--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Światła bixenon AFL same się włączają

ODPOWIEDZ
Tomeczek

Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Tomeczek » 9 sty 2018, o 15:37

Witam.
Posiadam Opla insignia 2009 2.0 160km cdti reflektory xenonowe z systemem AFL

Cztery lata po zakupie auta dziwne rzeczy się zaczęły dziać ze światłami.
Po wyjściu z auta i go zamknięciu potrafią same się światła zapalić. Tak po 30min-1h gdzieś lub później ciężko określić na pewno nie po 10 minutach po wyjściu z auta i zamknięciu go. I się pala aż akumulator nie padnie. Oczywiście jak zdołam zobaczyć ze się pala to mogę je zgasić .Ostatnio spokój był gdzieś koło roku czasu . I ostatnio znowu co 2-3 tygodnie się potrafią zapalić. W ASO stwierdzili 0 błędów i nic nie widza . Auto było sprawdzane również u elektryków tez nic nie widza i nie maja pojęcia co to może być. Akumulator był wymieniany ale to i tak nie przyniosło rezultatu. Najgorsze ze to się dzieje w różnych odstępach czasowych i ciężko udowodnić lub pokazać komuś. Auto trzymam na dworze i już nie raz do mnie ktoś dzwonił ze znowu ci się światła pala . I faktycznie auto zamknięte a światła się pala aż akumulator nie padnie. Nie zależnie na jakim trybie zostawię czy to auto czy to zwykłe. Zapala się takie na jakim były zostawione. Codzienie ide do tego auta i sie zastanawiam tylko czy odpali czy nie. ]:-< Wie ktoś co to może być ?

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: grzegorz13 » 9 sty 2018, o 18:58

Masz coś z modułami w aucie skoro było w ASO i nic nie znaleźli to powinni wymienić oprogramowanie
Tak że wróć do ASO niech wymienią zaktualizują oprogramowanie a jeśli dalej będzie się powtarzać to zostaje ich wymiana Auto wyłącza wszystkie modułu po kilkunastu minutach a wybudza po otwarciu auta a skoro światła same się zapalają to coś wybudza auta i włącza światła dlatego stawiam na błąd programowy i dlatego nie masz błędów lecz sztuką jest znalezienie który po tym jak zostawiasz auto i jest ok dlatego trzeba profilaktycznie wymienić oprogramowanie
Na początek spróbuj czy jak ręcznie wyłączysz światła przed zgaszeniem to się same włączą

Awatar użytkownika
aras 2
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 09:04
Auto: Astra J Sedan
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: aras 2 » 9 sty 2018, o 19:18

Oświetleniem steruje BCM, najprościej i najtaniej jeszcze raz wgrać oprogramowanie, jeżeli to nie pomoże to BCM do sprawdzenia. Nie rozbierałem go więc nie wiem czy wyjścia są sterowane przekaźnikami czy tranzystorami ale może być padnięte. Niestety ze względu na sporadyczne występowanie problemu może być trudne do szybkiego zdiagnozowania.

Tomeczek

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Tomeczek » 9 sty 2018, o 19:57

grzegorz13 pisze:Masz coś z modułami w aucie skoro było w ASO i nic nie znaleźli to powinni wymienić oprogramowanie
Tak że wróć do ASO niech wymienią zaktualizują oprogramowanie a jeśli dalej będzie się powtarzać to zostaje ich wymiana Auto wyłącza wszystkie modułu po kilkunastu minutach a wybudza po otwarciu auta a skoro światła same się zapalają to coś wybudza auta i włącza światła dlatego stawiam na błąd programowy i dlatego nie masz błędów lecz sztuką jest znalezienie który po tym jak zostawiasz auto i jest ok dlatego trzeba profilaktycznie wymienić oprogramowanie
Na początek spróbuj czy jak ręcznie wyłączysz światła przed zgaszeniem to się same włączą
W ASO byłem dwa razy po pierwszym razie okazało się ze nie było jakiegoś wgranego programu do świateł wiec wgrali oprogramowanie i jakiś czas był spokój lub po prostu zbieg okoliczności. Awaria powróciła wiec do nich ponownie pojechałem i mowie ze znowu mam problem ten sam ze światłami to sprawdzili i nic nie znaleźli kompletnie. Tez wyskakuje mi błąd sprawdź układ adaptacyjny reflektorów rzadko bo rzadko ale wyskakuje a działa wszystko bez zarzutu. Podłączany był pod komputer tyle raz i tez nikt słowem nie wspomniał ze jest jaki błąd. Chodź to pewnie znaczenie nie ma.
Własnie teraz próbuje ręcznie wyłączać światła przed zgaszenie wiec zobaczymy. Chodź wiadomo jak ręcznie się światła wyłączy to światła zostają wyłączane ale i tak przeskakuje na tryb automatyczny.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3042
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Zbyszek01 » 9 sty 2018, o 20:43

Pisałeś o wymianie aku czyli około 3-5 min odłączaniu zasilania, może odłączyć na próbę aku na dłuższy okres? 20-30 min? W wielu przypadkach pomaga taki reset.
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: grzegorz13 » 9 sty 2018, o 21:31

Problem niekoniecznie musi być w BCM
gdy nie dzieje się to często to będzie problem z lokalizacją usterki
dlatego najlepiej zacząć od zmiany oprogramowania w modułach
odłączenie aku też może pomóc na jakiś czas

Tomeczek

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Tomeczek » 10 sty 2018, o 20:42

Zbyszek01 pisze:Pisałeś o wymianie aku czyli około 3-5 min odłączaniu zasilania, może odłączyć na próbę aku na dłuższy okres? 20-30 min? W wielu przypadkach pomaga taki reset.
Odłączany nie był tylko przy wymianie aku. Ale już ze 2 razy był całkowicie rozładowany ze nawet pilot nie działał. I musiałem szyby podnieść i opuścić. I stał tak nawet cały dzień. Wiec chyba to samo co odpięcie akumulatora ?

