--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klapa bagażnika

ODPOWIEDZ
legend66
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 19:46
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2011
Miasto: Rybnik

Re: Klapa bagażnika

Post autor: legend66 » 15 maja 2017, o 03:51

U mnie to było przyczyną zatkane zatkane odpływy z panoramyObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

edzio123

Re: Klapa bagażnika

Post autor: edzio123 » 15 maja 2017, o 14:28

Niestety u mnie znowu nie działa więc czeka mnie zakup nowego sterownika :(

-- 23 maja 2017, o 22:13 --

Jeszcze mam jedno pytanie, czy istotne są wszystkie numery z naklejki na sterowniku ? W poszukiwaniu używki na aukcjach, znalazłem kilka sztuk, lecz z innymi numerami niż mój, wyglądają identycznie, lecz numery się nie zgadzają.

-- 24 maja 2017, o 21:40 --

Ktoś ma o tym pojęcie :?: Proszę o pilną odpowiedź, muszę zamówić sterownik :cry: . Dzięki

DenyM

Re: Klapa bagażnika

Post autor: DenyM » 25 maja 2017, o 19:24

Witam. Mam taki mały/duży problem. Elektryczna klapa zarówno z pilota jak i z wnętrza otwiera się tylko do połowy. Później trzeba ręcznie podnosić. Są też problemy z zamknięciem. Raz zamknie raz nie i trzeba czynność powtarzać. Jakieś sugestie? Ktoś tak miał?
1.6T ST 2009 jakby ktoś potrzebował

edzio123

Re: Klapa bagażnika

Post autor: edzio123 » 29 maja 2017, o 21:40

Ponawiam pytanie, czy numery na sterowniku mają znaczenie ? pytanie dodatkowe :D czy to prawda ze zakupiony sterownik trzeba programować ?

Rybi90

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rybi90 » 17 cze 2017, o 17:25

Zanim okrzyczycie mnie,ze temat był walkowany,proszę doczytać do konca;)
A więc tak:

2010r. Sports Tourer z elektryczna klapa

Po zakupie auta bagaznik otwierał się normalnie z klapy. Nie działał niestety przycisk na drzwiach kierowcy. Po rozebraniu tapicerki drzwi okazało się, że kostka była odlaczony. Jak się okazało nie bez przyczyny. Po podłączeniu kostki przycisk oczywiście na drzwiach oczywiście działa, ale przestał działać ten na klapie. I pytanie co teraz,bo gdy odłączenie ponownie kostkę w drzwiach to przycisk na klapie rzecz jasna znów działa. Gdzie tu logika?

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 141 razy
Kontakt:

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Ping » 17 cze 2017, o 17:41

1. Odłaczylem aku na 30 minut.
2. Jak to nie pomoże toodczytaj błędy ze stronka klapy

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Rybi90

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rybi90 » 17 cze 2017, o 19:58

Temat uznaje za rozwiązany, tak jak pisałeś pomogło odłączenie aku na 30 minut. Bardzo dzięki za pomoc !

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Runo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2017, o 15:58
Auto: Opel Insignia 2.8
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Runo » 31 lip 2017, o 21:17

Witma, pojawił się dzisiaj w moim aucie, problem polega na tym że bagażnik otwiera się z przycisku sam, czy to max czy 3/4 ale już nie drgnie jeżeli chce go zamknąć, wyłączając nawet funkcje otwierania automatycznego klapa chodzi bardzo ciężko, jak gdyby blokowała się na 3/4 wysokości. Co moze być przyczyną? przewoziłem dzisiaj koła które się turlały przód tył i nie wiem czy to one mogły coś uszkodzić czy to zbieg okoliczności?

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Panek » 31 lip 2017, o 23:09

Skoro koła się turlały to moim zdaniem mogło coś się uszkodzić lub nawet i wygiąć Moim zdaniem niestety ale nikt tutaj tobie nie pomoże po prostu będziesz musiał zrobić dokładne oględziny może trochę śmiesznie to zabrzmi ale nawet jak będzie trzeba to wyjdź do bagażnika zamykaj klapę i patrz gdzie może coś haczy blokuje lub nie pasuje. Moim zdaniem jest to usterka nie elektryczna tylko mechaniczna może koła podczas uderzeń wyszło biły jakieś nierówności easton masz ten opór i że chodzi klapa bardzo ciężko

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

lukjach
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:28
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Toruń
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: lukjach » 7 sie 2017, o 23:35

Szukam zaślepki zamka w klapie, taki plastik po stronie rygla. Ułamał mi się bolec po jednej stronie i klapka nie spelnia swojej roli. Macie pomysl ja to naprawić bo w serwisie kosztuje ona ok. 100 pln. Na allegro nie mogłem znaleźć :cry:

Buchcio080
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2017, o 08:46
Auto: Insignia I
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Buchcio080 » 20 sie 2017, o 09:02

