--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kontrolka samochodzik z kluczem

ODPOWIEDZ
wampirro_2013

Kontrolka samochodzik z kluczem

Post autor: wampirro_2013 » 24 wrz 2013, o 16:16

witam wszystkich,,problem jaki sie pojawił w mojej isi to kontrolka koloru żółtego samochodzik z kluczem,auto jedzie normalnie ale razi to w oczy,mam wersję z 2009 r diesel 96 KW,może ktoś doradzi jak to skasować bez wizyty w ASO

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: peja-1991 » 24 wrz 2013, o 16:28

Chcesz skasować nie wiedząc jaki jest kod błędu ?
Jak jest jakaś awaria to po skasowaniu błąd i tak powróci

Może warto podpiąć się pod opcoma (na pewno sczyta błąd, nie wiem czy skasuje) albo pod techa -(na pewno sczyta i można skasować)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

wampirro_2013

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: wampirro_2013 » 24 wrz 2013, o 16:39

byłem u swojego mechanika nie w ASO ,,podłączył pod kompa i stwierdził iż jest to błąd synchronizacji zegarów z silnikiem,ponoć powodem ma być przeręcenie przezemnie kluczyka za szybko bez oczekiwania na zgaśnięcie wszystkich kontrolek na desce,,błąd skasował ale po tygodniu pojawił się ponownie.Nie pozostaje chyba nic jak wizyta w serwisie

blade2

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: blade2 » 25 wrz 2013, o 06:47

ja wogule nie czekam na te kontrolki, palę odrazu jak świeca się zagrzeje,

zapaliła mi się ta sama kontrolka = serwis = świeca na drugim i czwartym cylindrze =

wymieniłem komplet = razem z kompem,wymianą ,świecami,rabatem = 525zł

mam 150tyś - po wymianie = nie te auto xd

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: tomkod » 25 wrz 2013, o 08:09

wampirro_2013 pisze:byłem u swojego mechanika nie w ASO ,,podłączył pod kompa i stwierdził iż jest to błąd synchronizacji zegarów z silnikiem,ponoć powodem ma być przeręcenie przezemnie kluczyka za szybko bez oczekiwania na zgaśnięcie wszystkich kontrolek na desce,,błąd skasował ale po tygodniu pojawił się ponownie.Nie pozostaje chyba nic jak wizyta w serwisie
Bzdura, zmien mechanika. Co maja kontrolki do bledu? Trzeba odczytac kod i znaczenie bledu. Ja nigdy nie czekam na gasniecie kontrolek bo niby po co? To tylko krotkie testy czy systemu sa aktywne i czekanie na to nie ma sensu.
Obrazek

wampirro_2013

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: wampirro_2013 » 25 wrz 2013, o 09:32

W poniedziałek mam wizytę w ASO także myslę ze bedzie po problemie,co do świec to na kompie u mech.nic nie wskazywalo na jakieś felerne.Myślę jeszcze ze może to byc informacja o obowiązkowym przeglądzie,gdyz ostatni miał w Niemczech w sierpniu 2012 przy przebiego 100 tys,teraz ma 114 tys

bolek

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: bolek » 25 wrz 2013, o 13:35

525zl za wymiane dwóch świec? to chyba ze złota te świece bo koszt świecy oryginalnej to 55zł,ja tyle płaciłem +25zl za wymiane, no ale nie w ASO ;)
U mnie tez swiecil kluczyk i awaria pojazdu po porannym odpaleniu,po wymianie zarowej na 2 cylindrze jest ok

blade2

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: blade2 » 26 wrz 2013, o 05:59

boleknh czytaj : wymieniłem komplet ( 4 świece) ,

podłączenie kompa= 150
4 świece = jedna 88zł
plus robota 25zł = aso

bolek

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: bolek » 26 wrz 2013, o 18:28

W sumie to cena ok jak na ASO.Sorki za niedoczytanie :oops:

kiego

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: kiego » 26 wrz 2013, o 23:27

wampirro_2013 pisze:W poniedziałek mam wizytę w ASO także myslę ze bedzie po problemie,co do świec to na kompie u mech.nic nie wskazywalo na jakieś felerne.Myślę jeszcze ze może to byc informacja o obowiązkowym przeglądzie,gdyz ostatni miał w Niemczech w sierpniu 2012 przy przebiego 100 tys,teraz ma 114 tys
Inspekcja serwisowa wyświetla się co 30kkm a nie co 10kkm....

wampirro_2013

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: wampirro_2013 » 2 paź 2013, o 17:29

Myslę jednak ze to nie inspekcja,zauważyłem ze podswietlenie licznika kilometrów delikatnie przygasa,jakby traci ostrość i wtedy zaświeca sie kontrolka,,,po wykasowaniu kompem sytuacja sie powtarza po kilku dniach.Może cos sie pokiełbasiło po interwencji panów a ASO podczas wgrywania nowego softa,okaże sie w przyszłym tygodniu

-- 2 paź 2013, o 18:29 --

Po wizycie w serwisie pierwsza świeca do wymiany,zaproponowali mi wymianę wszystkich za JEDYNE 820 zł,,a jeszcze jedno ,po diagnostyce auta Pan oznajmił mi żeby przygotować sie na wymianę licznika zegarów,nie wiem dlaczego ale czy ktoś miał z tym do czynienia?

