Usterka w elektryce

Usterka w elektryce

Postprzez SAFIK » 30 pa┼║ 2014, o 19:18

Witam
Dzi┼Ť postanowi┼éem od┼é─ůczy─ç akumulator aby zresetowa─ç zas┼éon─Ö panoramy z nast─Öpnie j─ů zakodowa─ç.
Przedtem sprawdzi┼éem pod mask─ů bezpieczniki od szybra i zas┼éony (wyj─ů┼éem i w┼éo┼╝y┼éem).
A dopiero po tym fakcie od┼é─ůczy┼éem aku (przew├│d czarny ten z brzegu czyli - minus).
Podczas jego pod┼é─ůczania troszk─Ö zaiskrzy┼éo przy klemie.
Auta nie odpalałem a tylko była próba zakodowania szybra.
Natomiast ok. 1 godziny temu odpaliłem auto ( bliski wyjazd) i około 70 % przycisków nie paliło się, mi:
- radio (NAVI) nie dzia┼éa przyciski nie pod┼Ťwietlone, radio nie da si─Ö w┼é─ůczy─ç
- komunikat ┼╝e czujniki parkowania wy┼é─ůczone
- po w┼é─ůczeniu kierunku nie s┼éycha─ç cykania

CO TO MO┼╗E BY─ć!!! - czy jakie┼Ť bezpieczniki si─Ö popali┼éy, czy kto┼Ť mia┼é co┼Ť takiego - PROSZ─ś O RAD─ś OD CZEGO ZACZ─ä─ć.
SAFIK
Forumowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): 12 gru 2013, o 12:42
Ostatnio: wczoraj, o 21:52
Auto: Insignia Tourer 2.0
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010

Re: Problem z elektryk─ů

Postprzez yerry » 30 pa┼║ 2014, o 20:14

Rozładowany aku pewnie. Zmierz napięcie na klemach.
yerry
V-ce Prezes ds finansowych

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 maja 2013, o 22:43
Ostatnio: dzisiaj, o 00:15
Pochwały: 56
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2014

Postprzez SAFIK » 30 pa┼║ 2014, o 20:27

Odpala na dotyk.
5 dni w tygodniu do pracy je┼╝d┼╝─Ö, mam ma┼é─ů tras─Ö w 2 strony ok 35 km - to raczej do┼éadowuje.
Radia nie da┼éo si─Ö w┼é─ůczy─ç nawet podczas jazdy.
SAFIK
Forumowicz

Postprzez Luk » 30 pa┼║ 2014, o 20:33

Sprawd┼║ kleme mo┼╝e dobrze nie dokr─Öci┼ée┼Ť. Spr├│buj jeszcze raz od┼é─ůczy─ç aku na 10 min.
Luk
U┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): 21 pa┼║ 2013, o 19:07
Ostatnio: 8 gru 2016, o 11:47
Pochwały: 4
Auto: opel
Rok produkcji: 2009

Postprzez SAFIK » 30 pa┼║ 2014, o 20:37

Przespaceruj─Ö si─Ö i sprawdz─Ö.
I dam zna─ç.
SAFIK
Forumowicz

Postprzez yerry » 30 pa┼║ 2014, o 20:41

Mo┼╝e jednak kt├│ry┼Ť bezpiecznik...?
yerry

Postprzez yerry » 30 pa┼║ 2014, o 20:48

D┼║wi─Öku nie ma bo radio nie dzia┼éa. Bezpiecznik 35 z przodu pod mask─ů albo po kolei bezpieczniki 1, 4, 5 za lewym schowkiem.
yerry

Postprzez SAFIK » 30 pa┼║ 2014, o 21:37

Od┼é─ůczy┼éem + (plus) i sprawdzi┼éem bezpieczniki, wszystkie ok. i spostrzeg┼éem ┼╝e jeden du┼╝y czarny jest przechylony na bok poprawi┼éem, pod┼é─ůczy┼éem i dalej to samo a po chwili ju┼╝ przyciski pod┼Ťwietli┼éy si─Ö i radio zagada┼éo.
Wszystko działa. Ale czy to wina tego bezpiecznika - to nie wiem.
Panowie dzi─Öki za zainteresowanie i sugestie.
SAFIK
Forumowicz

