--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Żarnik D1S do xenonów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Major601 » 15 mar 2018, o 18:58

ja miałem założone Philips X-TREME VISION XENON GEN2 +150% D3S i złożyłem reklamację do Philipsa że gorzej świecą niż fabryczne po 3 miesiącach użytkowania i okresie tzw rozświecenia.
Dostałem w odpowiedzi żarniki Philips X-TREME VISION pierwszej generacji i świecą lepiej niż te wspomniane.
Jednak nadal jakoś daleko oświetleniu Insignii do ksenonów które miałem z powyższymi żarnikami w Astrze H z palnikami D2S...
Testowałem również Osram Cool Blue Intense 5000K i te były dobre na suchym, na mokrym gorzej

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Krznnn » 16 mar 2018, o 14:02

Panowie zamówiłem następujące żarniki:
http://www.motostacja.com/p/9749/50241/ ... odowe.html
Nie wiem jakie mam aktualnie założone, dowiem się po wymianie aczkolwiek kolega Mxw troszkę zbił mnie z tropu twierdząc że Osram Xenarc które miał świeciły na żółto. Z tego co widać po fotorelacji to owszem ale gdy był już jej kres w porównaniu z Phillipsem które założył fakt jest różnica Ale widać że obie to ksenon. A różnica raczej wynika z tego że jedna już jest zmęczona A druga cóż nowa . Producent pisze że osram ma do 4500k i strumień 3200lm czyli specyfikacja nienajgorsza a cena atrakcyjna. Ma ktoś także te osramy założone?jakieś odczucia refleksje :D? Pozdroo

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Major601 » 16 mar 2018, o 14:20

Oryginal xenarc świecą na kolor mleczny biały podobnie jak night breaker unlimited xenarc bo maja 4300K
Ostateczny efekt dużo oczywiście zależy od stopnia zużycia lampy - zabrudzenia czy też pożółknięcia soczewki od wysokiej temperatury przez lata świecenia.
Ja swoje testy robiłem na nowym samochodzie. Najlepszy efekt dały w różnych warunkach pogodowych w moim mniemaniu Philips X-treme Vison gen1, te same gen 2 mniej światła dawały przed samochodem a barwa 4800K jest optimum pomiędzy żółtawym a efektownym niebieskawym. W każdym razie nadal mam niedosyt...

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Krznnn » 16 mar 2018, o 14:26

Wiadomo że fajerwerek się nie spodziewam Ale też w grę wchodzi cena. Czekają mnie klocki z tarczami komplet więc szukałem kompromisu. W każdym razie jestem laikiem w tym temacie. Na ksenonie jeżdżę dobrych 9 lat A tylko raz mi padł w mojej audicy z czym że wtedy nie przywiązywałem do tego wagi. Insignia ma jednak bardziej zaawansowany system oświetlenia niż a4 z 2007 roku

tomeck
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2017, o 22:23
Auto: Insignia 2.0 ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: tomeck » 16 mar 2018, o 20:51

Witam,
jestem świeżo po montażu i teście na szybko D1S Philips X-TREME VISION XENON GEN2 +150% i... jak na razie słabo...
W porównaniu do standardowych Osram Xenarc króre miałem wcześniej, wizualnie na drodze wydaje się że światła jest mniej, jego rozkład jest "poszarpany" i zasięg jest mniejszy... oryginały z "motostacja pl"
Ogólnie pierwsze wrażenie na minus, mam nadzieję że się rozświecą i po czasie powinno być lepiej? Zobaczymy

Przeprowadziłem można powiedzieć "test" przy pomocy luksomierza (aplikacji) wykorzystującego czujńik światła w telefonie i tutaj Philipsy wygrały dając ok. 25% wyższy wynik choć dla oka na ten moment jest gorzej

VisaBit
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2018, o 19:49
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Katowice

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: VisaBit » 17 mar 2018, o 11:09

Siemka mam pytanie mam Bixenon AFL zauważyłem że jedna żarówka świeci mi na biało ładnie druga żółto
jak myślicie będzie to żarnik czy przetwornica - i jak coś co polecacie

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Krznnn » 17 mar 2018, o 11:34

VisaBit pisze:edit
Kolego zapoznaj się z Tym wątkiem od początku A na pewno coś znajdziesz dla siebie. Co do żółtego ksenonu cofnij się podstronę bliżej;) .tam jeden z forumowiczów zrobił fajną fotorelację..pozdro
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, o 15:02 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Major601 » 17 mar 2018, o 11:48

tomeck pisze:Witam,
jestem świeżo po montażu i teście na szybko D1S Philips X-TREME VISION XENON GEN2 +150% i... jak na razie słabo...
W porównaniu do standardowych Osram Xenarc króre miałem wcześniej, wizualnie na drodze wydaje się że światła jest mniej, jego rozkład jest "poszarpany" i zasięg jest mniejszy...
Już pisałem powyżej że te żarniki mnie również nie zadowoliły. O wiele lepiej świecą X-treme pierwszej generacji. Kolejnymi jakie kupię w przyszłości to chyba Philips White Vision, ale na razie szkoda mi kasy

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: tetar » 20 mar 2018, o 09:08

Czyli jest nas już 3 z D1S Philips X-TREME VISION XENON GEN2 +150% i raczej rozczarowanie.