7ups

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: 7ups » 2 paź 2013, o 17:58

820 zl ??????? za co ??????? to wlasnie jest kochane ASO

blade2

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: blade2 » 2 paź 2013, o 18:29

aso kanclerz przyszowice ( koło Gliwic) , wymieniłem komplet (cztery świece) ,plus komputer,plus wymiana razem 520zł

skąd ty tą cenę wynalazłeś, masakra, zrobię ci fotkę faktury jak nie wierzysz,

adiplus

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: adiplus » 3 paź 2013, o 06:31

kolego - zmień ASO

bolek

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: bolek » 3 paź 2013, o 16:22

Jak za świece chcieli takie pieniadze ciekawe ile za nowy licznik z montażem i kalibracją przebiegu, pewnie z 2500zł :) Kupiłbym używke na allegro za 200zł i zrobił korekte przebiegu pod książke serwisową za 50zł.Po sprawie.

wampirro_2013

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: wampirro_2013 » 3 paź 2013, o 17:12

Odpowiadam,,,,nowy licznik z kalibracją ,montażem na gotowo 2600zł,Pan w aso powiedział ze to jest duzo pracy.Jedyna satysfakcja z tej wizyty to dostęp do historii isi,świece już po wymianie BERU ,,300 zł.Z licznikiem zrobię tak jak pisze boleknh,chociaz na tę chwile nie przeszkadza mi jego troszkę bledszy odcień

prokop

Re: kontrolka samochodzik z kluczem,,,jak skasować

Post autor: prokop » 8 lis 2014, o 20:16

Uwaga mam superlamerskie pytanie. U mnie ta kontrolka (sama kontrolka nie wyświetla kodu błędu) pojawiła się po demontażu zderzaka i wymianie lampy.
Na początku myślałem, że coś popsułem. Ale po sprawdzeniu na stronie http://opel.dixi-car.pl/kontrolka.htm jest opis "Zapalenie się tej lampki świadczy o tym, że czas na przegląd okresowy samochodu. Jechać póki co można - lampka ta nie świadczy o awarii." Czyli co sygnalizuje ta kontrolka konieczność okresowego serwisu czy pojawienie się usterki ???
Bo jak czytam ten post od początku to mam wątpliwości, chodzi o zapis "Chcesz skasować nie wiedząc jaki jest kod błędu ?".

-- 8 lis 2014, o 20:16 --
prokop pisze:Uwaga mam superlamerskie pytanie. U mnie ta kontrolka (sama kontrolka nie wyświetla kodu błędu) pojawiła się po demontażu zderzaka i wymianie lampy.
Na początku myślałem, że coś popsułem. Ale po sprawdzeniu na stronie http://opel.dixi-car.pl/kontrolka.htm jest opis "Zapalenie się tej lampki świadczy o tym, że czas na przegląd okresowy samochodu. Jechać póki co można - lampka ta nie świadczy o awarii." Czyli co sygnalizuje ta kontrolka konieczność okresowego serwisu czy pojawienie się usterki ???
Bo jak czytam ten post od początku to mam wątpliwości, chodzi o zapis "Chcesz skasować nie wiedząc jaki jest kod błędu ?".
Po raz kolejny sam odpowiadam sobie na pytanie ale niech zostanie dla potomnych.
Jednak ta kontrola to błąd a nie wezwanie do serwis. Byłem na odczycie błędów i wykazało "świeca żarowa 2 cylindra uszkodzona". Diagnosta wykasował błąd. Chwilę było bez zapalonej kontrolki tzn do nastęnego ranka kiedy to znowu świece musiały pracować i witam kontrolkę ponownie. Po 4 kolejnych dniach samodzielna wymiana świec i kontrolka "samochodzika z kluczykiem" sama zgasła. Mam nadzieję że szybko się nie pojawi ponownie. Chociaż profilaktycznie zakupiony OP-COM :D

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Kontrolka samochodzik z kluczem

Post autor: tomkod » 26 lis 2014, o 08:21

U mnie dzisiaj pojawiła się również na wyświetlaczu kontrolka samochód z kluczykiem. Mozna ja normalnie skasować manetka ale pojawia się za każdym rozruchem czy przekręceniem kluczyka. Podejrzewam ze to świeca ale bez zczytania błędów to tylko przypuszczenia. Pewnie zamówię dzisiaj jakiegoś chinola żeby to zczytac. Mam nadzieje ze świece tez mam te tańsze ]:-<
Obrazek

prokop

Re: Kontrolka samochodzik z kluczem

Post autor: prokop » 26 lis 2014, o 15:37

tomkod pisze:U mnie dzisiaj pojawiła się również na wyświetlaczu kontrolka samochód z kluczykiem. Mozna ja normalnie skasować manetka ale pojawia się za każdym rozruchem czy przekręceniem kluczyka. Podejrzewam ze to świeca ale bez zczytania błędów to tylko przypuszczenia. Pewnie zamówię dzisiaj jakiegoś chinola żeby to zczytac. Mam nadzieje ze świece tez mam te tańsze ]:-<
Jak za każdym razem to mogą nie być świece, u mnie jak skasowałem błąd na kompie to później do końca dnia przy iluś tam rozruchach błąd nie występował. Dopiero następnego dnia z rana , wywaliło ponownie. Bez podłączenia do kompa to raczej wróżenie z fusów nie diagnoza usterki.

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Kontrolka samochodzik z kluczem

Post autor: tomkod » 1 gru 2014, o 09:41

No wlasnie to podejrzane ze pojawia sie przy zimnym jak i goracym silniku. Czekam na OPCOMa i wtedy zobaczymy.

-- 1 gru 2014, o 09:41 --

EDIT:

W sobotę doszedł OPCOM - okazało sie ze to jednak/aż świeca na czwartym cylindrze wiec tak jak przypuszczałem. Teraz wymianie wszystkie 4. Spróbuje sam bo jak dzwoniłem do zwykłych warsztatow to życzą sobie ok 200€ co jest niezłym zdzierstwem jeśli świece można kupić za 70€.
Obrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”