--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowarki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zYx
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2017, o 17:25
Auto: Insignia Elite 2.0 D
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowarki

Post autor: zYx » 2 cze 2017, o 15:35

Witam,

Jestem nowym właścicielem Insigni z gniazdem USB i wszystko jest ok jeśli chodzi o granie muzy z iPhona, ale 500mA to jedynie utrzymuje telefon na tym samym poziomie baterii. O 2-metrowym kablu mogę zapomnieć. Niektóre ledwo działają, niektore w ogóle.

Mam dobrą ładowarkę 4.2A jednak chciałbym odtwarzać audio z iPhona czy nawigacje a to przez ładowarke jest nie możliwe.

Czy próbował ktoś podłączyć iPhona do wbudowanego gniazda USB i jednocześnie do ładowarki takim kablem jak na zdjęciu niżej?

Z wbudowanego gniazda wychodzi 500mA a z osobnej ładowarki do 4.2A. Czy takie połączenie będzie miało wpływ na radio samochodowe?

Obrazek

dudu20
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2016, o 06:47
Auto: Astra J
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: dudu20 » 3 cze 2017, o 00:14

To na zdjęciu to kabel OTG. Służy do podłączenia do np. Telefonu muszki, pendrive itp. przy jednoczesnym ładowaniu . Urządzenie jednak musi obsługiwać "standard" OTG. Jedyny sposób to kupić i sprawdzić. Nie kupuj najtańszych bo mimo dobrej ładowarki może przez ten kabel być słabe ładowanie. Jak kupisz dobry jakościowo to z ładowaniem nie będzie problemu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

myk6414

Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowarki

Post autor: myk6414 » 3 cze 2017, o 07:17

Jesteś pewien ze masz wszystko ok z prądem? Ja mam FL rocznik 2016 w podłokietniku tylko jeden port usb. Do tego portu mam podpięty kabel z trzema końcówkami - mini usb, do iPhone 6s i do starych iphoneow - takie combo. I na stałe mam podpięty tam schowany w podłokietniku router wifi i okazyjnie podpinam telefon. Wszystko się ładnie ładuje, nie ma problemów.

Dokładnie coś takiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
zYx
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2017, o 17:25
Auto: Insignia Elite 2.0 D
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowarki

Post autor: zYx » 3 cze 2017, o 07:40

Z wbudowanego USB wychodzi zaledwie 500mA i to jest standard USB (na te czasy), 5V@500mA. Wszystko jest OK z prądem. Muzyka z zablokowanego iPhona na podłączonym kablu minimalnie go tam podładuje, ale włącz TomToma na iPhonie 7+ na 2-metrowym kablu to nawet 1A nie daje rady. iPhony mogą ciągnąć do 2A. Na iPhonie z jailbreakiem możesz zobaczyć ile dokładnie iPhone ciągnie w danym momencie.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2017, o 07:57 przez zYx, łącznie zmieniany 1 raz.

myk6414

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: myk6414 » 3 cze 2017, o 07:53

Do tego to mam z tylu gniazdo 230V :)

Awatar użytkownika
zYx
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2017, o 17:25
Auto: Insignia Elite 2.0 D
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowarki

Post autor: zYx » 3 cze 2017, o 07:58

W pierwszym poście interesuje mnie tylko to czy mogę mieć podłączonego iPhona takim kablem jakim pokazałem, żeby grała muza i jednocześnie działał TomTom na ekranie 5.5".

dudu20
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2016, o 06:47
Auto: Astra J
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto:

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: dudu20 » 4 cze 2017, o 06:55

Pozostaje Ci sprawdzić. Taki kabel kosztuje kilka PLN.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
zYx
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2017, o 17:25
Auto: Insignia Elite 2.0 D
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowarki

Post autor: zYx » 4 cze 2017, o 06:56

Już zamówiłem. Na dniach sprawdzę i dam znać.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: mxw » 4 cze 2017, o 22:21

Kabel z pierwszego postu to na pewno nie jest kabel OTG.
To zapewne jakiś prosty rozdzielacz USB, ale zależy jak jest połączony w środku, i czy bezpiecznie pozwala na połączenie dwóch źródeł zasilania (ładowarki i portu USB w samochodzie).

Może zarówno zadziałać dobrze, jak i może uwalić całe DVD800/900, więc uważaj.

W Twojej sytuacji najbezpieczniej byłoby używać iPhona na odpowiednio dobrym firmowym i krótkim kablu USB. No ale wiadomo, nawigacji to może i tak nie uciągnąć.

Ja po kilku takich próbach odpuscilem i nauczyłem się korzystać... z wbudowanej nawigacji w Insignię. ;-)

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
zYx
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2017, o 17:25
Auto: Insignia Elite 2.0 D
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowarki

Post autor: zYx » 4 cze 2017, o 22:58

Ja był użył słowa "zdzielacz" :D

Właśnie o to chodzi, czy połączenie dwóch różnych źródeł o tym samym napięciu 5V, a o różnych natężeniach (500mA i 4.2A) jest nieszkodliwe dla radia, bo o ładowarkę to się nie martwię.

