--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Pobo1315

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: Pobo1315 » 26 sty 2016, o 22:58

Ale kiedy załaduje bagaż do tyłu to już zmieni postać rzeczy.
Ps. Trafiłeś akurat leżę na ziemi :d

Awatar użytkownika
szymek1976
Użytkownik
Posty: 837
Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
Auto: Insignia 2.0 Elite
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: UK.
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: szymek1976 » 26 sty 2016, o 23:20

Mi błędu też nie wywala ale zakłócenia są.....ale ważniejsze dobre oświetlenie...i odnośnie wypowiedzi Pobo1315 ja nikogo nie oślepiam.....może widziałeś hidy w normalnych reflektorach a nie w soczewkach

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Awatar użytkownika
szymek1976
Użytkownik
Posty: 837
Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
Auto: Insignia 2.0 Elite
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: UK.
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: szymek1976 » 26 sty 2016, o 23:22

Pobo1315 do tego służy pokretło od regulowania wysokości

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: radkor » 27 sty 2016, o 17:27

szymek1976 pisze:może widziałeś hidy w normalnych reflektorach a nie w soczewkach
Będa oślepiać po obciążeniu tyłu samochodu. Po to właśnie są systemy automatycznego poziomowania reflektorów xenonowych (z soczewkami i bez (kiedyś miałem Lagunę II gdzie był fabrycznie Xenon bez soczewek)).
szymek1976 pisze:Pobo1315 do tego służy pokretło od regulowania wysokości
Ale ma to działać automatycznie a nie ręcznie. Wątpię aby przepisy w UK były inne, ale OK.

Ja się nie czepiam. Uważam, że modyfikacja jest OK, ale na obecnym etapie, zgodnie ze sztuką, powinieneś używać jedynie zwykłych żarówek w tych lampach. Jeśli chcesz używać HIDów to powinieneś mieć automatyczne poziomowanie oraz spryskiwacze. Zarówno brak jednego jak i drugiego powoduje oślepianie jadących z naprzeciwka, nawet przy nieznacznym obciążeniu tyłu nadwozia.
Możesz sobie nawet nie zdawać z tego sprawy, ale jest to naprawdę odczuwalne przez kierowców jadących z naprzeciwka...
Ja wiem, że Ty masz na to wy.....walone, ale ktoś oślepiony Twoimi światłami w nocy (zwłaszcza przy opadach deszczu częstych w UK) może mieć nieco odmienne zdanie od Twojego.

W obecnej sytuacji powodujesz zagrożenie na drodze i pozostaje się tylko cieszyć, że nie jeździsz po polskich drogach.

Awatar użytkownika
szymek1976
Użytkownik
Posty: 837
Rejestracja: 5 sty 2016, o 22:26
Auto: Insignia 2.0 Elite
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: UK.
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: szymek1976 » 27 sty 2016, o 21:22

Pisz co chcesz....w kazdym poście krótki wykład z przepisów co wolno co nie wolno w twoim wykonaniu....nie sądze że ty wszystko robisz tak jak książka pisze bo nie ma takiej opcji
Edit. Kolego proszę wyrażać się z szacunkiem do innych. To jest forum, jednemu będzie się podobać innym nie, należy to uszanować jak podajesz coś pod opinię ogółu.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, o 22:14 przez peja-1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edit / peja-1991

Pobo1315

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: Pobo1315 » 27 sty 2016, o 22:01

szymek1976 po prostu nie kumasz bazy. Zrobiłeś moda który Ci się podoba i przy którym się napracowałeś (za co szacun) ale najwyraźniej nie chcesz przyjąć do wiadomości, że nie zrobiłeś tego kompletnie lub niezgodnie z przepisami. Nikt tu nie jest strażnikiem ale mnie osobiście nie podoba się jak ktoś robi samowolkę. Poza tym słyszałem (ale mogę się mylić), że reflektor musi mieć homologację aby można było włożyć w niego hida (podobno wyryty numer na kloszu od górnej strony).
Popieram kolegę radkor.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: radkor » 27 sty 2016, o 22:10

edit.
HID to ogólnie jest "wynalazek" dla tych, którzy chcą wsadzić Xenon w miejsce na żarówki H4, H7, itp. To samo się tyczy żarówek LED H7.
Lampa z gniazdem na H7 jest homologowana tylko do zwykłych żarówek halogenowych H7. I nieważne czy ma soczewkę czy zwykłe lustro. Lampa homologowana do Xenonów jest na palniki D1S, D2S, itd. i tylko takie źródło światła się tam wkłada.
Nie ma homologowanych lamp do użycia z HIDami bo HIDy same w sobie są stworzone do "omijania" przepisów.
A, że ktoś tam sobie włoży nawet zwykłą świeczkę to już jego sprawa.
No ale to tyle, bo znowu zostanę zmieszany z błotem i wyzwany od "strażników". Po prostu nie lubię "modzenia" w elementach wpływających także na bezpieczeństwo INNYCH użytkowników dróg.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, o 22:14 przez Engine, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: peja-1991 » 27 sty 2016, o 22:11

Żadnych hidow - powinno się od razu zabierać dowód.
Marzy mi się aby weszły przepisy z Niemiec. TUV na wszystko. Tam nie ma głupich pomysłów a jak są to usuwane są na tuvie za xxx euro.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: Sebuś » 31 sty 2016, o 16:30

radkor pisze:PS. Nie jestem "strażnikiem". Po prostu nie znoszę "druciarstwa" wpływającego na bezpieczeństwo innych...
Załóż fabryczne lampy z cała instalacją to możemy pogadać...
Nie obraź się ale AFL również nie są w pełni dobrze zaprojektowane mając na myśli innych uczestników ruchu. Część z was, mając na myśli posiadaczy owych reflektorów AFL była już nawet w serwisie na regulacji reflektorów ale i tam bezradnie rozkładają ręce. Zapewne posiadacze AFL po tej wypowiedzi będą chcieli się po mnie przejechać, ponieważ według nich którzy wygodnie siedzą za kierownicą jest pięknie i ładnie bo świetnie świecą ich reflektory.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: Alex » 31 sty 2016, o 16:55

