--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ogranicznik prędkości - dołożenie

ODPOWIEDZ
pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: pawelwor » 27 sty 2016, o 01:08

Czy ktoś dokładał do przedlifta ogranicznik prędkości?
Czy wystarczy założyć kierownicę z tym dodatkowym przyciskiem i coś zaprogramować opcomem, czy wiąże się to z czymś jeszcze?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: Engine » 27 sty 2016, o 01:25

Jeśli masz na myśli klona Op-com'a, to na pewno tego nie zrobisz. Trzeba to zaprogramować w ASO albo u kogoś kto ma dostęp do lepszego sprzętu, ale jakiego to ktoś inny musi się wypowiedzieć ;)

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: pawelwor » 27 sty 2016, o 02:11

Ok, a pomijając kodowanie to wystarczy włożyć kierownicę lub przełożyć same przyciski i ew gdzieś pociągnąć instalację (jesli tak to gdzie) i tyle, czy jakieś moduły itp jeszcze będą potrzebne?

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: KaMYk » 27 sty 2016, o 09:15

Dzwoń do autoflaschonline, wiem, że jak koleś w Astrze J założył kierę poliftową z ogranicznikiem, to mu cały tempomat nie działał, musiał wrócić do starych przycisków. Wiązka raczej będzie taka sama, przynajmniej w kierownicy jest, a programowanie to tylko MDI. Tylko nie wiem, czy wcześniejsze BCM można programować nowszym softem. Jak napisałem, autoflaschonline.

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: pawelwor » 27 sty 2016, o 12:11

Ale po co mi kierownica poliftowa, jak ten przycisk występuje też w kierownicy przedliftowej?

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: KaMYk » 27 sty 2016, o 12:23

Zapomniałem, że w insigni zmiany następowały nie tylko podczas liftu.
W Astrze wraz z liftem dołożyli limiter. W insigni te zmiany nastąpiły bez całego liftu.
Jednym słowem, kierownica, która ma limiter, a dokładnie przyciski z kierownicy z limiterem nie działają także w zakresie tempomatu jeśli się go zamontuje do insigni, która limitera nie miała.
Jednego właśnie nie wiem, czy zmienił się też sprzętowo BCM, czy tylko programowo.
Dołożenie limitera nastąpiło także w tym samym czasie, gdy zaczęli montować wyświetlacz uplevel combi.
I tu znów w Astrze ten uplevel combi jest dostępny tylko w poliftowych, a w insigni nie było to liftem. Zmiany nastąpiły od rocznika MY2013 bodajże, II połowa 2012 roku.
Lift w Insigni jest związany z montażem wyświetlacza i elektroniki jak w Astrze K i Corsie E.
Ale to już zupełnie inne sterowanie i elektronika.

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: pawelwor » 27 sty 2016, o 16:59

kmy pisze:Jednym słowem, kierownica, która ma limiter, a dokładnie przyciski z kierownicy z limiterem nie działają także w zakresie tempomatu jeśli się go zamontuje do insigni, która limitera nie miała.
Żeby się upewnić czy dobrze zrozumiałem: Jak włożę z limiterem to tempomat przestanie działać?
auto z 07.2013 przedlift

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: Engine » 27 sty 2016, o 18:11

Z tego co napisał @kmy to tak. ;)

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: KaMYk » 27 sty 2016, o 21:30

Tak, jak pisałem, kolega w Astrze zmieniał kiere na grzaną. Miał tę z tempomatem, ale bez limitera. Kupił kiere grzaną z tempomatem i limiterem. Kupił ją odemnie, jak ja założyłem do siebie tę sportową. Ja mam wyświetlacz uplevel combi. Po montażu wszystko mu zagrało oprócz tempomatu. W ogóle nie reagowały przyciski i miał komunikat o błędzie tempomatu. Przełożył swoje stare przyciski i tempomat zaczął działać. On ma wyświetlacz uplevel.
W Astrach zmiana elektroniki była jedna razem z liftem. Wtedy dołożyli limiter i uplevel combi.
W insigniach razem z liftem Astry zmienili elektronike, dołożyli te limitery i uplevel combi. Zmiany były też np. w systemie AFL i pewnie w ielu innych modułach, o czym nie wiemy :)
Później insigni zrobili lift i włożyli elektronikę, którą zastosowali także w Astrze K. Astre J przestali produkować.
Tak to było, jest duże prawdopodobieństwo, że u Cibie tez nie zagra, choć Ty masz młodszy rocznik. Wiekowo to jest okres, gdy Asta była polifcie. Nie wiem, czy w insigniach równolegle były montowane różne systemy BCM, czy tylko masz przyciski inne.
Także pewności nie mam, dlatego odsyłam do autoflaschonline. Jak ma ktoś wiedzieć, to tylko on.

pawelwor
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 3 paź 2015, o 20:32
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Ogranicznik prędkości - dołożenie

Post autor: pawelwor » 27 sty 2016, o 22:24

OK, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, będę musiał to przemyśleć, jeśli mają wystąpić takie problemy ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”