Ten kabel jest przeważnie używany do przenośnych dysków twardych 2.5", żeby ciągnął 500mA z dwóch gniazd USB = 1A. Jeden z kabelków ma tylko dwie żyły + i - (przeważnie, chociaż grubość obydwu kabelków wyglada tak samo). Z tego co wyczytałem, to połączenie dwóch źródeł prądu o tym samym napięciu zwiększa tylko natężenie. Więc teoretycznie będę miał 5V@4.7A hmmm

Co do nawigacji wbudowanej, jest OK, ale wolę TomToma z wielu powodów. Wbudowanej często używam jako podgląd pozycji na mapie całej Europy ;-P

Może zrobię kabel tak, że dwie żyły z danymi będą lecieć przez wbudowane USB, a prąd z drugiego kabelka ;]

Też nie chce uwalić radia, ale 500mA to żart ;P i mnie to męczy.

Awatar użytkownika
zYx
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2017, o 17:25
Auto: Insignia Elite 2.0 D
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: zYx » 11 cze 2017, o 10:27

Niestety nie ma możliwości ładowania iPhona czy innego urządzenia USB z ładowarki tak żeby był kablem podłączony do car audio.
Urządzenie typu iPhone w momencie podłączania pyta się hosta (car audio) ile mA może ciągnąć, host mówi, że 500mA i tyle iPhone będzie ciągnął. Nie ważne, że druga, mocniejsza ładowarka jest w tym samym momencie podłączona. Tak działa specyfikacja urządzeń ze zgodnym USB, a takim jest iPhone i każdy inny smartfon. Chińskie alternatywy może by zadziałały.

Wtedy przypomniało mi się, że mam nieużywany odbiornik Bluetooth z wyjściem line-out, który podłączyłem do aux w aucie. Teraz iPhone ładuje się z ładowarki 4.2A, spokojnie ciągnie sobie 2A bo tyle najnowsze iPhony mogą pociągnąć, i mogę słuchać muzyki z iPhona i jednocześnie używać TomToma, a na TT mi najbardziej zależało. TT jest bezdyskusyjnie najlepszą nawigacją jaka istnieje.

Teraz mam dwa Bluetooth w Insignii ObrazekObrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: mxw » 11 cze 2017, o 19:08

Odbiornik BT z wyjściem AUX to dobre ostatecznie rozwiązanie - nie daje jednak najważniejszego - sterowania muzyką (np. Spotify) z konsoli i kierownicy samochodu.

No i jest to też rozwiązanie analogowe. Dokładnie ten sam efekt uzyskałbyś podłączając kabel AUX (zakładając, że Twój iPhone ma jeszcze wyjście słuchawkowe).

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: KenyBDG » 11 cze 2017, o 19:43

myk6414 pisze:Jesteś pewien ze masz wszystko ok z prądem? Ja mam FL rocznik 2016 w podłokietniku tylko jeden port usb. Do tego portu mam podpięty kabel z trzema końcówkami - mini usb, do iPhone 6s i do starych iphoneow - takie combo. I na stałe mam podpięty tam schowany w podłokietniku router wifi i okazyjnie podpinam telefon. Wszystko się ładnie ładuje, nie ma problemów.
Problem polega na tym że w Insigni FL port USB ma więcej amper niż w w wersji przed FL, niestety taki lajf ;).

Awatar użytkownika
zYx
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2017, o 17:25
Auto: Insignia Elite 2.0 D
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Podłączenie iPhona jednocześnie z wbudowanego USB/ładowa

Post autor: zYx » 11 cze 2017, o 21:41

mxw pisze:Odbiornik BT z wyjściem AUX to dobre ostatecznie rozwiązanie - nie daje jednak najważniejszego - sterowania muzyką (np. Spotify) z konsoli i kierownicy samochodu.

No i jest to też rozwiązanie analogowe. Dokładnie ten sam efekt uzyskałbyś podłączając kabel AUX (zakładając, że Twój iPhone ma jeszcze wyjście słuchawkowe).

Pozdro.,
Jakość dźwięku brzmi OK, na razie styknie.
Co do sterowania to iPhone zamontowany przy kierownicy uchwytem Brodit, jest bardzo blisko mojej ręki i bardzo łatwo steruje się iPhonem.
Obrazek
KenyBDG pisze: Problem polega na tym że w Insigni FL port USB ma więcej amper niż w w wersji przed FL, niestety taki lajf ;).
A jesteś w stanie mi powiedzieć ile ma na wyjściu? Wątpię, że podnieśli do 2A. Możliwe, że do 1A podnieśli.

Ja używam uchwytu Brodit, który się montuje między kierownicą, a drzwiami, czyli dosyć daleko od gniazda USB (kabel 2m, czyli dodatkowe straty). Nawet 1A nie da rady podładować iPhona podczas używania TomToma, bo w tym momencie iPhone (7+) zużywa mniej więcej 1.5A. Dlatego 2A są potrzebne.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”