--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Światła bixenon AFL same się włączają

Awatar użytkownika
mazimateusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2018, o 19:09
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: mazimateusz » 20 mar 2018, o 21:13

Witam jestem nowy na forum. Chciałbym się podłączyć do tematu bo mam podobny problem. Jestem posiadaczem insigni w wersji cosmo z 2011r. Już 2 razy same zapaliły mi się światła i rozładowały aku do 0. Działo się to w odpstępie 3 miesięcy więc po pierwszym razie zbagatelizowałem problem ( myślałem że ktoś probował otworzyć sobie auto). Miałem wymienianą przednia szybę i zauważyłem 2 razy jak w nocy przy mocniejszych latarniach światła przygasały. Nie wiem co się dzieje ale myślę że może to od czujnika zmierzchu( lub coś w tym stylu) lub jakieś wadliwe oprogramowanie.

riddle

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: riddle » 26 cze 2018, o 20:26

Mam ten sam problem ze światłami. Zauważyłem, że włączją się kiedy jest wilgotno na zewnątrz na przyklad po deszczu lub po myjni. Następnie pada całe zasilanie, nie mogę nic zrobić, nawet zamnąć drzwi. Czasami pomaga odpięcie klemy, lub dzien postoju w upalnym słońcu. Tak wiem, coś jest zawilgocone, ale zaden fachowiec nie byl w stanie stwierdzic co to jest.

Darko_ols
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2019, o 10:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Darko_ols » 26 lut 2021, o 21:08

Witam serdecznie,
ostatnio dopadł mnie ten sam problem. Dwukrotnie włączyły się światła mijania gdy auto stało w garażu. Czy komuś udało się znaleźć przyczynę i rozwiązać problem?
Pozdrawiam

Taichoo
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2021, o 12:40
Auto: Sports Tourer
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Zduńska Wola

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Taichoo » 11 lip 2021, o 00:29

Cześć,

Podpinam się do tematu. Dzisiaj w mojej Insigni ST 2009 wystąpiło dokładnie to samo co u poprzedników. Nie mam niestety na to rozwiązania, jedynie nowe spostrzezenia (może ktoś wpadnie co to może być):
1. samochód był świeżo po myjce
2. światła nie zapaliły się od razu, raczej po jakimś czasie. Stało akurat jak zachodziło słońce, zauważyłem że się palą już jak zrobiło się ciemno
3. światła mogłem zgasić pokrętłem skacząc na OFF, jednak wracając do pozycji światel mijania (nie jeżdżę na auto, bo mam jakiś problem z linią komunikacyjna - zawsze mam ustawione na mijania) znowu się załączaly. jedyny sposób żeby zgasić to tak jak ktoś pisał odpalić system z kluczyka i znowu go wyłączyć
4. mając ustawione światła na mijania, wyłączoną mam opcje z odpalaniem reflektorów po otworzeniu auta, więc światła powinny być zawsze zgaszone jeśli nie odpalam ich z kluczyka.
5. co do szyby czołowej wydaje mi się że mogła być kiedyś wymieniona (auto mam raptem od półtora miesiąca), ale nie mam co do tego pewności, jedyne podejrzenia.
6. jak wymusiłem zgaszenie świateł to już się nie włączyły same z powrotem.

Ogólnie jak na ten moment to najwięcej sensu ma chyba ten czujnik zmierzchu, chociaż jak miałby wymusić zmianę świateł jeśli system AFL był na stałe wyłączony, a auto nie miało kluczyka w stacyjce?

Narazie zdarzyło się to tylko raz, po intensywnej sesji na myjce. Po ostatnich ulewnych dniach problem nie występował, chociaż może dopadła mnie w końcu kumulacja wilgoci...

Sylwek
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 8 cze 2021, o 14:42
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdańsk

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Sylwek » 6 cze 2022, o 17:16

Witam niestety mam problem również od kilku dni jadąc moja Insignia 2.8 v6 z 2008r sedan na światłach dziennych w mega słoneczny dzień włączają się bixenony odłączyłem.akumulator było dobrze ale przejechałem może z 10min i znów to samo problem może być z czujnikiem zmierzchu? może ktos taki problem miał podłączyć go pod komputer czy od czego zacząć ?

petione
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2017, o 08:43
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: petione » 22 lis 2023, o 22:06

Czy komus udalo sie rozwiazac ten problem. Moze ktos cos naprowadzi.....

sajdz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2024, o 08:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Legionowo

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: sajdz » 17 lut 2024, o 14:49

Ja mam problem z ksenonami. Ksenon włącza się tylko na zapłonie, a jak auto odpalę to się nie włącza. Muszę odpalać auto na zapalonym ksenonie. Ma ktoś jakiś pomysł?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”