Błędy na komputerze - bardzo proszę o pomoc

Postprzez makz_makz » 31 pa┼║ 2014, o 08:38

Witam, 2 miesi─ůce temu kupi┼éem insigni─Ö 2.0 turbo 225km, rocznik 2010 cosmo, generalnie auto super zar├│wno z zewn─ůtrz jak i wewn─ůtrz, zbiera si─Ö dobrze. Dodam, ┼╝e automat. Wczoraj jad─ůc, podczas skr─Öcania nagle bach - zgas┼éa nawigacja po czym zapali┼éa si─Ö na nowo, zaraz zgas┼éy ┼Ťwiat┼éa i zapali┼éy si─Ö na nowo, silnik zgas┼é i ju┼╝ si─Ö niestety nie zapali┼é. Zepchn─Öli┼Ťmy auto na pobocze i...
Na komputerze nagle wyskoczy┼éy 2 nast─Öpuj─ůce b┼é─Ödy: sprawd┼║ czujniki parkowania oraz drugim b┼é─Ödem jest Sprawd┼║ uk┼éad adaptacyjnych reflektor├│w.. Ma┼éo tego, pokaza┼éa si─Ö kontrolka: zatankuj paliwo, gdy jad─ůc mia┼éem jeszcze prawie 2 kreski na liczniku.
Od┼é─ůcza┼éem aku, pr├│buj─ůc zdzia┼éa─ç co┼Ť ze "zresetowaniem" ale pod tym wzgl─Ödem jestem zielony. My┼Ťleli┼Ťmy, ┼╝e mo┼╝e to wina alternatora, podpi─Öli┼Ťmy auto pod lawet─Ö poprzez kable i nadal niestety to samo.

Chcia┼é nie chcia┼é, holowanie - 260 z┼é i zepsute nerwy bo auto nowe i mia┼éem nadziej─Ö ┼╝e moje fatum z psuj─ůcymi si─Ö autami minie.

Czy mia┼é kto┼Ť podobne sytuacje? Czy kto┼Ť b─Ödzie potrafi┼é mi pom├│c?
Zapewne niezb─Ödne jest pod┼é─ůczenie auta pod komputer, pewnie tam wszystko wyjdzie.

Bardzo proszę o pomoc bo załamałem się już. Odłożyłem wszystkie kieszonkowe na super auto a okazuje się, że jednak tak super nie jest.

Pozdrawiam
makz_makz
Nowicjusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 pa┼║ 2014, o 08:34
Ostatnio: 14 lis 2014, o 13:09

Re: Błędy na komputerze - bardzo proszę o pomoc

Postprzez sever » 31 pa┼║ 2014, o 11:15

Pierwsza my┼Ťl jaka mi si─Ö nasuwa, to pod┼é─ůczy─ç samoch├│d pod kompa i sprawdzi─ç b┼é─Ödy. Nast─Öpnie sprawdzi─ç wszystkie bezpieczniki.

Swoj─ů drog─ů pochwal si─Ö na forum jak znajdziesz przyczyn─Ö.
sever
Nowicjusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 11 sie 2014, o 17:53
Ostatnio: 7 gru 2016, o 14:50
Auto: Ins
Rok produkcji: 2015

Postprzez makz_makz » 31 pa┼║ 2014, o 11:40

wszystko wskazuje na brak ┼éadowania ale czy to to? pod┼é─ůczali┼Ťmy auto pod lawet─Ö przez kable i nic si─Ö nie zmieni┼éo. Pierwsze co to dola┼éem benzyny bo wyskoczy┼é komunikat o braku paliwa ale niestety to nie to.
makz_makz
Nowicjusz

Postprzez sever » 31 pa┼║ 2014, o 11:47

Nawet je┼╝eli by┼éoby to spowodowane brakiem ┼éadowania, to auto powinno da─ç si─Ö odpali─ç na samym akumulatorze, ale by─ç mo┼╝e w przypadku braku ┼éadowania, komputer blokuje mo┼╝liwo┼Ť─ç odpalenia.

Czy przed zga┼Ťni─Öciem samochodu zapali┼éa si─Ö kontrolka od ┼éadowania?
sever
Nowicjusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 11 sie 2014, o 17:53
Ostatnio: 7 gru 2016, o 14:50
Auto: Ins
Rok produkcji: 2015

Postprzez makz_makz » 13 lis 2014, o 16:46

nie zd─ů┼╝y┼éem zauwa┼╝y─ç bo by┼éem skoncentrowany na brak opanowania auta na do┼Ť─ç ruchliwej drodze...w poniedzia┼éek pewnie pod┼é─ůcz─Ö auto pod komputer i dowiem si─Ö w czym tkwi problem.

