--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

ODPOWIEDZ
yooro
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 11:17
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: yooro » 26 lut 2023, o 19:21

Cześć,
Po wizycie na myjni takie przygody ;(
Isia 2010 160km dth 2.0cdti
Dodatkowo zauważyłem, że jedno tylne światło się przestało palić po prawej stronie (stopu).
Help ;)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8487
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: dokia » 26 lut 2023, o 20:20

Poczekaj aż wyschnie. Insignia jest bardzo czuła na wilgoć. Poczekaj, nie panikuj, nie naprawiaj nic od razu.

yooro
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 11:17
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: yooro » 27 lut 2023, o 17:17

Niestety dalej to samo - choinka i nie odpala. Wiązka w nadkolu?

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: fuli » 28 lut 2023, o 12:52

Może przypadek i aku się skończyło, albo poluzowana klema ??

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


yooro
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 11:17
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: yooro » 28 lut 2023, o 21:18

Aku rok temu wymieniany był. Odkręciłem, doładowałem, podłączyłem - dalej to samo. Pogrzebałem i widzę, że Yakub miał podobny kejs ale bez rozwiązania widzę ;(
viewtopic.php?t=4903

Zeberko
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 wrz 2019, o 21:29
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Częstochowa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: Zeberko » 29 sie 2023, o 21:40

Yooro.
Czy udało się rozważać problem z odpaleniem?

Dexter03
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2023, o 21:31
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Przeworsk

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: Dexter03 » 6 lut 2024, o 18:20

Ja miałem w swojej to samo po deszczu... Deska migała, pokazywała wszelakie możliwe błędy i okazało się że był zalany komputer z prawem strony w bagażniku. Okazało się że woda dostaje się jedną z dwóch zaślepek pod klapą bagażnika. Tylko są one schowane pod plastikową osłoną pod klapą bagażnika. Jedna zaślepka jest gumowa i nie była problemem, ale drugą jest nie wiedzieć czemu zrobiona na sztywno z niby jakimś uszczelnieniem pod spodem ( kiedyś chyba był tam jakiś klej, albo guma tak się zwulkanizowała że stała się plastikiem xD) złożyłem wszystko na silikonie i problem wody z tego miejsca zniknął i już mi komputera nie zalewa. A naprawa okazała się prostsza niż się wydawało bo wystarczyło porządnie wysuszyć komputer przy użyciu alkoholu izopropylowego do wyparcia wody i dodatkowo suszarki do włosów do wysuszenia wiązek i wtyczek.

A tak wogole to zdaje się że ten komputer jest źle zaprojektowany ponieważ ma idealne warunki do zbierania wody... Gniazda na wtyczki są od góry, a obudowa komputera jest zaprojektowana jakby odwrotnie bo pokrywa obudowy wchodzi do jej dolnej części nie tworząc w żaden sposób jakiejś osłony przed wołaniem się do środka, a sama dolna część tworzy miskę z której jedyny odpływ jest przez górna krawędź...

kenoko
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2024, o 23:31
Auto: Insignia 2.0T 220KM
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Toruń

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: kenoko » 7 mar 2024, o 23:33

A mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie tych zaślepek o których wyżej piszesz? Gdzie one są?

InsigniarzPsi
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 19 gru 2021, o 21:44
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Polskie

Re: Po myjni - sprawdź stabilitrak, niski poziom paliwa, klapa bagażnika się nie otwiera, nie odpala

Post autor: InsigniarzPsi » 9 mar 2024, o 18:49

Podobnie mialem po deszczu przez nieszczelne złącze gniazdo do przyczepki, zobacz czy masz te złącze i czy nie dostała się tam woda, ewentualnie jeszcze możesz sprawdzić czy któryś z bezpieczników się nie przepalił mam nadzieje, ze jest już u Ciebie ok..

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”