Witam. Mam taki problem. Gdy zamykałem klapę bagażnika w insigni kombi zanim ona się domkła zawadziła o ładunek w środku i przestała działać automatycznie otwieranie i zamykanie. Uszkodziło się coś czy jest jakaś procedura, aby uruchomić automat?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: IBZI » 20 sie 2017, o 14:50

Po kolei. Odłączyć akumulator, jak się system zresetuje, to może zadziała. Do sprawdzenia też bezpiecznik (mógł się przepalić). Jeśli nie pomoże, to będziemy szukać dalej.

kok

Re: Klapa bagażnika

Post autor: kok » 19 wrz 2017, o 18:46

Witam,
iska kombi 2011- klapa bagażnika nie otwiera się. Z kluczyka, przycisk w klapie, przycisk w drzwiach kierowcy-bez reakcji. Manualne otwieranie bagażnika też nie działa. Próba z aku również nic nie dała-odłączyłem go na 15 min, ale tylko minus(może to ma jakies znaczenie?).Sprawdzałem także bezpieczniki choć nie wiem, który jest odpowiedzialny za klapę. Ma ktoś może jeszcze jakis pomysł ? Z góry dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 19 wrz 2017, o 19:02

Jak to nie otwiera się manualnie? Nie możesz ręcznie pociągnąć klapy? No to według mnie jedyny powód to zablokowany mechanizm zamka klapy. Chyba będziesz musiał go odblokować go od wewnątrz przez bagażnik. Może wtedy się wyjaśni twój problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kok

Re: Klapa bagażnika

Post autor: kok » 19 wrz 2017, o 19:06

Od wewnętrz ? Jak to zrobić ?

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 19 wrz 2017, o 19:18

Jest to opisane gdzieś na forum, możliwe ze nawet w tym wątku. Sam tego nigdy nie robiłem. O ile się nie mylę to jest to za jedna z zaślepek w klapie bagażnika.
Może któryś z kolegów co wie dokładnie się wypowie, lub sam przeszukaj forum.
Jest to opisane na 100%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 20 wrz 2017, o 07:42

Opis bezpieczników jest w instrukcji obsługi samochodu. Pdf dostpny np. tu: http://dixi-car.pl/instrukcja.htm
Tak jak tam piszą - może to być problem związany z przekaźnikiem.
W instrukcji piszą też, że jeżeli akumulator jest słaby, to komputer wyłącza możliwość elektrycznego otwierania klapy bagażnika - wtedy można ją otwierać tylko manualnie.
Może być też tak, że jednocześnie padł Ci zewnętrzny przycisk otwierania ręcznego pod listwą ozdobną i dlatego nie można otworzyć z zewnątrz - nietsety dość częsta awaria. Naprawa/wymiana przycisku jest opisana na forum.

Skrócony opis otwierania "awaryjnego" niereagującej klapy: http://dixi-car.pl/pytanie-insignia-tylna-klapa.htm
Gdzieś widziałem instrukcję z obrazkami, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć gdzie... Tam chyba trzeba było wykorzystać śrubokręt do jej otwarcia.

munir1986

Re: Klapa bagażnika

Post autor: munir1986 » 21 wrz 2017, o 16:51

żeby otworzyć awaryjnie klapę, trzeba usunąć plastikową okrągłą zaślepkę od wewnątrz bagażnika i płaskim śrubokrętem pchnąć w przód (czyli w kierunku tyłu auta :) ) metalowy rygielek w środku (najlepiej poświecić latarką, bo ciężko wyczuć po ciemku).

-- 21 wrz 2017, o 17:55 --

a ja ze swojej strony inne pytanie.
klapa się owiera czasem do połowy i się zamyka, za drugim razem się otwiera na oścież, a czasem zwalnia się tylko zamek, ale klapa się nie unosi. wychodzi na siłownik. jest wyciek z tego siłownika grubszego po prawej stronie. i teraz pytanie: czy mogę kupić sam siłownik czy on jest zespolony ze sterownikiem?
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2017, o 17:05 przez munir1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 21 wrz 2017, o 17:04

Temat już tutaj szeroko omawiany. Na 100% siłownik. Mam tak samo. Wyłącz elektrykę aby pompa nie pracowała na sucho. Kupienie siłownika nawet na Allegro to nie problem. Problemem jest uzupełnienie ewentualnie płynu w obiegu. Bo jak wyciekł to znaczy ze go brakuje, a raczej kupiony używany siłownik tez będzie pusty. Nowka sztuka w ASO 2-2.5 tys PLN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

munir1986

Re: Klapa bagażnika

Post autor: munir1986 » 21 wrz 2017, o 17:08

czyli najlepiej (najtaniej) kupić używany komplet?
http://allegro.pl/opel-insignia-silowni ... ml#thumb/1

np. takie coś?

i jeszcze pytanko techniczne: jak to wymienić w komplecie? w którym miejscu zamontowana jest pompa? dostanę się przez tą klapkę, za którą jest sterownik?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”