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3042
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Zbyszek01 » 10 sty 2018, o 20:44

Prawie ale nie to samo, zawsze tam jest napięcie ale już nie 12V
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Rooff_ » 10 sty 2018, o 21:08

Zapaliły Ci się kiedyś ponownie jak już je wyłączyłeś po informacji od sąsiadów (chodzi mi o to, czy do następnego otwarcia auta)?
Ja bym stawiał na padnięty lub zawilgocony moduł AFL, a w najlepszym przypadku moduł ten trzebaby ponownie zaprogramować.
I jeszcze takie dwa, może troche dziwne, pytania:
- masz alarm?
- jak Ci się włączą te światła to auto pozostaje zamknięte (zamki w drzwiach)?

Tomeczek

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Tomeczek » 11 sty 2018, o 08:14

Rooff_ pisze: edit
Nie jak dostane informacje od kogoś ze światła mi się pala i je wyłączę to już ponownie one się nie zapala . W pracy 2 razy tak miałem ze około 5:30 wysiadłem z auta i zamknąłem to przed 8 dostałem informacje ze się pala i zgasiłem je i ponownie się już nie zapaliły .

- Alarmu nie mam

- Tak auto pozostaje zamknięte . Musze otworzyć pilotem. Po otwarciu drzwi jest sygnał dźwiękowy jak by kluczyk był w stacyjce po zamknięciu drzwi ustaje. No i tylko ikonka świateł jest na wyświetlaczu.I z tego co pamiętam to chyba ich gałka nie mogę wyłączyć( chodź bym musiał jeszcze raz zobaczyć) ale chyba raczej muszę wsadzić klucz do stacyjki i przekręcić go do góry i do samego dołu wtedy się wyłącza.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, o 12:55 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Rooff_ » 11 sty 2018, o 23:11

Może to też jest jakiś trop - czy przyczyną nie może być awaria stacyjki?
Mam tu na myśli taką sytuację, że mimo iż wyłączysz auto i wszystko pogaśnie, to po jakimś czasie stacyjka daje sygnał do elektroniki i światła się zapalają. Czy w opcjach auta masz włączone lokalizowania auta przy pomocy świateł?

Tomeczek

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: Tomeczek » 12 sty 2018, o 19:54

Chodzi o tzw. Follow Me Home ? powyłączane mam to odkąd się zaczęły się światła zapalać.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: kuba89 » 13 sty 2018, o 08:39

A jak działa opcja follow me home? Ja mam ustawione na włączone i jak zamknę auto to sie nie zapala, dopiero jak pociągnę do siebie dźwignie od kierunków. Włącza sie na czas ustawiony w opcjach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

R1985
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 16 cze 2016, o 22:49
Auto: ST 2.0T 4x4 Cosmo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: SKMKraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: R1985 » 14 sty 2018, o 11:59

Światła w Follow home się zapalają przy otwieraniu c.zamka z pilota lub jak pisałeś manetką. Przy zamykaniu c.zamka z pilota gasną. Podstawa to ustawienie funkcji i czasu w menu.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: kuba89 » 14 sty 2018, o 13:01

Follow me home czyli mniej wiecej zaprowadź mnie do domu działać powinno po wyjęciu kluczyka ze stacyjki albo zamknięciu auta. Dlatego pytam jak to u was działa, bo u mnie musze pociągnąć manetkę do siebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: coolmobil » 14 sty 2018, o 13:09

I tak działa w isi. Innej opcji nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: kuba89 » 14 sty 2018, o 13:29

Cholera No nie wiem dlaczego chodzi mi po głowie wspomnienie, ze zanim jak ok 2 lata temu wyłączyłem te opcje ze światłami, działało to tak, ze jak wyciągałem kluczyk ze stacyjki światła świeciły przez zadany czas. Nie było trzeba nic dotykać... :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: norbi333 » 14 sty 2018, o 13:39

Jest jakaś opcja, ale tylko jak ciemno to swiecą przez 30 sekund lub inny czas w zależności od ustawień

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: kuba89 » 14 sty 2018, o 13:41

Eureka geniuszu :P chodzi o to czy idzie z automatu po wyjęciu kluczyka czy tylko trzeba pociągnąć dzwignie od kierunków... różne wersje softu czy jak

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Światła bixenon AFL same się włączają

Post autor: norbi333 » 14 sty 2018, o 17:05

To geniuszu :D włącznie opcję i sprawdzisz

-- 14 sty 2018, o 17:11 --

Trzeba manetkę pociągnąć. Przy otwieraniu auta z pilota już same zapalają się

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”