-- 2 lis 2014, o 14:40 --

Pod┼é─ůczy┼éem pod drugi akumulator i niestety bez zmian. Sprawdzi┼éem wszystkie bezpieczniki, r├│niez wszystko gra. Jutro pod┼é─ůcz─Ö auto pod komputer i zobaczymy co z tego wyjdzie.

-- 13 lis 2014, o 17:46 --

samochód odebrałem z serwisu...okazało się że zawiesił się sterownik o ile wiadomo co to znaczy. Podobno jest jak ze zwykłym systemem że czasem może się zawiesić. Pokasowali błędy i auto na chodzie.
Macie na to jakie┼Ť rozwi─ůzanie ?
makz_makz
Nowicjusz

Usterka w elektryce

Postprzez joszka » 13 maja 2015, o 17:36

Objawy niesprawno┼Ťci samochodu Opel Insignia TURBO 1.6 HB automat
1.W┼é─ůczaj─ůca si─Ö syrena alarmu. Nie zapalaj─ů si─Ö ┼Ťwiat┼éa kierunkowskaz├│w. Nie mo┼╝na wy┼é─ůczy─ç alarmu.
Komputer diagnostyczny nie pokazuje ┼╝adnych dzia┼éa┼ä w samochodzie( awaria, w┼é─ůczenie si─Ö syreny)
2.Kilka razy zgas┼éo pod┼Ťwietlenie ledowe lewara skrzyni bieg├│w.
Te┼╝ bez zanotowana tego faktu w komputerze samochodu.
Co do tej pory zrobiono:
1. Przetestowano po┼é─ůczenia elektryczne.ÔÇŁNapylonoÔÇŁ pol─ůczenie kostki elektrycznej w poszyciu po prawej stronie kierownicy na wysoko┼Ťci pod┼éogi(?-sorry nie znam fachowych okre┼Ťle┼ä) celem zwi─Ökszenia kontaktu styk├│w
2. Wymieniono modu┼é steruj─ůcy nadwozia
3. Sprawdzono jako┼Ť─ç czujnik├│w alarmu w drzwiach,klapie baga┼╝nika,masce)
4. Sprawdzono czujnik wy┼é─ůczania alarmu w kabinie (ten w podsufitce)
5. Sprawdzono czujniki alarmu kabiny
6. Wymieniono wi─ůzk─Ö kabli .

Niestety powy┼╝sze czynno┼Ťci nie pomog┼éy, poza tym, ┼╝e mo┼╝na zatrzyma─ç wycie syreny kluczykiem( to na odpowiedzialno┼Ť─ç Pana z serwisu-sam tego nie widzia┼éem).

Samoch├│d jest ju┼╝ 2 tygodnie w ASO.
Ten egzemplarz ma przejechane 7 000 km, z tego 2 000 jako demo i w opinii ASO w czasie używania samochodu przez dealera na jazdy próbne klientów nie był ani razu serwisowany
z powodu usterek.
Samochód dostałem z wymienionym olejem.
Co mam robi─ç w takiej sytuacji?
Samoch├│d jest w leasingu-nie pracuje na firm─Ö-mog─Ö odliczy─ç rat─Ö w tym miesi─ůcu?
Czy mog─Ö podj─ů─ç jakies kroki pozwalaj─ůce na szybkie odzyskanie sprawnego samochodu.?
Czy te wszystkie prace nie spowoduj─ů zmniejszenia warto┼Ťci samochodu( ingerencja w osprz─Öt elektryczny)
Kiedy będę mógł i czy mogę domagać się wydania towaru wolnego od wad?
joszka
Nowicjusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 sty 2015, o 20:35
Ostatnio: 10 sie 2016, o 06:07
Auto: insignia
Kod silnika: A16XER

Re: Samoch├│d na gwarancji -usterka

Postprzez Putridum » 13 maja 2015, o 17:41

Zmie┼ä ASO;) widocznie w tym co twoja Insi stoi s─ů sami "wymieniacze".