Ja świeżo po założeniu i odpaleniu tych lamp miałem wrażenie, że jest "niby fajnie ale niezbyt"...miałem nadzieję, że się rozświetlą. Świecą już ponad rok użytkowania, a jest niedosyt i pewne rozczarowanie.
Zastanawiam się czy nie wrócić do poprzednich lamp Osram oraz muszę jeszcze poszukać w moim lamusie - być może mam jeszcze oryginały z 1go montażu.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Major601 » 20 mar 2018, o 10:33

ja mam D3S bo w polifcie takie są. Po założeniu Philips X-TREME VISION XENON GEN2 +150% jeździłem około miesiąca (4000km na światłach) mając nadzieję że się rozświecą, pojechałem na diagnostykę i okazało się że jest taka ciemna niecka pośrodku - czyli za mało światła bezpośrednio przed samochodem. Zdemontowałem więc żarniki i zadzwoniłem do Philipsa z reklamacją, zapakowałem i przyjechał bezpłatny kurier. Za miesiąc otrzymałem odpowiedź i nowe żarniki Philips X-TREME VISION pierwszej generacji, które założyłem i świecą ciut lepiej niż te z pierwszego montażu: Philips Xen Eco start. W między czasie wypróbowałem także Osram Cool blue intense 5000K i nie było źle, świeciły mocniej bezpośrednio przed samochodem ze 2-3m, ale dalej lipa oczywiście pomimo ustawiania na diagnostyce. Stanęło więc na Philipsach jak wyżej...
Jednak nie wiem dlaczego gdy miałem Astrę H z ksenonami fabrycznymi bez AFL i żarnikami D2S Philips X-TREME VISION świecenie było jaśniejsze, może to wina optyki zastosowanej do systemu AFL w insignii

Bodex

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Bodex » 21 mar 2018, o 22:30

tetar pisze:Czyli jest nas już 3 z D1S Philips X-TREME VISION XENON GEN2 +150% i raczej rozczarowanie.

Ja świeżo po założeniu i odpaleniu tych lamp miałem wrażenie, że jest "niby fajnie ale niezbyt"...miałem nadzieję, że się rozświetlą. Świecą już ponad rok użytkowania, a jest niedosyt i pewne rozczarowanie.
Zastanawiam się czy nie wrócić do poprzednich lamp Osram oraz muszę jeszcze poszukać w moim lamusie - być może mam jeszcze oryginały z 1go montażu.
A może podróbke ci sprzedali w ładnym ori pudełeczku ?

Podróbka świeci max 2200 lm ,ori 3200 lm.

Sprawdź numery fabryczne na palniku , na ori każdy jest inny i chyba na stronie Philipsa można sprawdzić po numerze .
Podróbka ma zawsze jeden numer drukowany Obrazek

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: P405 » 21 mar 2018, o 22:38

Ashampoo_Snap_2018.03.22_10h45m10s_004_.png
Tak na szybko założyłem wczoraj moje chinczyki D1s 5000K, oryginalne były philips extrem. Jak dla mnie rewelacja, jaśniejsze, ale nie białe jak 6000K. Biorąc pod uwagę cenę ok 60 zł, albo allegro ok 100 zł. to nie ma sensu przepłacać. Jutro wyciagnę kartę z kamery i postaram się wrzucić jakieś zdjęcia z tego samego odcinka na starych i nowych żarnikach. Jedyny mankament to obudowy nie są idealnie dogięte. Trzeba trochę popracować żeby wtyczka się dobrze zapieła.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Major601 » 22 mar 2018, o 15:22

obawiałbym się uszkodzenia przetwornic przez "chinczyki", zwłaszcza że wymiana żarników średnio w moim przypadku co 120-150tys km... więc koszt 600zł to żaden pieniądz na taki przebieg
Motostacja nie sprzedaje podróbek, ja też kupiłem u nich na serwisie aukcyjnym i odesłałem do Philipsa - nie było zastrzeżeń co do wiarygodności źródła pochodzenia - mało tego z informacji dołączonej do wysłanych mi nowych żarników wynikało że dokonali prób i wszystko było w porządku, a dla dobrego kompromisu dali mi inne nowe żarniki

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: tetar » 22 mar 2018, o 16:33

@Bodex, lampy oryginały ze sklepu Philips'a - kody produktu tez sprawdzone. A gdzie znalazłeś te 3200lm?
W czasie gdy kupowałem na stronie Philipsa nic nie było na ten temat w specyfikacji technicznej - było to dla mnie zastanawiające!

Bodex

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Bodex » 22 mar 2018, o 19:27

Wiesz teraz nie pamiętam , ale grzebałem tu i tam gdy chandlowałem w allegro zamiennikami M-tech.

O tu , niektórzy podają w parametrach.

http://allegro.pl/philips-d1s-vision-xe ... 54a7ff.jpg[/img]

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: tetar » 22 mar 2018, o 20:11

@Bodex, na różnych allegrach, ebayach itp. ja to widzialem (ciekawe skąd te dane) - ale na oficjalnej stronie Philipsa tych danych nie ma! I dotyczy wszystkich lamp ksenonowych (D1S) z opcją "+więcej światła". Tylko jedna lampa "zwyczajny" ksenon 4400K jest opisany jako 3350lm (+/-300lm) i to jest zastanawiające?

https://www.philips.pl/c-m-au/lampy-sam ... enon#xenon

Bodex

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Bodex » 22 mar 2018, o 20:38

Przepisy mówią , że lampy pow. 2200 lm muszą mieć spryskiwacze i samoregulację. H7 osiąga 1800 lm.

Wyślij zapytanie do Philipsa

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Bodex

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Bodex » 22 mar 2018, o 20:59

13 minuta :
https://youtu.be/F4qSBNLAS_w

https://youtu.be/I8IdneUkBsU

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

czarny8383
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2018, o 12:26
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: czarny8383 » 23 mar 2018, o 13:08

Mogę Ci sprzedać [...]
Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, o 01:25 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ten dział.

Bodex

Re: Żarnik D1S do xenonów

Post autor: Bodex » 23 mar 2018, o 15:10

Tzn , komu ?
Bo ja mam philipsy vision...

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”