--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Problemy z elektryką pojazdu - uszkodzone gniazdo USB i karty

ODPOWIEDZ
insigniavxr2012

Problemy z elektryką pojazdu - uszkodzone gniazdo USB i karty

Post autor: insigniavxr2012 » 22 paź 2018, o 00:00

Witam !
Na wstępie chciałbym się przywitać bo to mój pierwszy post na tym forum - siema i z góry dziękuję za pomoc :)
Od paru dni jestem właścicielem Insigni 2.0 ecoflex w wersji Elite. Auto jest z 2010 roku i ma problem z elektryką. Auto zaczeło wyświetlać informacje SERVICE AFR , po za tym dzisiaj podczas jazdy , po włączeniu kierunkowskazów, wyłącza się radio , po za tym zanika ten specyficznczny klikający dźwięk kierunku, po czym wszystko samoistnie się włącza ponownie po kilku sekundach . W dodatku po włączeniu świateł awaryjnych , światła drogowe zaczęły mrugać, a na desce wywaliło błędy abs,esp, kontroli trakcji i ciśnienia opon . Żadnych błędów silnika czy ładowania. Po ponownym uruchomieniu auta , problem zanika . W czym może tkwić problem ? Czy może mieć to związek z informacją o serwisie afr?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Problemy z elektryką pojazdu - uszkodzone gniazdo USB i karty

Post autor: IBZI » 22 paź 2018, o 00:18

Sprawdź akumulator. Były już podobne problemy. Zazwyczaj winny był akumulator lub występował problem z ładowaniem (alternator). Temat tymczasowo zostawiam, po rozwiązaniu problemu - połączę lub usunę.

insigniavxr2012

Re: Problemy z elektryką pojazdu - uszkodzone gniazdo USB i karty

Post autor: insigniavxr2012 » 22 paź 2018, o 08:50

Wydaje mi się że problem rozwiązał się sam , po odłączeniu pendrive z usb , problem póki co nie występuje. Nie podejrzewałem że Insignia to tak wybredne i "delikatne" auto ;) dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Problemy z elektryką pojazdu - uszkodzone gniazdo USB i karty

Post autor: yerry » 22 paź 2018, o 23:15

Bo nie jest, nie słychać by pendrive powodował jakiekolwiek problemy z elektryką auta. No chyba że jest strzelony i np robi zwarcie... Lub uszkodzone jest sam moduł USB - ten gdzie gniazda USB i złącze karty SD
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

madczerw
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2019, o 00:19
Auto: Opel Insignia 2.0
Rok produkcji: 2012
Miasto: Białystok

Re: Problemy z elektryką pojazdu - uszkodzone gniazdo USB i karty

Post autor: madczerw » 1 paź 2019, o 19:48

yerry pisze:
22 paź 2018, o 23:15
edit
u mnie problem powodowała karta SD- po jej wyjęciu problemy ustały. Auto nie bite, nie zalane itp...

p.s. włożyłem kartę SD od kompa, bez map- nie ma problemów, czyli wydaje się że gniazdo ok. Problemem jest karta.
Ostatnio zmieniony 2 paź 2019, o 10:56 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”