-- 13 maja 2015, o 18:42 --

btw ale┼╝ si─Ö szarpneli : :lol: "2. Wymieniono modu┼é steruj─ůcy nadwozia" czyli wymienili bezpiecznik :lol:
Putridum
Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 lut 2015, o 17:21
Ostatnio: wczoraj, o 18:49
Kod silnika: A18XER

Re: Samoch├│d na gwarancji -usterka

Postprzez joszka » 13 maja 2015, o 23:21

Na "modu┼é" czekalem tydzien ,┼Ťci─ůgano go z Niemiec ,to chyba nie bezpiecznik.Ale mo┼╝e to ch┼éyt reklamowy i sciema.To m├│j czwarty Opel w tym salonie i do tej pory wszystko z wysoka kultur─ů a teraz taki obciach-szkoda!
joszka
Nowicjusz

Re: Usterka w elektryce

Postprzez Putridum » 14 maja 2015, o 05:14

ostatnio przerabia┼éem temat z "modu┼éem" - pierdzieln─Ö┼éo mi o┼Ťwietlenie wn─Ötrza i biegu wstecznego, w instrukcji jest jak byk "modu┼é sterowania nadwoziem" zamiast poprostu napisa─ç "bezpiecznik" 20A
Putridum
Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 lut 2015, o 17:21
Ostatnio: wczoraj, o 18:49
Kod silnika: A18XER

Postprzez joszka » 14 maja 2015, o 14:52

No i jest sprawca zamieszania! Czujnik cisnienia opon ty┼é,umieszczony pod zderzakiem tylnym mia┼é za┼Ťniedzia┼é─ů p┼éytk─Ö i dawa┼é sie we znaki.P┼éytka wymieniona-alarm sie nie w┼é─ůcza samoch├│d puki co stoi jeszcze w ASO ( do jutra) i zostanie zwr├│cony.
Elektryk twierdzi,┼╝e czujnik tylnych opon jest w tym samym uk┼éadzie co pod┼Ťwietlenie konsoli ┼Ťrodkowej-czy mo┼╝na to sprawdzi─ç?
Ps : Dziwne dla mnie jest zabezpieczenie czujnika ci┼Ťnienia opon nara┼╝onego na kontakt z wilgoci─ů w zwi─ůzku z jego umieszczeniem pod zderzakiem- to na pewno nie jest hermetyczne pude┼éeczko.
joszka
Nowicjusz

Postprzez yerry » 14 maja 2015, o 15:35

Nawet gdyby czujnik ci┼Ťnienia opon by┼é w tym samym uk┼éadzie co pod┼Ťwietlenie konsoli ┼Ťrodkowej to nadal nie mog─Ö dopatrzy─ç si─Ö zwi─ůzku z alarmem i syren─ů...
Oby usterka zosta┼éa usuni─Öta jak wskazuje elektryk (w ko┼äcu skutek jest najwa┼╝niejszy ;)) aczkolwiek ja mam nieco mieszane uczucia czy to aby na pewno to.. Z ciekawo┼Ťci spr├│buj─Ö poszuka─ç.
yerry

Rej: Usterka w elektryce

Postprzez joszka » 16 maja 2015, o 23:13

Samochód w domu,przejechał 200 km i błoga cisza!Ale ciekawe jestem Twojej analizy .

-- 28 maja 2015, o 15:10 --

No i przesta┼éo byc b┼éogo!Nie dzia┼éa jeden z kluczyk├│w-jakis b┼é─ůd (wg ASO wp┼éyw urz─ůdze┼ä elektronicznych w poblizu kluczyka-aleto chyba nie to-w domu klucze le┼╝─ů razem a w pracy jestem bez elektroniki-klucz w szatni).
Na wy┼Ťwietlaczu centralnym zapala si─Ö czasami pomara┼äczowy znak (P) z podkreslnikiem z klucza - w instrukcji jako awaria hamulca postojowego (baaardzo rzadko u┼╝ywanego).Do ASO mam ok 50 km-pojade w weekend.
Czy mog─ů obci─ů┼╝yc za "uzbrojenie " klucza?Ile to mo┼╝e kosztowa─ç poza ASO je┼╝eli jest to do zrobienia?
joszka
Nowicjusz

Nast─Öpna strona

Powr├│t do Elektryka

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç