--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

ODPOWIEDZ
Niedzwiedz

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: Niedzwiedz » 21 gru 2015, o 09:57

edit.
Włącz światła mijania na pozycję 2 czyli bez automatu podjedz na stację diagnostyczna niech diagnosta odczyta z lampy ile masz procent na lampie taki znaczek my chyba mamy 1.5 % następnie swoje urządzenie na tyle ustawi i sprawdzi ustawienia świateł i regulacje i po problemie moje też oslepialy teraz jest ok widoczność bardzo Dobra itd bo nie którzy już takie pytania zadaja że masakra.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, o 01:07 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem! - Regulamin

Niezelazny

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: Niezelazny » 21 gru 2015, o 20:28

Witam,
Byłem dzisiaj w ASO aby wykonać aktualizację oprogramowania sterującego światłami. Jechałem dzisiaj w deszczu zarówno po mieście, poza miastem jak i >100km/h. Póki co nikt nie migał a i same światła nie świrują i świecą poziomo a nie w kosmos jak miało to miejsce wcześniej.
Tak więc polecam wszystkim wizytę w ASO.

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: spiryt4 » 21 gru 2015, o 20:43

Ktoś pisał że jest kampania na AFL od jakiego rocznika jest bezpłatnie?

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: tetar » 22 gru 2015, o 11:19

Hm, dzwoniłem do 3ech ASO w Poznaniu - nic nie wiedza o aktualizacji oprogramowania AFL.

@Niezalazny, masz może jakieś dane/informacje na temat kodu/nazwy tej aktualizacji?

Niedzwiedz

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: Niedzwiedz » 22 gru 2015, o 11:38

Jest kampania przed chwilą dzwoniłem ale do rocznych aut.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: tetar » 22 gru 2015, o 13:43

Dodzwoniłem się do 4go ASO i faktycznie od listopada/grudnia jest aktualizacja oprogramowania AFL.
Być może dla rocznych jest to w ramach kampanii natomiast dla starszych (w moim przypadku MY2009) jest to usługa płatna ok.160zl bez rabatu (w Swarzędzu 180zł za sam fakt podłączenia bo nie wiedzieli czy jest update).

Dla mnie płatność za usługę aktualizacji oprogramowania, które ma naprawić błędy poprzedniego softu jest delikatnie mówiąc kontrowersyjna!!!

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: spiryt4 » 22 gru 2015, o 14:06

Zawsze mówiłem że serwisy to największe nieudaczniki i złodzieje.
Nadskakują złote góry obiecują do puki nie podpiszesz cyrografu z nimi :lol: A potem traktują każdego z nas jak zło konieczne i skarbonkę.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: P405 » 22 gru 2015, o 14:52

Jedź na stację diagnostyczną i ustaw. Z tego co pamiętam dla tych roczników nigdy nie było żadnych poprawek.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: Luk » 22 gru 2015, o 15:10

Kampania dotyczy tylko modeli poliftowych gdzie podczas deszczu światła świeciły w górę. Dla przed lifta nigdy nie było ogłaszanych kampanii na ten problem.

Niedzwiedz

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: Niedzwiedz » 22 gru 2015, o 15:12

edit.
Nie było poprawek ale słyszałem że odpłatnie można wgrać jeśli wyszło nowe oprogramowanie a problem dotyczył zbyt wolnej zmiany na długie ktoś coś wie na ten temat?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, o 17:37 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ponownie - złamanie regulaminu - $5 pkt 5

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: Luk » 22 gru 2015, o 15:18

Odpłatne wgranie oprogramowania a kampania to dwie różne sprawy. Jak jest kampania np., na sterownik silnika, elektryczną klapę to każdy ma prawo na bezpłatną naprawę.

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: tetar » 22 gru 2015, o 17:33

Od 2009r było (ja pamiętam 2-4) update oprogramowania AFL nie licząc tej ostatniej.
Na 100% pierwsze 2 miałem robione w ramach kampanii lub gwarancji (2 lata) na auto.
Potem update AFL miałem w ramach rocznego przeglądu (poza gwarancją) i kolejny raz w związku z opóźnionym przełączaniem mijania/drogowe/mijania/tunel...

Jeżeli chodzi o opłaty za aktualizacje to zawsze miałem robione z innymi usługami i nie walczyłem o "odpust".

Natomiast w innym przypadku zawalczyłem z powodzeniem o bezkosztową naprawę usterki, która była ujęta w ramach kampanii, a moje auto nie łapało się do puli aut podlegających darmowej naprawie.

frembud
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 21 lut 2015, o 07:13
Auto: sport tourer 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: frembud » 24 gru 2015, o 06:17

Witam. Przeglądnąłem caly temat odnośne ostatniej przypadłości. Jadąc wieczorem na terminowe spotkanie poza zabudowany), zauważyłem że światła świecą wyjątkowo wysoko, Po snopie światła na przydrożnych drzewach widać było, że świecą do góry.Nie pomogła zmiana na ręczne mijania. Z naprzeciwka mrugali nagminnie. Po ok 6 km i po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Po przeczytaniu tematu potwierdzam, że problem może być w zawilgotnieniu czujnika poziomowania, bo zdarzyło się to myciu auta myjką. Przy okazji dokładnie się im przyjże. Co do regulacji świateł, to naprawdę najlepiej w trybie ręcznych ustawień utawić się przy ścianie równolegle i ładnie ustawić najpierw prawe światło, potem podjechać prostopadle i ustawić do prawego lewy i jest super. Można też sprawdzać w mieście dojeżdżając od tyłu do kombiaków. Widać na ich klapie tylnej, czy światła świecą wysoko ( czy się obniżają w miarę zbliżania) i czy n ie wychodzą szybę.
A dzisiaj wszystkiego najlepszego z okazji świat wszystkim forumowiczom i ich rodzinom. Aby Wasze problemy z autami były tylko hipotetyczne, a rodzina żeby cieszyła się radością posiadaczy.

