--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Awaria światła mijania

ODPOWIEDZ
steq

Awaria światła mijania

Post autor: steq » 9 cze 2013, o 20:30

Mam pytanie - co może być przyczyną takiej sytuacji - wyświetla mi się komunikat - awaria lewego światła mijania - fakt światła nie ma no ale wyłączam auto na jakiś czas włączam i światło jest - miałem tak parę razy. Nie wiem czy coś nie łączy czy żarówka czy tam żarnik lipny jest? To moje pierwsze auto z ksenonami i nie miałem styczności nawet z wymianą. Słyszałem że jak owy żarnik (czy żarówka) pada to ponoć nie zgaśnie od razu tylko świeci coraz to słabiej aż po prostu padnie. Drugą sprawą jest - że ponoć lepiej wymienić 2 od razu niż jeden żarnik ?Jak to z tym jest Panowie?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: awaria światła mijania

Post autor: peja-1991 » 9 cze 2013, o 20:47

Sprawdź bezpieczniki oraz złączki idące do lamp - może coś nie łączy.

Co do spalenia się żarnika to tak: teoretycznie powoli się wypalają aż się spali ale u mojego taty w Mitsubishi przez jeden wieczór świeciła lampa słabiej i się spaliła.
Żarniki kupujcie tylko w sprawdzonych miejscach - Inter Cars, Fota, ASO itd. nie ma co liczyć na oszczędność - ja zamówiłem w sklepie Wiśniewski na allegro 2 żarniki D2R do Miśka i lampy świecą bardzo kiepsko, mają załamaną linie świecenia i świecą bardzo krótko.
Zareklamowałem żarniki i muszę im je odesłać - mają sprawdzić co z nimi nie tak. Nie warto oszczędzać - lepiej od razu kupić w ASO i problem z głowy

Jak wymienisz jeden żarnik to będziesz miał inną barwę w prawej i lewej lampie
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

steq

Re: awaria światła mijania

Post autor: steq » 9 cze 2013, o 20:53

Na wolnym czasie muszę poszperać i posprawdzać - mam nadzieję że to tylko drobnostka, choć powiem że na szybciocha zajrzałem do lampy i nawet nie wiem co jest czym hehe. Jeśli mi kiedyś padnie żarnik to dobrze by wiedzieć jak się zabrać do jego wymiany - ma ktoś jakąś instrukcję? :lol: dostęp trochę jest lichy do lampy

steq

Re: awaria światła mijania

Post autor: steq » 10 cze 2013, o 19:51

mi nie mruga - sprawdziłem kabelki , poruszałem i narazie spokój jest. Lampy świecą obie tak samo także chyba żarnik się nie wypala (raczej coś nie łączyło) - gdzie kupujecie takie żarniki i ile kosztuje takie cuś?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: awaria światła mijania

Post autor: peja-1991 » 10 cze 2013, o 20:04

tylko ASO albo Inter Cars bądź fota - koszt D2R do Mitsubishi to 300-400zł sztuka
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

michalbierun

Re: awaria światła mijania

Post autor: michalbierun » 8 lip 2013, o 10:52

Orientuje się ktoś gdzie można ustawić światła chodzi mi o to że bardzo nisko świecą a chciałbym je podwyższyć mają samo poziomowanie lampy z AFL

seba969

Re: awaria światła mijania

Post autor: seba969 » 25 gru 2014, o 14:28

witam
cesto mam taki komunikat
"awaria prawego/lewego swiatla mijania"
dodam ze swiatla dzialaja normalnie bez zadnych problemow, zarowki to Philips Diamond Vision
i czesto tez komunikat "awaria swiatel do jazdy dziennej" swiatla i tak dzialaja prawidlowo
dodam ze mam ledowe zarowki
dokladnie te:
http://www.ebay.co.uk/itm/371017116683? ... EBIDX%3AIT

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: awaria światła mijania

Post autor: norbi333 » 25 gru 2014, o 18:01

Może przez ledy łapie błędy

seba969

Re: awaria światła mijania

Post autor: seba969 » 25 gru 2014, o 18:44

W światłach do jazdy dziennej to napewno przez ledy i nie zawsze sypie błędami, ale czemu sypie błędami na światła mijania skoro mam normalne zarowki?

