--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zasady działania systemów

ODPOWIEDZ
Spirit
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:44
Auto: Insignia Kombi 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Zasady działania systemów

Post autor: Spirit » 30 paź 2017, o 11:22

Cześć,

zakupiłem niedawno Insignię 2.0T, silnik A20NHT, rocznik 2010. Przesiadłem się z Audi A4 B7 i trochę mnie Insignia zagubiła.
Otóż mam problem z automatycznym otwieraniem drzwi po wyłączeniu silnika, jasnością podświetlenia deski rozdzielczej oraz zasadami sterowania nawiewami.

1. Automatyczne otwieranie drzwi.
Czy to jest normalne, że po wyłączeniu silnika nie można otworzyć drzwi inaczej niż dwukrotnie pociągając za klamkę?
2. Jasność podświetlenia deski rozdzielczej
Czy ona nie powinna ściemniać się w zależności od pory dnia? tj. im ciemniej na dworze tym ciemniejsze podświetlenie. W trakcie jazdy w nocy bardzo to razi i trzeba przyciemniać ręcznie. W dzień oczywiście rozjaśniać bo nic nie widać.
3. Sterowanie nawiewami.
To jest największy problem. Otóż w deszczowe dni strasznie parują mi szyby, mimo włączonej klimy. Mam wrażenie, że kierunki nawiewów nie zmieniają się prawidłowo. Odparowanie jest możliwe dopiero po włączeniu nawiewu na szybę (przyciskiem do tego przeznaczonym). Wtedy oczywiście tryb "auto" się wyłącza i wieje mi ciągle np. 22 stopnie, więc po chwili robi się gorąco.

Będę wdzięczny za odpowiedzi na te pytania i ewentualne sugestie jak to rozwiązać.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Zasady działania systemów

Post autor: rataj73 » 30 paź 2017, o 12:51

1- drzwi odryglują się dopiero po wyjęciu kluczyka, ten typ tak ma i tego nie zmienisz, ale w ustawieniach oczywiście można wyłączyć tą funkcję lub otwierać przyciskiem na konsoli.
2- jasność podświetlenia też tak ma, można w ustawieniach zmienić tylko tryb dzienny i nocny wyświetlacza i wtedy w trybie dziennym jest na maxa rozjaśniony bez możliwości ściemniania . Jak przełączy się w tryb nocny wtedy będzie podświetlało z taką mocą jaka była ustawiona ostatnio w tym trybie - oczywiście tu jest możliwość regulacji jasności.
3- w trybie aurto ten typ tak ma, ja używam zawsze trybu manualnego , ustawione są wszystkie trzy kierunki i nic mi nie paruje.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Zasady działania systemów

Post autor: yerry » 30 paź 2017, o 13:43

Ad.3 Nie zgodzę się że ten typ tak ma. W zasadzie cały czas używam trybu auto. A jak się zdarzy zaparowanie szyb np. z powodu wejścia do auta prosto z deszczu, włączam odparowanie przedniej szyby i po chwili jest czysto, wracam na auto. Szukałbym przyczyn raczej w starym filtrze kabinowym
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Zasady działania systemów

Post autor: Zbyszek01 » 30 paź 2017, o 14:19

Świeży filtr kabinowy i włączona klima (cały okrągły rok) i nic nie paruje.
Nawiew pracuje w automacie.
Oczywiście trzeba też powiedzieć że mam garaż.
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Zasady działania systemów

Post autor: Rooff_ » 30 paź 2017, o 14:35

Ad 1
W ustawieniach masz włączone ryglowanie zamków po uruchomieniu samochodu. Można to wyłączyć tylko.
Lub tak jak pisali poprzednicy - po wyłączeniu samochodu (i chyba dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki) drzwi się odryglują - czy wszystkie czy tylko kierowcy to zależy jak masz ustawione otwieranie z pilota.

Ad 2
Jeśli masz automatyczne światła do jazdy dziennej to włącz sobie na stałe na mijania i pionowym kółkiem pod zegarami obok kierownicy zjedź sobie jasnością na minimum. W nocy w zupełności wystarcza.
Przy światłach dziennych będzie świecić na maksa.

Ad 3
Też mam wrażenie, że nawiewy (klimatyzacja) działa specyficznie. Według mądrzejszych z forum po uruchomieniu samochodu przez jakaś chwilę może tak być - później jak auto się nagrzeje to działa inaczej.

Spirit
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:44
Auto: Insignia Kombi 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Zasady działania systemów

Post autor: Spirit » 6 lis 2017, o 12:08

Ad. 1
Zwróciłem na to uwagę i drzwi odryglowują się po wrzuceniu skrzyni w tryb P oraz włączonym silniku. Niestety jeśli wyłączymy silnik nie wrzucając w tryb P to drzwi odryglują się dopiero po dwukrotnym pociągnięciu klamki. Bezsens jak dla mnie, ale trudno.

Ad.2
Rozumiem, że to ustawienie na światłach mijania zapamięta się także w trybie automatycznym?

Ad.3
Tego jeszcze nie ogarnąłem. Ostatnio jest jakby lepiej, nic nie paruje. Ale też pogoda jest ładniejsza. Sprawdzę ten filtr bo teoretycznie powinien być wymieniony, ale sam tego nie sprawdziłem.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Zasady działania systemów

Post autor: Rooff_ » 6 lis 2017, o 15:53

Ad 1
Niespecjalnie widzę sens w gaszeniu silnika nie wrzucając na P. U siebie nigdy tak nie próbowałem, więc nie potwierdzę, że jest tak jak u Ciebie.

Ad 2
Tak.

Spirit
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:44
Auto: Insignia Kombi 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Zasady działania systemów

Post autor: Spirit » 7 lis 2017, o 09:54

Sensu generalnie nie ma co w tym szukać, takie mam przyzwyczajenie, że parkuję i od razu gaszę :)

Ale wczoraj przyjrzałem się temu odryglowywaniu dokładnie i jest tak jak mówię, czyli:

Wrzucając na P przy pracującym silniku drzwi odryglowują się prawidłowo. Jeśli natomiast wyłączymy silnik przed wrzuceniem na P to drzwi należy odryglować ręcznie poprzez dwukrotne pociągnięcie klamki.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”