--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

ODPOWIEDZ
panoramico

Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: panoramico » 18 kwie 2016, o 12:02

witam
kupiłem używaną insignię po wypadku z 2010 roku odrazu zmuszony byłem wymienić lewą lampę przednią ponieważ parowała oraz naprawić uszkodzony kabel przewód instalacji AFL dzięki czemu z dwoch błędów lamp pozostał jeden o którym piszę.
posiadam chińską wersję urządzenia i oprogramowania op com i komputer pokazuje błąd B101E elektroniczny moduł sterujący nie skalibrowany. DTC B101E 4B: Electronic Control Unit Software Calibration Not Learned.
Mam zamiar udać się do serwisu i być może trzeba skalibrować moduł AFL lub wymienić na nowy ale zanim mnie oskubią chciał bym zapytać i prosić o pomoc w rozwikłaniu zagadki dziękuję za pomoc, czekam na jakąś odpowiedz
pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników opla insigni w to piękne niedzielne południe :) Prawdopodobnie oprogramowanie GLOBAL TIS powiedziało by coś więcej ale takowego nie posiadam niestety i jeszcze chciałbym dodać że jeśli ktoś chciałby nr telefonu do bardzo miłego Pana który załatwia nowe amortyzatory FLEX 3100 zł komplet zamiast 6000+przełożenie w aso to mogę się podzielić czas oczekiwania około 2-5 tygodni nowe prosto z niemiec GM SACHS :)

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: radkor » 18 kwie 2016, o 13:04

DTC B101E 4B: Elektroniczny moduł sterujący nie skalibrowany
Sprawdzić, czy nie jest ustawiony kod DTC B101E.
⇒ Jeżeli jest ustawiony ten kod DTC, zaprogramować moduł sterujący. Jeśli kod DTC jest ustawiany ponownie, wymienić moduł sterujący.

Tak jak piszesz. Jedynie programowanie w ASO.

panoramico

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: panoramico » 18 kwie 2016, o 13:38

:) Podjadę do jakiegoś magika lub do serwisu opla i gdy rozwiążę problem to napiszę na forum tutaj co dokładnie było przyczyną w tym tygodniu się to wyjaśni myślę i mam nadzieję że nie będzie to bardzo droga operacja dziękuję za pomoc ewentualnie jeśli ktoś ma coś do dodania to chętnie wysłucham

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: radkor » 18 kwie 2016, o 13:56

Przyczyną jest raczej po prostu sama wymiana lampy. Lampa ma swoją elektronikę w przetwornicy, która najprawdopodobniej jest sparowana ze sterownikiem BCM. Wygląda na to, że lampa zwyczajnie wymaga "zalogowania" do auta.
Możliwe, że ogarnie to ktoś z MDI (taniej) lub po prostu ASO (drożej).

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: norbi333 » 18 kwie 2016, o 15:16

Od kiedy przetwornica jest sparowana z konkretną lampą?

panoramico

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: panoramico » 18 kwie 2016, o 15:37

samochód kupiłem w czerwcu 2015r i parowała lewa lekko (prowizorycznie ktoś chciał przykręcić przedni zderzak na wkrętach i złapało lampe od spodu jakiś szpec :D )więc wymieniłem na inna od razu prawie z tym że od początku oba błedy afl świeciły na komputerze do ostatniego tygodnia aż jeden znikł ponieważ znalazłem problem w źle sklejonej instalacji ktoś na złączu 3 pinowym pomylił jeden kabelek, przyglądnąłem się całej instalacji ostatnio i po przełożeniu w ostce jeden błąd zniknął zanim zdążyłem wykasować błędy i być może wystarczyło założyć starą lampę ale rozwaliłem ją na części z ciekawości bo na sprzedaż się nie nadawała troszkę się pospieszyłem niestety :)
Suma sumarum nie jestem jakoś stratny zapłaciłem 41 tys za 2010 rok HB "83tys" wersja top cosmo elite :)
miałem jedną sytuację niesamowitą miły Pan mi sprzedał z wawy poł insigni za 600 złoty więc troche odrobiłem strat suma sumarum na 48 tys sie zatrzymałem finansowo i prawie koniec :)
proszę zdjęcia jeśli ktoś chciałby zobaczyć auto brudne ale po deszczu przed chwilą zrobiłem.
http://postimg.org/image/uy4hmc115/
http://postimg.org/image/cvlni2ce3/
http://postimg.org/image/wnvydda9l/
http://postimg.org/image/es6fsqgz3/

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: radkor » 18 kwie 2016, o 23:08

norbi333 pisze:Od kiedy przetwornica jest sparowana z konkretną lampą?
Nie z lampą a z BCM. Ale chyba jednak tak nie jest. Nie wiem, nie znam się. ;)

Awatar użytkownika
maly2sa8210
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 22 gru 2015, o 08:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Lomianki
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: maly2sa8210 » 22 cze 2016, o 12:35

Ja wymieniałem lampę z afl i nic nie programowaniem i jest wszystko ok

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: KaMYk » 22 cze 2016, o 12:45

radkor pisze:Nie z lampą a z BCM. Ale chyba jednak tak nie jest
Na pewno tak nie jest, jak miałem błąd od przetwornicy i chciałem się upewnić, czy to ta przetwornica padła, to zamieniałem przetwornice prawo - lewo a nawet całą lampę z prawej podłączyłem pod lewą i odwrotnie, obie lampy ze sprawną przetwornicą świeciły w każdym przypadku. Nawet prawa po lewej stronie a lewa po prawej :)
Po zakupie przetwornicy zamontowałem i działa do dziś. Żadnego programowania, parowania itp...

di_83
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 29 lip 2015, o 14:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: di_83 » 12 sie 2016, o 07:44

Witam. Czy udało się skasować/ skalibrowac B101e 4B ?

-- 23 sie 2016, o 21:10 --

Problem pojawił mi się po zabawie op com :( Obecnie brak doświetlenie zakrętów z h11 oraz w nocy soczewki z xenon nie podążają za skretem kierownicy natomiast długie załącza automatycznie ok.

-- 7 wrz 2016, o 11:17 --

Witam, czy jest ktoś z Warszawy z MDI kto może zrobić programowanie świateł ?

Awatar użytkownika
Crazy383
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: 15 lis 2019, o 09:34
Auto: Astra J
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Rzeszów
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów B101E (4B)

Post autor: Crazy383 » 31 maja 2023, o 04:30

di_83 pisze:
12 sie 2016, o 07:44
Witam. Czy udało się skasować/ skalibrowac B101e 4B ?
Witam, walcze tez z tym tematem ale jak sie okazuję klient dostarczył auto po lekkim dzwonie, czujniki poziomowania dzialaja lecz wartości ich pomiędzy przodem a tyłem moim zdaniem sa mocno rozbieżne, moze ktos podać wartości czujników odczytanych z przedniego i tylnego czujnika ? Chodzi mi o parametr z GDSa

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”