--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Drzwi się nie otwierają

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 25 sie 2016, o 20:28

Przekleję z wątku o car audio, bo problem chyba zasługuje swojego tematu.
Stosunkowo długo się wzbraniałem przed wygłuszaniem drzwi w swojej insignii, bojąc się właśnie tego typu sytuacji, ale finalnie wczoraj rozebrałem tapicerkę, wykleiłem matami i pianką drzwi przednie, efekt świetny, sprawdziłem szyby działają, lusterka działają i do dzisiaj byłem szczęśliwy aż okazało się, że drzwi od strony pasażera się nie otwierają, nie działa klamka zewnętrzna ani wewnętrzna, prawdopodobnie cięgno się gdzieś zablokowało.
No i pytanie co teraz mogę zrobić? Nie jestem w stanie otworzyć drzwi aby zdemontować jeszcze raz tapicerkę i zrobić tam porządek i jestem nieco w du***.
Pomocy.

PS. centralny wydaje się działać normalnie. Jak auto jest zamknięte i pociągnę klamkę wewnętrzną to bolec też odskakuje, ale drzwi niestety nie da się otworzyć.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: kuba89 » 25 sie 2016, o 20:37

Dokładnie jak u mnie!
Otwórz szybę i postaraj się wczepić górna część tapicerki tak zeby dojść do linki czymś i pociągnąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 25 sie 2016, o 22:31

Ale przecież górną część tapicerki trzeba podnieść do góry żeby zeszła z metalowych zaczepów, a do góry nie pójdzie jeśli dookoła trzymają ją spinki, które nie ruszają się góra-dół

Inna sprawa to że do linki mam teraz nieco gorszy dostęp niż powinienem, bo trochę za nisko zrobiłem dziurę w macie (ale wszystko wpięło się bez problemu zakładając tapicerkę i było jeszcze sporo luzu, więc już tego nie ruszałem. Zdjęcie kiepskiej jakości ale widać mniej więcej
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: kuba89 » 26 sie 2016, o 04:51

No niekoniecznie. Mi zeszło ponad 3 godziny zanim udało mi się otworzyć drzwi. Góra jest na tyle elastyczna, ze jest to możliwe. Próbuj i daj znać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 26 sie 2016, o 09:42

Umówiłem się na poniedziałek do ASO, 100zł za otwarcie. Jeżeli nic lepszego nie wykombinuję do tego czasu to zostawie to im. Wolę nic na siłe sam nie rozbierać.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Drzwi się nie otwierają

Post autor: kuba89 » 26 sie 2016, o 10:12

Poprostu podegnij górna część tapicerki aż mocowania wypną się z blaszek. Nic się nie odksztalci... No chyba, ze się poddajesz i wolisz dać komuś... ;(

Musisz zacząć od strony bliżej lusterka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 26 sie 2016, o 12:00

Po prostu nie chcę niczego uszkodzić, zwłaszcza zaczepów od spinek w tapicerce bo potem spinki luźno trzymają.
Być może byłbym w stanie to jakoś podważyć łyżką do tapicerki i by wyskoczyło, ale nawet jeśli to przecież bardziej niż na te 3cm raczej tego nie odegnę, więc reki nie wsadzę. Nie bardzo wiem co miałbym potem z tym zrobić.
Jest jeszcze taka sprawa, że jeśli zdejmę tapicerkę z blaszek, a potem nie uda mi się drzwi mimo wszystko otworzyć to już w ogóle narobię jeszcze większego dziadostwa.

Chyba, że rzeczywiście jest to mniej skomplikowane niż się wydaje?

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: kuba89 » 26 sie 2016, o 12:07

Robisz z tego za bardzo skomplikowana czynność :))) ale ok! Zostaw jak nie czujesz się na siłach. Po co zepsuć i poźniej mnie wyzywać :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 26 sie 2016, o 14:09

Zawsze jak już coś się wcześniej robiło to wydaje się mniej skomplikowane niż w ciemno :P Wiadomo, że potem pretensji mieć nie mogę więc sam muszę trzeźwo zdecydować czy chce tą tapicerkę na siłę wyginać. Wiem, że te drzwi nie były przede mną nigdy demontowane i nawet gdy miałem wszystko rozebrane i spinki już wyskoczyły to wcale łatwo nie było drzwi wyciągnąć do góry z tych metalowych zaczepów, dlatego teraz jak sobie myślę żeby to robić na chama to serce się kraja :oops:
Jadę zaraz do znajomego mechanika i mamy na to popatrzeć razem ale mówił że nic na siłę nie chce próbować jeżeli nie będziemy mieli innego pomysłu.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: kuba89 » 26 sie 2016, o 14:58

Te górne blaszki beda wychodziły razem z guma wzdłuż drzwi. Zeby dojść do linku wystarczy, ze góra troche odejdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 26 sie 2016, o 17:45

No to generalnie plan mam taki, że poczekam do poniedziałku i pojadę do tego ASO, jeśli mają mi to za 100zł otworzyć to oszczędzę sobie nerwów. Natomiast jeśli stwierdziliby, że się nie podejmują albo wpadli na jakieś szalone pomysły typu rozcinanie tapicerki to będę sam próbował zrobić tak jak to opisałeś i myślę, że jakoś to pójdzie.
Jeszcze takie pomocnicze pytania żebym upewnił się, że to dostanie się do cięgna i ruszenie go ręką załatwi sprawę -
- u Ciebie też działał poprawnie centralny, słychać było, że drzwi się odblokowują tylko nie chciały się otworzyć?
- też przy pociągnięciu za wewnętrzną klamkę odskakiwał bolec od blokady drzwi?
Tak czy inaczej - dzięki wielkie za pomoc. Mimo, że nie lecę od razu rozbierać auta to sporo mi Twoja odpowiedź pomogła i dała jakiś pomysł jak sobie poradzić z całą sytuacją.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: kuba89 » 26 sie 2016, o 18:00