Równie dobrze pod Twoją wypowiedź można dopiąć matryce Mercedesa, które świecą barwą 7000 K i na wzniesieniu nieźle dają po oczach użytkownikom jadącym z naprzeciwka.
Sęk w tym, że AFL może i nie są dobrze zaprojektowane, ale posiadają homologację, dopuszczenie do ruchu, samopoziomowanie, spryski, czyli wszystko zgodnie ze sztuką. No i pierwsze słyszę żeby ktoś na regulacji AFL rozkładał ręce.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: rataj73 » 31 sty 2016, o 18:10

Dyskusje o hid są tak stare jak ksenony tylko tyle jest teraz podróbek oryginalnych palników philipsów i osramów że pewnie połowa z nas jeździ na hidach i nawet o tym nie wie.
Dobrze ustawiony hid w soczewce nie oślepia i regulacja ręczna robi to samo co w oryginalnych lampach ksenonowych, a moim zdaniem nawet lepiej bo można sobie snop światła regulować w każdej chwili ,a w homologowanym ksenonie dzieje się to tylko w trakcie włączania świateł.
Są przeciwnicy - mają do tego prawo, ale moim zdaniem dobrze ustawiony reflektor soczewkowy z hidem świeci tak samo jak homologowany oryginał.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: profek » 31 sty 2016, o 21:16

Moim zdanie ta cała dyskusja jest bez sensu,równie dobrze można mieć lampy z UK lub USA.To was jakoś nie oburza a modyfikacja lamp która z pewnością działa w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami jak najbardziej.Poczułem się w obowiązku wstawienia się za tuningiem który jest robiony z głową.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: mxw » 31 sty 2016, o 23:12

No z UK to może akurat nie najlepszy przykład (na kontynencie). ;-)

Osobiście także jestem przeciwny wszelkim modyfikacjom lamp (jak wiemy), np. za wsadzenie HID do reflektora typu FF (Free-Form) powinni IMHO dożywotnio zabierać DR, ale jednak nie przesadzajcie z pociskiem tutaj, np. wymóg samopoziomowania czy spryskiwaczy dotyczy producentów samochodów, a nie użytkowników (są samochody z fabrycznym xenonem bez spryskiwaczy).

Użytkownik jedynie powinien używać reflektor zgodnie z jego przeznaczeniem i homologacją. :roll:

Natomiast reflektor uzyskuje homologację na określony typ źródła światła (halogen H lub xenon D lub LED), a nie konkretny typ żarówki (co akurat niewiele zmienia). Czyli użytkownik nie może zmienić źródła światła - chyba że w oznaczeniu reflektora wystąpią odpowiednie literki (np. H i D).

Z drugiej strony konstrukcjami lamp zajmują się też ludzie, więc - robiąc to z głową - można uzyskać - jak zapewne w tym wypadku - całkiem dobry, albo nawet lepszy efekt od fabrycznego, i nie powodując zagrożeń na drodze (choć oczywiście z formalnego punktu widzenie działanie jest nielegalne).

Pozdro.,
MxW.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: P405 » 1 lut 2016, o 07:00

Xenony bez spryskiwaczy są dopiero teraz, ale żarówki są słabsze i dlatego mogą być bez.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: coolmobil » 1 lut 2016, o 07:24

Edit.
Hm... Prawdę mówiąc nie widziałem Ksenonow bez spryskiwaczy ale może coś takiego wprowadzili.
Cześciej można spotkać ledy bez spryskow. Np ojciec w Leonie ma pełne ledy bez sprysków. Jest to spowodowane właśnie tym ze ponoć są słabsze od tych takich prawdziwych mocnych ledow jak np w mercedesach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 1 lut 2016, o 09:21 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin par. 5 pkt 5

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: P405 » 1 lut 2016, o 09:37

W nowych Citroenach tak jest, ale światło jest jak z zwykłej żarówki bo xenony mają 25W.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: Luk » 1 lut 2016, o 09:39

Nowy Citroen C4 lub C3 mają xenony bez sprysków. Są tam wsadzone xenony z barwą 3000K.

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: Sebuś » 1 lut 2016, o 22:04

Mnie tylko interesuje rozklejenie reflektorów i przemalowanie środka lampy na czerń coś w stylu reflektorów AFL, oczywiście bez ingerencji w odbłyśniki. Natomiast jest ingerencja w reflektory co jest również niedopuszczalne ]:->. Kolego szymek1976 gdybyś mógł podać więcej szczegółów rozklejania reflektorów to byłbym wdzięczny.

klimatolog
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 7 cze 2015, o 21:06
Auto: Insignia Elite
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: klimatolog » 5 lut 2016, o 19:49

ostatnio widziałem isie z takimi lampami jak ktoś sie zastanawia to polecam przynajmniej z wyglądu bo jest mega
http://pl.aliexpress.com/item/2010-2013 ... b1b1582c5e

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zmiana zwykłych lamp reflektorów przednich na Xenon AFL

Post autor: radkor » 5 lut 2016, o 20:37

Żeby chociaż tych ringów dookoła soczewek nie było. Dla mnie ringi to festyn.
Jakbym musiał założyć takie lampy to bym odłączył ringi i zostawił samą tę LEDową "obwódkę" lampy.
Ciekawe jak z jakością tych LEDów i ich żywotnością.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”