--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

ODPOWIEDZ
Sylwek
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 8 cze 2021, o 14:42
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdańsk

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Sylwek » 16 maja 2023, o 13:12

Witam może mi ktoś napisać gdzie znajduje się.modul afl ? W którym miejscu wyczytałem że pod bezpiecznikami ale to mam wykręcić skrzynkę całą ? Coś prawdopodobnie się dzieje z nim ponieważ zapalają mi się xenony w słoneczny dzień deska rozdzielcza i radio się nie sciemniaja nie działaj również doświetlenie i skrętne światła i nie włączają się automatycznie wycieraczki proszę o jakieś rady i sugestie Opel Insignia 2.8 2009 r

tomek5129
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 16:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Biała Podlaska

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: tomek5129 » 16 maja 2023, o 19:15

Witam. Od pewnego czasu borykam się z błędem afl. Konkretnie błąd, awaria układu poziomowania świateł. Najlepsze w tym wszystkim jest to że dzieje się to tylko w okresie letnim gdy temperatura na zewnątrz wyniesie powyżej 23 stopni. Okres jesień,zima,wiosna błąd się nie świeci nigdy,gdy tylko przyjdzie lat odrazu wyskakuje błąd by po chwili zniknąć. Czasem świeci dłużej,czasem świeci przez chwilkę, sam nie wiem o co chodzi,może ktoś z was miał podobny problem i mógłby mi coś doradzić.

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 17 maja 2023, o 12:36

Podaj konkretnie jaki błąd jest zapisany w centralce AFL.

Awatar użytkownika
Crazy383
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 15 lis 2019, o 09:34
Auto: Astra J
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Rzeszów
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Crazy383 » 1 cze 2023, o 07:02

Witam, panowie macie moze fotke jak zamontowany jest tylny czujnik poziomowania w polifcie w wersji hatchback ?
Rozumiem ze z tyłu nie ma zadnej blaszki ? Wartości zmieniaja sie od polozenia wahacza
Bede wdzięczny za fotki i moze ktos ma możliwość spoglądnąć na Wartości (mm) przod i tył ile ma u siebie

Patryk9509
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2023, o 22:34
Auto: Insignia
Kod silnika: B16DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Tuchola

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Patryk9509 » 1 sie 2023, o 22:45

Witam mam zapisany błąd b3420-08 gdy jest sucho światła działają idealnie a podczas deszczu wywala błąd sprawdź układ poziomowania lamp i lampy świeca bardzo krótko

trolu87
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2023, o 19:51
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Drawno

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: trolu87 » 13 wrz 2023, o 18:47

Witam, po zakupie auta dopadł mnie błąd U1461-00. Generalnie soczewka zachowuje się jak na załączonym filmie:
https://youtu.be/sWriZQxqsBQ
Pytanie czy ktoś miał podobny problem, ponieważ nie mogę znaleźć osoby która podjęła by się naprawy(woj. zachodniopomorskie)?

Mati1h
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2023, o 20:09
Auto: Insignia kombi
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łubie
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Mati1h » 16 paź 2023, o 13:17

Witam panów i panie, niestety w mojej insigni dopadł mnie problem z AFL światła opuszczone na maxa w dół i nie działa doświetlone zakrętów ani światła drogowe. OPL monitor pokazuje takie błędy jak w załączniku. Zna ktoś może jakiś zakład albo mechanika w okolicach gliwic do którego można z czystym sumieniem oddać auto?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

acev78
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2019, o 07:22
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Stąporków
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: acev78 » 25 paź 2023, o 12:53

Witam miałem dokładnie to samo.. i na 100% jest to wina silniczków od przesłony.. pojawiał się ten sam błąd co u ciebie u góry wymieniłem obydwa silniczki i reflektory odżyły..
https://allegrolokalnie.pl/oferta/napra ... fl-bixenon Robiłem u tego pana polecam serdecznie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

andrus86
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2022, o 21:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Bydgoszcz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: andrus86 » 1 lis 2023, o 13:40

witam wszystkich

Również dopadł mine temat AFL.
Problem jest tylko i wyłacznie z prawą lampa.
Komputer zgłasza błąd u1502-00 Magistrala LIN Błąd ogólny
1. Światła Mijania świecą
2. Drogowe po pociągnieciu manetki do siebie również sie na moment załączaja - światła w pozycji manualna. Jak jest ustawione na AUTO to nie działają
3. Pozostałe wszystkie światła działają jak trzeba kierunkowskazy, dzienne oraz do doświeltania zakęrtów.
4. To co nie działa to poziomowanie soczewki w prawej lampie - w lewej działa jak należy
5. Wody w lampie nie było, jest szczelna, przetwornica oryginalna ( i w mojej ocenie sprawna skoro świecą mijania oraz długie w trybie manualnym)

Jakies pomysły? Może ktoś miał dokładnie ten nr błedu - jest masa tematów z innymi numerami ale nie tym?
Kasowanie go nic nie pomaga, zaraz wraca.

EDIT: Winna okazała się jednak przetwornica. W momencie gdy jest wyjęta to reflektor robi test normalnie. Włożenie sprawnej również rozwiązuje problem. Wygląda na to że stara (ktora była zalana) robiła zwarcie i przez to był problem z przeprowadzaniem testu - zadki objaw ale jak widać zdarza sie.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2023, o 13:53 przez andrus86, łącznie zmieniany 1 raz.

zielu971
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2022, o 15:53
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wrocław

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: zielu971 » 6 lis 2023, o 10:27

Mag69624 pisze:
1 kwie 2023, o 17:51
Mam problem z AFL mianowicie nie długo po wymianie wahaczy tylnych bananów (insignia 2014r polift ) wyskakuje błąd b3420 (08) tylko podczas jazdy w deszczu. Xenony przy odpaleniu testują się bez problemu, światła mijania, długie, dzienne, doświetlanie działają ok. czy to wina tych wahaczy które są założone? (sprawdzałem i wydaje mi się że są one od wersji przed liftowej i dlatego czujnik może wariować )
Część czy udało ci się rozwiązać problem?

Mati1h
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2023, o 20:09
Auto: Insignia kombi
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łubie
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Mati1h » 20 lis 2023, o 16:43

Faktycznie silniczek przesłony prawego reflektora nadawał się do wymiany co pomogło niestety tylko na chwilke, kontrolka awari znów się pokazała z takimi błędami . Efekt brak świateł długich, doświetlania zakrętów i reflektory świecą na 2m przed maskę :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 30 lis 2023, o 17:38

Wymieniałeś silniczek na nowy czy używany?

Mati1h
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2023, o 20:09
Auto: Insignia kombi
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łubie
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Mati1h » 2 gru 2023, o 11:21

Wymieniłem silniczek w module na nowy

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 2 gru 2023, o 12:47

silniczek.png
A kable idące do modułu sprawdziłeś. Ja 2 z 4 kabelków wchodzących do modułu miałem złamane w środku w miejscu, w którym stykają się z tą plastikową obudową. Oczywiście izolacja kabeków była cała i z zewnątrz nic nie było widać. Po rozebraniu obudowy ciągnąłem za każdy kabelek i dwa wyszły z izolacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Syczuan
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 18:48
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Włocławek

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Syczuan » 28 gru 2023, o 18:13

Witam, mam problem ponieważ stopiła mi się kostka która idzie do czujnika poziomowania na przednim wachaczu i raz wywala błąd a raz jest okej. Poda ktoś numer kostki lub ktoś ma takową używkę na sprzedaż? Insignia A

MaciejDIY
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2020, o 09:36
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Bydgoszcz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: MaciejDIY » 28 gru 2023, o 18:45

Kolego gdzie kupiłeś taki silniczek? Możesz podać jakiś model itp. ?

arek1994
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2023, o 16:35
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włoszczowa

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: arek1994 » 30 gru 2023, o 18:41

Witam. Problem dotyczy poziomowania świateł pod wpływem obciążenia. Tzn. Im więcej osób jedzie w aucie tym bliżej świecą światła. Jest to bardzo uciążliwe i niebezpieczne podczas jazdy nocą.
Auto to insignia 2.0 cdti a20dth 2013 polift światła z AFL. Żadnych błędów nie wywala. Często zdarza się że światła się przestawią i tak już zostaną, wtedy świecą daleko i oślepiają innych albo bardzo blisko. Po podłączeniu komputera i sprawdzeniu wartości z czujników na równej powierzchni przedni czujnik pokazuje wartość w okolicy zera, natomiast tylni raz na plusie raz na minusie w okolicach 28mm. Po zrobieniu przyuczenia czujników, czyli zapisaniu pozycji zero, przez jakiś czas jest ok Po czym znowu światła zaczynają świecić albo za blisko albo za daleko. Obstawiam uszkodzony czujnik choć nie widać na nim żadnych uszkodzeń mechanicznych. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Nie chce w ciemno kupować czujnika za 600zl.

Mati1h
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2023, o 20:09
Auto: Insignia kombi
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łubie
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Mati1h » 3 sty 2024, o 09:43

Silniczek kupiłem z oxl jest taki gość z Krakowa co sprzedaje, jeszcze nie miałem czasu sprawdzić tych kabelków ale całkiem możliwe że w trakcie montażu/demontażu cis uszkodziłem.

Mariusz0881
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2021, o 18:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wągrowiec

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Mariusz0881 » 7 sty 2024, o 19:43

Witam. Dołączę się do tematu. Mam problem po regeneracji reflektorów bixeon opla insigni przed lift. Regeneracja po zalaniu lampy, była robiona w Electric Park Brake (nie polecam pana, omijać szerokim lukiem). Ale skupię się na problemie: zalało lewą lampę i zalało przetwornice pod lampa. Przetwornica została naprawiona nie wymieniona. Po montażu lamp ( obie poszły do uszczelnienia i naprawy) wyskakuje mi błąd poziomowania lamp jak na jadę na delikatne wzniesienie że skręcona kierownicą w lewo. Jak minę wzniesienie błąd znika. Występuje to nie zawsze a czasem nawet podczas normalnej jazdy po wyboistej drodze. Błąd w module to B3410 czyli przedni czujnik, ale czujnik przedni został sprawdzony wiązka płytka wszystko jest w porządku tak samo tylny. Modul ( czujniki ) skalibrowane. Przed zalaniem i naprawa lamp nigdy nie było takich problemów z tym błędem stąd podejrzenie źle wykonanej regeneracji. Czytając wiele postów na temat AFL podejrzewam winę przetwornicy w lampie, jednak nie wiem czy ma ona jaki kolwiek związek z poziomowaniem reflektorów. Jedni twierdzą że tak inni że nie (dzwoniłem po warsztatach co zajmują się naprawa lamp) może ktoś tutaj naprowadzi na problem?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4195
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: IBZI » 7 sty 2024, o 22:15

W ilu jeszcze tematach napiszesz to samo?
Raz wystarczy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”