie piszczy ani nie jęczy

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”