--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dziwny dźwięk w kabinie - GPS auto poflotowe

ODPOWIEDZ
Deyo77

Dziwny dźwięk w kabinie - GPS auto poflotowe

Post autor: Deyo77 » 30 maja 2016, o 15:01

Witam. Od miesiaca jestem posiadaczem insigni i pojawil sie pierwszy problem z ktorym nie moge poradzic sobie. Mianowicie od kilku dni w kabinie a dojladniej w schowku pojawil sie dzwiek jakby telefon dzwonil. Pojawia sie to kilka sekund po odpaleniu silnika i kilka sekund po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczyka. Zadna kontrolka nie swieci sie i nic nie pokazuje zadnego bledu. Prosze o podpowiedz co to moze byc. Z gory dzieki.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2016, o 09:49 przez yerry, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę o stosowanie polskiej pisowni - regulamin!

Andrzej

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: Andrzej » 30 maja 2016, o 17:34

Miałem kiedyś dźwięk takiego piiiiii, piiiii, po odpaleniu silnika. Po tygodniu padł akumulator.
Też pytałem na forum co to może być, bez odpowiedzi ? Przypuszczam że jest to dźwięk ostrzegawczy o kiepskiej baterii, po wymianie akumulatora na nowy już się nie pojawił.
Akumulator padł od razu i nawet nocne ładowanie nie pomogło, taki urok współczesnych. akumulatorów

Deyo77

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: Deyo77 » 30 maja 2016, o 17:42

Sprawdzalem akumulator i jest dobre napiecie. Dzwiek jest umiejscowiony tam gdzie sa bezpieczniki wiec pierwsze co zrobilem to sprawdzilem bezpieczniki i akumulator. Normalnie kilka sekund dzwoni jak telefon lub dzwonek do drzwi. Szukalem wszedzie i nic.

-- 30 maja 2016, o 19:28 --

Zrobilem filmik na ktorym jest ten dzwiek po odpaleniu i po zgaszeniu silnika

Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, o 07:31 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Andrzej

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: Andrzej » 30 maja 2016, o 20:20

No rzeczywiście dziwne ?????? podjedz do ASO tam powinni wiedzieć co wstawiła fabryka

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: mxw » 30 maja 2016, o 21:18

Oj, raczej nie fabryka - może jakiś dokładany moduł BT albo inny komputer?

pozdro.,
mxw.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: flcn » 30 maja 2016, o 21:21

Ja bym jeszcze poszukał czegoś w stylu lokalizatora gps. Bywają dość często połączone z urządzeniem GSM, które wysyła dane z lokalizacją. Może to być to...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: profek » 30 maja 2016, o 21:29

Obstawiam którąś klapę od nawiewu,otwierasz drzwi i klapy w nawiewie się przestawiają tak samo przy wyjęciu silnika.Koleżka miał coś takiego w Vectrze C.Jakieś zębatki się wytarły,możliwe że i tu jest tak samo.Wyjmij schowek na forum jest instrukcja jak do wymianu filtra kabinowego i zbadaj sytuację.

Deyo77

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: Deyo77 » 31 maja 2016, o 07:44

To jest podstawowa wersja (bardzo podstawowa) więc nie sądze żeby to był jakiś moduł GSM. Sprawdze czy to ten filtr kabinowy. Mam nadzieję że to on jest winny.

-- 31 maja 2016, o 11:10 --

Byłem z tym w ASO. Powiedzieli że to nic co zamontował opel. Ktoś coś sobie zainstalował samemu. Prawdopodobnie phone system ale nie są pewni. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

psajtex
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 22:30
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2010
Miasto: Głogówek / opolskie
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: psajtex » 31 maja 2016, o 16:29

A wymontowałeś schowek?
To raptem 4 śruby, a dobre miejsce na schowanie czegoś. Ja bym wymontował i sprawdził.

Note 4 & Tapatalk

Deyo77

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: Deyo77 » 31 maja 2016, o 16:58

Wyjmowałem. W sumie to bardziej patrzyłem czy może coś z filtrem. Ale bede musiał chyba jeszcze raz zerknać czy coś tam jest zamontowane. Ten dźwięk centralnie z okolic bezpieczników jest. Może ktoś coś tam podpiął.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: mxw » 31 maja 2016, o 19:21

Jak napisałem wcześniej - to na pewno nic fabrycznego. Rzeczywiście może to być jakieś namierzanie albo podsłuch, któremu skończył się abonament czy coś i dlatego tak wyje.

Podstawowe pytanie: co mówił poprzedni właściciel albo sprzedawca?

pozdro.,
mxw.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Deyo77

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: Deyo77 » 31 maja 2016, o 19:29

Kupiłem go w komisie i nic mi nie mówili na ten temat.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: flcn » 31 maja 2016, o 19:35

Ja nadal stawiam na jakiś gps. To nic, że golas. Wprost przeciwnie - może jakiś przedstawiciel handlowy jeździł i złożyli mu monitoring GPS w firmie. Pozdejmować plastiki wokół bezpieczników, rzucić się na cyce i nasłuchiwać. Musi się znaleźć.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Deyo77

Re: Dziwny dzwiek

Post autor: Deyo77 » 31 maja 2016, o 19:40

Jutro popołudniu wezmę się za to. To jest gdzieś w okolicach bezpieczników. Gdy otworze schowek dźwiek jest wyrazisty a jak otworze bezpieczniki jeszcze bardziej. Może być ze ma kostke z gps bo tutaj niektóre firmy ubezpieczeniowe przysyłaja taką do samodzielnego wpięcia

-- 1 cze 2016, o 17:04 --

Akcja zakonczona sukcesem. Znalazłem to dziadostwo. Był to zdalnie sterowany moduł gps firmy passtime. Poczytałem o tym i jest to montowane we flotach, wypożyczalniach i firmy kredytowe tego używaja przy zakupie na raty. Jest to najbardziej popularne w USA. Dziwi mnie że to piszczało bo owszem mam go na raty ale nie mam opóźnień. Troche było zabawy. Odłączyłem go od kostki ale nie mogłem odpalić auta. Po kabelku doszedłem gdzie podpiety jest do zapłonu i usunąłem dziada. Co prawda muszę jechać teraz żeby polutować wstawiony kabelek bo jest tymczasowo zrobiony. Ale teraz cisza w samochodzie. Ale nie chciał poddać sie bo odłączony kabel ktory idzie do zapłonu całkowicie nie usunął problemu. Moduł dalej dzwonił przy wyłączeniu silnika. Dopiero odpięcie od kostki uciszyło go.
Dzięki za podpowiedzi.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”