Tak, rygiel itd wszystko działało... Człowieku, ja na alledrogo juz drzwi szukałem :) bedzie dobrze! Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :) daj znac co w ASO


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 27 sie 2016, o 15:26

Ok, jednak ze względu na ładną sobotę i fakt, że miałbym chodzić wkur*iony co najmniej do poniedziałku postanowiłem nieco przyspieszyć sprawy, wziąć temat w swoje ręce i spróbować drzwi otworzyć zgodnie z tym co opisywał Kuba.
Misja zakończyła się powodzeniem, powodem okazała się oczywiście wspominana wcześniej linka, która się jakoś przekręciła przy zakładaniu tapicerki i nie leżała dobrze. Opiszę jak ja to robiłem krok po kroku, może komuś się w przyszłości przyda.
1. Zdjąłem klapkę za klamką i dekor, wykręciłem śruby żeby nic poza spinkami nie trzymało tapicerki
2. Wyciągnąłem głośnik wysokotonowy (siedzi nieco za uszczelką, która w tamtym miejscu jest dość twarda więc nie tak łatwo go wyciągnąć, ale finalnie się poddał)
3. Zdejmujemy ozdobę na bolcu do ryglowania drzwi
Powyższe rzeczy robimy analogicznie jak w poradniku dot. ściągania tapicerki z drzwi przednich z tą różnicą, że na zamkniętych drzwiach :)
4. bierzemy coś, czym podważyć będziemy mogli tapicerkę od góry i ją nieco odgiąć, ja miałem akurat łyżkę do ściągania tapierki z aliexpress za 3zł, myślę, że równie dobrze można to zrobić palcami. następnie zaczynamy ściągać górę z zaczepów idąc od strony rygla, gdyż strona przy głośniku wysokotonowym siedzi bardzo ciasno.
5. ściągamy górę z wszystkich blaszanych zaczepów i wyciągamy uszczelkę na tyle ile jesteśmy w stanie, aż uzyskamy dostęp do linki. będzie dość ciasno, ale ręka wchodzi
6. otwieramy drzwi, ściągamy tapicerkę, robimy porządek.
Ja miałem nieco za nisko zrobioną dziurę w macie na linkę przez co się źle ułożyła, generalnie wyciąłem kawałek maty, podkleiłem to od nowa układając linkę wyżej, na nowym fragmencie maty znów położyłem piankę i całość poskładałem na nowych spinkach. Nic się nie odkształciło, tapicerka przylega idealnie.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 sie 2016, o 20:27 przez SoulfirE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: flcn » 27 sie 2016, o 20:09

I to mi się podoba. Aż żal było czytać, że chcesz z tym do aso jechać... szczególnie, że więcej by pewnie popsuli niż naprawili. Też bym nie wytrzymał na Twoim miejscu Gratulacje!

Ps. Obrazki się na ładują. Ani w tt ani na stronie.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
SoulfirE
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: SoulfirE » 27 sie 2016, o 20:33

Poprawione, chciałem wrzucić prosto z dysku google, żeby nie znikło za kilka miesięcy ale jak widać pomimo ustawienia dostępu publicznego wyświetlało się tylko mi, więc przerzuciłem na inny hosting.

Co do tego ASO to mam wrażenie, że nieco dramatyzujesz. Ja właśnie wychodzę z założenia, że ja mógłbym coś popsuć i wtedy mam spory problem, ale jak ASO bierze za coś kasę i zepsuje, to naprawiają to na własny koszt, czyli coś na zasadzie 'płacę stówkę za gwarancję, że wszystko pójdzie dobrze'. O ile przy dłubaniu gdzieś bliżej silnika fuszera może nie być widoczna od ręki, tak tutaj raczej bym się nie stresował bo od razu widzę czy narobili dziadostwa czy nie i mogę reagować.
Tak czy inaczej sprawa zakończyła się happy endem co niezmiernie mnie cieszy :) A infinity przy wytłumionych drzwiach gra bardzo przyjemnie.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: kuba89 » 3 wrz 2016, o 08:59

Bardzo się cieszę, ze dałeś rade :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: norbi333 » 6 sty 2017, o 19:09

I mnie dopadło . Tylnych drzwi nie mogę otworzyć.Odchylałem tapicerkę i linka jest na swoim miejscu i chodzi.Pilot normalnie otwiera i zamyka centralny. Czy jest możliwość ,że w zamku jakiś mikrostyk padł i nie odblokowuje zaczepu?

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: mxw » 7 sty 2017, o 01:15

Nie zamarzły?

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: norbi333 » 7 sty 2017, o 08:26

Myślałem o tym,bo akurat po nocy przestały się otwierać.Ale suszarką grzałem okolice zamka i nic.A w garażu też minus .

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Drzwi się nie otwierają

Post autor: IBZI » 7 sty 2017, o 13:54

Pewnie przymarzła uszczelka. Jest już temat o tym. Nie jesteś sam ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”