--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Mikrostyk w drzwiach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Mikrostyk w drzwiach

Post autor: spiryt4 » 12 maja 2015, o 19:58

Witam szanownych kolegów jak w temacie coś nie halo z oświetleniem wnętrza
tak więc zacznijmy od początku.
Gdy otwieram drzwi przednie po str. kierowcy nie zawsze zapala się światło w podsufitce, nie wzbudza się wyświetlacz,oraz jest błoga cisza bo nie słychać brzęczka.
Sytuacja zjawisko powtarza się niezależnie czy gaszę auto czy dopiero je odryglowywuję
podczas postoju na światłach czy obojętnie gdzie i kiedy bym nie otwarł drzwi na wyświetlaczu między zegarami też nie wyskakuje ta ikonka co pokazuje które drzwi są otwarte (dotyczy tylko drzwi kierowcy) wszystkie pozostałe drzwi są sygnalizowane oświetleniem wnętrza jak i ikonką.
Może macie jakieś sugestie, ktoś to już przerabiał ?????????
Ja osobiście mam jedną taką którą już kiedyś przerabiałem w poprzednim samochodzie
a mianowicie umierający mikrostyk w zamku,tylko nie wiem czy jest to do ogarnięcia tak jak w samochodach z grupy VAG że była możliwość wymiany samego mikrostyku (po delikatnym rzeźbieniu) :D
Za wszystkie sugestie z góry wszystkim dziękuję

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Coś nie halo z oświetleniem wnętrza

Post autor: Engine » 12 maja 2015, o 20:08

Zacznij od odłączenia akumulatora na 15-20 min. Zresetuje to układy w aucie i może pomóc. Czasami się coś zawiesi i cyrki się robią.

Jak nie pomoże to można podłączyć pod op-com i zobaczyć czy błędów nie ma.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Coś nie halo z oświetleniem wnętrza

Post autor: spiryt4 » 12 maja 2015, o 20:36

Właśnie że to zauważyłem po odpięciu aku oświetlenie jeśli je załączam na panelu w podsufitce działa bez problemów tylko te cholerne drzwi kierowcy jak otwieram to nic się nie dzieje nawet panel radia nie reaguje.
Op-com a nawet i Auto-com niczego nie pokazał żadnych błędów
Takie objawy miałem w Skodzie że nie działało oświetlenie jak otwierałem drzwi kierowcy,tam jeszcze było że same drzwi się ryglowały jak był padnięty mikrostyk poprostu centralny nie dostawał impulsu że te wrota są otwarte i zamek się zachowywał w ten sposób jak byś przez przypadek odblokował drzwi.Po zwłoce czasowej ryglował się smoczynnie

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Coś nie halo z oświetleniem wnętrza

Post autor: Engine » 12 maja 2015, o 20:54

Aha, no to może faktycznie mikrostyk. Niby na to wszystko wskazuje. Może wypowie się ktoś, kto miał taki problem ;)

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Mikrostyk w drzwiach

Post autor: spiryt4 » 12 maja 2015, o 21:04

W skodaczu jak podjechałem na serwis to w grę wchodziła wymiana całego zamka za 750zł mnie po rozebraniu drzwi i wymontowaniu zamka i pracach artystycznych.Naprawa zamka kosztowała aż 2zł i 50gr jest troszkę różnicy ?

Awatar użytkownika
mwiaderni
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2013, o 06:17
Auto: Opel Mokka
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa

Re: Mikrostyk w drzwiach

Post autor: mwiaderni » 12 maja 2015, o 21:14

Może być uszkodzony jeden z przewodów w wiązce i w zależności jak się ułoży czasem zadziała. Proponuje dobrze poszukać w osłonie gumowej tam gdzie wiązka wychodzi z drzwi do słupka.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Mikrostyk w drzwiach

Post autor: spiryt4 » 12 maja 2015, o 22:03

Jak tylko będę miał sprawne obie ręce,to zaraz się za to będę brał na razie zbieram wasze sugestie.

godiw

Re: Mikrostyk w drzwiach

Post autor: godiw » 30 mar 2017, o 08:35

IMG_20170328_172730.jpg
Czy ktoś próbował wymienić same mikrowyłączniki w zamku ? W zależności od wersji zamka jest jeden albo dwa mikrowyłączniki jak mi przyjdzie nowy zamek spróbuję reanimować zepsuty

-- 30 mar 2017, o 19:41 --

Zamek wymieniony problem z nie gasnacym światłem w podsufitce i informacja na pulpicie że drzwi są otwarte oraz nie zamykającym i się drzwiami ustąpi. Niedziałający zamek zdążyłem już rozkręcić i wymontować jutro zamawiam 2 mikroprzełaczniki lewy i prawy .http://www.tme.eu/pl/details/d2hw-bl201 ... owe/omron/ jak tylko dojdą to napisze czy się udała reanimacja .

-- 30 mar 2017, o 19:48 --

Chciałbym tylko nadmienić że to nie z oszczędności próbuje to naprawić lecz przez nieuczciwych sprzedawców na allegro zanim przyszedł do mnie dobry zamek dostałem zamek od Anglika ktory nie posiada łącznika z wkładką kluczyka . Sam koszt przesyłek 30 zł plus to że nie wiem kiedy dostanę pieniądze za zamek z Anglika który odesłałem.

-- 8 kwi 2017, o 13:19 --

Mikrowyłączniki wymienione zamek działa :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dzamej
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Mikrostyk w drzwiach

Post autor: dzamej » 3 lis 2019, o 16:52

godiw pisze:
30 mar 2017, o 08:35

Mikrowyłączniki wymienione zamek działa :D
Jaki ma numer drugi mikroprzełącznik ten z blaszką? I tak samo jakie numery mają przełączniki na drugą stronę?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”