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: awaria światła mijania

Post autor: fuli » 29 gru 2014, o 13:53

kolega ma podobny problem z lewym światłem mijania i błędem na philips diamond vision 5000k. zobaczymy czy po prostu przy wymianie nie poluzował się jakiś styk, bo światła świecą, a komunikat raz się pokazuje od razu a czasami po jakimś czasie... na prawym wszystko ok... zobaczymy co się stanie jak powróci do oryginału, bo zamiana żarówek lewa-prawa philips nic nie zmieniła
Insignia 2.0 cdti ...jeszcze 160 KM 4x4

seba969

Re: awaria światła mijania

Post autor: seba969 » 29 gru 2014, o 18:39

Daj znać co wyszlo

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Awaria światła mijania

Post autor: fuli » 29 gru 2014, o 21:04

Dziwna sprawa z Diamondami. Błąd wywala najpierw lewa strona, skasuje manetką i za chwilę prawa. Powróciliśmy do oryginalnych (tzn też już tam jakichś h7 wymienianych wcześniej nie od nowości ori) i błędu nie było. Bezpieczniki ok, kable do kostki też. Dziwne myślałem, że jak 12V i 55W to nie pomyślałbym o wyświetlaniu błędu. Jedyne co mi zostało to podjechać do niego jeszcze raz i przemierzyć napięcie na tej ori i na diamondzie i zobaczyć czy nie ma na niej skoków napięcia czy coś oraz pomierzyć amperaż, bo coś tu ewidentnie nie halo z tymi żarówkami philipsa.
Insignia 2.0 cdti ...jeszcze 160 KM 4x4

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Awaria światła mijania

Post autor: fuli » 29 gru 2014, o 23:53

Tak mowa o isce na h7. Zwykły reflektor.
Insignia 2.0 cdti ...jeszcze 160 KM 4x4

seba969

Re: Awaria światła mijania

Post autor: seba969 » 30 gru 2014, o 15:39

to ewidentnie wina zarowek philips, ja mam identyczny problem, na zarowkach jakie byly w isi od nowosci zadnych problemow, na philipsach sypie bledami a szkoda bo barwa swiatla jest super

arturoo1988
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 17 lut 2014, o 00:43
Auto: Insignia HB ecoFLEX
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Awaria światła mijania

Post autor: arturoo1988 » 18 paź 2016, o 21:47

Witam. Ostatnio pojawił mi się komunikat "Awaria lewego światła mijania". W związku z tym, że mam problem z parowaniem lewego reflektora pomyślałem, że padł żarnik, lub przetwornica. Jak się okazało... Ani jedno ani drugie... Cały osprzęt po przełożeniu do drugiego reflektora działa bezproblemowo. Jakieś pomysły?

Edit: Dodam, że LED działa, doświetlanie i kierunek też. Soczewka się resetuje przy zapłonie. Tylko brak światła mijania / drogowego.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Awaria światła mijania

Post autor: IBZI » 18 paź 2016, o 22:01

Może tylko zaśniedziały styki. Przeczyść dokładnie i sprawdź czy nie pomogło. W następnej kolejności (albo jeszcze wcześniej) sprawdź bezpiecznik. Jeśli będzie OK, a po czyszczeniu dalej nie świeci, to padła wiązka. Trzeba przemierzyć na piechotę i sprawdzić, który przewód jest przerwany.

arturoo1988
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 17 lut 2014, o 00:43
Auto: Insignia HB ecoFLEX
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Awaria światła mijania

Post autor: arturoo1988 » 18 paź 2016, o 22:13

Styki były potraktowane Contact Cleanerem i nic to nie dało. Poszukam o bezpieczniku i sprawdzę. Mówisz o wiązce w lampie?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Awaria światła mijania

Post autor: IBZI » 18 paź 2016, o 23:28

Tak, o wiązce w lampie. Skoro lampa paruje, jak pisałeś, to byłem raczej pewien, że zaśniedziały styki. Sprawdź ten bezpiecznik i wiązkę.

arturoo1988
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 17 lut 2014, o 00:43
Auto: Insignia HB ecoFLEX
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Awaria światła mijania

Post autor: arturoo1988 » 19 paź 2016, o 10:03

Bezpiecznik jest OK. Wiązki niestety sam nie sprawdzę, o naprawie nie wspominając... Szykują się wydatki chyba :?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Awaria światła mijania

Post autor: rataj73 » 19 paź 2016, o 11:07

Piszesz że po przełożeniu do drugiej lampy wszystko działa, ale przetwornicę też przekładałeś? Żeby się do niej dostać trzeba wyjąć reflektor a do tego trzeba zdjąć zderzak. Jeżeli jednak przetwornicę wykluczyłeś to sprawdź napięcie na jej zasilaniu. Idą tam 3 kable : masa , can i na trzecim po włączeniu mijania powinno być 12V.
A najlepiej podłącz nieświecący reflektor do wtyczki tego świecącego , jak zadziała to trzeba szukać po wiązce. W zasilaniu przetwornicy sprawdź plus do masy innej niż na wtyczce i masę do plusa innego niż na wtyczce bo może się okazać że jest plus ale nie ma masy. Jeżeli byłaby wina masy to ewentualnie można ją pociągnąć , jeżeli brakuje plusa to można szukać po kablu , nie wiem jak to jest akurat w insigni ale pewnie gdzieś niedaleko od lampy idąc po przewodzie namierzysz kolejne łączenie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”