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: tetar » 30 gru 2015, o 19:30

Dzisiaj byłem w serwisie OPLA z powodu "rozregulowania / oślepiania" AFL.
Wcześniej już pisałem, że jest dostepna aktualizacja oprogramowania wydana na początku grudnia (lub listopada).

Po diagnostyce okazało się, że wymagany jest update oprogramowania sterującego AFL.
Według serwisu nie odczytali błędów stwierdzajacych jakieś problemy np. z czujnikami poziomowania ksenonów lub FlexRaid. Podobno również nie dokonywali mechanicznej korekty ustawienia świateł (jak stwierdzili robi to elektronika! - ciekawe?).

Jakie mam wątpliwości? Takie, czy faktycznie zrobili update oprogramowania podłączając auto do głównego serwera w Russelshaim (nie robili tego przy pomocy płyty!)- mam wrażenie, że zbyt szybko to się udało - zwykle trwało długo!
Poza tym pierwsza opcja wskazana przez przyjmującego auto do serwisu to stwierdzenie, że koszt ustawienia świateł ok 25zł - zrozumiałem, że to kwota za mechaniczne ustawienie. Po naprawie stwierdzili, że mechanicznie się nie reguluje i dlatego było programowanie!

Przed wizytą podłączyłem opcom'a i miałem błędy (jeszcze nie zdążyłem wybadać co opisują):
U0121-03
P068A-00
B0000-71
U1519-00

Ale może się czepiam...

Niemniej, efekt tej wizyty w ASO jest pozytywny, światła zdecydowanie lepiej świecą tzn. na ustawieniu AUTO poszczególne "sceny" oświetlenia są właściwe i zdecydowanie lepiej niż było. Światła świacą niżej (na moje oko ok. 20cm niżej - jako pomiar przed i po naprawie rzut na ścianę, auto w odległosci ok. 7m do ściany). Przełączanie mijania->długie->mijania może nawet lepiej niż było - ale to piszę bez zdecydowanego przekonania.

Zobaczę jak będzie w trudnych warunkach drogowych (woda / śnieg / mróz). Mam ciągle obawy, że problemy mogą być w zawilgoconych czujnikach poziomowania lub instalacji.

Koszty wizyty w ASO za diagnostykę komputerową / ustawiernie świateł - po uwzględnieniu rabatu 10% = 144zł - voucher 100zł = do zapłaty 44zł brutto - to mi sie podoba!

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 877
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: k.olix » 30 gru 2015, o 20:02

Jak rozszyfrujesz błędy to pochwal się co oznaczają. ;)
Krzysztof

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: KaMYk » 30 gru 2015, o 20:19

Jak poniżej

U0121 03

Utrata komunikacji z modułem sterującym elektronicznego układu hamulcowego, niskie napięcie

U1519 00

(K40 Moduł sterujący pamięci siedzenia) Utrata komunikacji szyny LIN 1 z urządzeniem 9 (S52 Wyłącznik zewnętrznego lusterka wstecznego)

(K40 Moduł sterujący pamięci siedzenia) Utrata komunikacji szyny LIN 1 z urządzeniem 9 (K96 Moduł sterujący lusterka)

DTC P068A 00:

Za wczesne odciążenie zasilania przekaźnika zapłonu przez zespół sterowania silnika

DTC B0000 71:

Niepoprawne dane układu informacji o prędkości pojazdu

tetar
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 5 mar 2015, o 23:19
Auto: Ins ST Sport
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: tetar » 30 gru 2015, o 20:43

@kmy, dzięki za rozszyfrowanie błedów!
Błędy związane z lusterkiem są możliwe, bo składanie lewego padło już dawno.
Pozostałe są trochę zaskakujące ale żaden błąd nie jest zwiazany z AFL, co daje nadzieję, że będzie OK!

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: radkor » 30 gru 2015, o 20:49

tetar pisze:Takie, czy faktycznie zrobili update oprogramowania podłączając auto do głównego serwera w Russelshaim
Połącz się Op-Comem z modułem świateł i sprawdź "software version" lub "date" i będziesz widział po dacie softu.
Gdy robiłem update softu PCM to mówili, że to ściągają na żywca z serwera w Detroit (GM) i muszą mieć stabilne połączenie z tamtejszym serwerem. Aktualizację przekładali kilkukrotnie ze względu właśnie na niestabilne połączenie. Dziwne to trochę, zważywszy na to, że GDS2 powinien sobie ściągnąć soft z serwerów i robić update offline'owo.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2015, o 20:52 przez radkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: KaMYk » 30 gru 2015, o 20:51

U0121-03 i B0000-71 są powiązane z układem ABS/ESP pomiarem prędkości obrotowej kół i hamowania.

To radziłbym sprawdzić w pierwszej kolejności, Skasować błędy i zobaczyć, czy powrócą i w jakiej sytuacji.

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 877
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektor

Post autor: k.olix » 30 gru 2015, o 20:53

A co może oznaczać "Za wczesne odciążenie zasilania przekaźnika zapłonu przez zespół sterowania silnika".
Krzysztof

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”