--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zaparowany reflektor kondensacja lamp

ODPOWIEDZ
kot_w_paski
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 25 sty 2018, o 00:41
Auto: Insignia combi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: kot_w_paski » 30 wrz 2022, o 07:43

siema.
parę dni temu sprawdziłem szczelność lampy i znalazłem rozszczelnienie miedzy "szkłem" a czarną obudową lampy (zaznaczyłem na zdjęciu kółkiem)
zakleiłem nieszczelność silikonem. sprawdziłem i było ok. Ale po paru dniach znów miałem pełno wody w lampie. Ponownie wyjąłem lampę i znów sprawdzanie szczelności . okazało się że powietrze ucieka przez "odpowieczniki". i moje pytanie. czy one nie powinny być szczelne? zakładane "na wcisk"? może je tez przykleić na silikon?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2022, o 12:31 przez kot_w_paski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2350
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: dare50 » 30 wrz 2022, o 08:42

Dobre dobre ,po to one są żeby przez nie lampa odparowała, masz widocznie jeszcze gdzieś nieszczelność albo lampa źle wysuszona

Gorkhy
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2022, o 17:52
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Chorzów

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Gorkhy » 19 paź 2022, o 20:55

Hejo.

W mojej Insi też paruje lewy reflektor (zwykły na żarówki h7 )niestety co podjadę na śląsku do serwisu reflektorów ( a było już tego kilka ) słyszę w kółko tą samą odpowiedź Insignia to jedno z nielicznych aut w których nie podejmujemy się uszczelniania bo problem i tak wróci ..... Ostatnio jednak znalazłem warsztat chętny podjąć się uszczelnienie cana ok 600 zł ( z demontażem i montażem gdyż nie mam możliwości zrobienia tego we własnym zakresie ) i teraz nasuwa mi sie pytanie czy nie lepiej kupić nowy reflektor ( zamiennik ) np TYC lub ABAKUS ?

ksk
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2022, o 02:08
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Nowy Targ
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: ksk » 3 gru 2022, o 11:46

Gorkhy w tym tygodniu uszczelniałam przednią lampę w serwisie reflektorów Vroomer. Za uszczelnienie 350zl (rozklejenie, czyszczenie i ponowne sklejenie), za demontaż i montaż na nowo łącznie 170zl w ASO opel.
Ja jestem z okolicy ale dochodzi jeszcze cena przesyłki jeśli chciałbyś robić wysyłkowo u vroomerow czy w innym serwisie. Dodam, że na cały czas między demontażem a montażem auto sobie stało w ASO więc się nie musialam głowić jak bez lampy wrócić z warsztatu, a sama spinek nie chciałam połamać ;)
Zastanawiałam się czy nie lepiej po prostu kupić nowe lampy ale na oryginał się nie szarpnę więc zdecydowałam, że jak mam kupić zamienniki, to dam temu szansę i uszczelnie oryginalne, które mam.
Jestem zadowolona po dwakroć bo i nic mi nie paruje, i cenowo jest ok i komfort załatwienia sprawy mam. Chłopy w ASO też pochwaliły robotę.
P.s. miałam różne oferty na fb od jakichś ziomków, żeby wysłać lampę to pokleją ALE ja wole i każdemu polecam wybrać firmę, która da Ci paragon i gwarancję na robotę. To raz. Dwa wysyłając jakiemuś randomowi nie wiem czy nie będę musiała potem swojej lampy szukać po oeliksach czy innych allegro, więc polecam nie cebulić jeśli się zdecydujesz na uszczelnianie ;) pozdrawiam!

kot_w_paski
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 25 sty 2018, o 00:41
Auto: Insignia combi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: kot_w_paski » 17 sty 2023, o 18:47

Siema. teraz ja się podzielę moją walką z zaparowaną lampą
Obrazek
skorzystałem z jakiegoś poradnika ale ogólnie wyjęcie lampy to pikuś. odkręcamy śruby nad zderzakiem, potem w nadkolach, następnie LUZUJEMY (nie trzeba wykręcać) dwie śruby pod zderzakiem.
Obrazek
Obrazek
i lekko odchylamy i zderzak lekko opada.
Obrazek

suszyłem lampę zwykłą suszarką do włosów
Obrazek
a szczelność sprawdzałem sprężonym powietrzem doprowadzonym do jednego z odpowietrzników.

tu znalazłem pierwsza nieszczelność:
Obrazek

zasylikonowałem jak umiałem

Obrazek

skręciłem i czekałem na pierwszy deszcz. wytrzymało 2 tygodnie deszczowej pogody. znów wykręciłem lampę i szukałem dziur. tym razem znalazłem micro dziurkę w rogach lampy, dolnym i dolnym. i znów skręcanie i czekanie na deszcz. i znów po 2 tygodniach. para. trafił mnie szlak i kupiłem nową lampę :D
niestety nie znalazłem o tym samym numerze . zamiast 1ZT 009631-01 kupiłem HELLA 1ZT 009 631-311. nie wiem czemu lekko wystaje ponad maskę. ale nie paruje wiec wygrałem. jak by ktoś chciał odkupić moją lampę to proszę pisać.
pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: marcinmg » 18 sty 2023, o 09:23

Ja całą górną krawędź posmarowałem silikonem przezroczystym i rok wytrzymało w tym roku poprawiłem i w dalszym ciągu sucho a lampa może ma regulację na śrubach i regulacja coś pomoże niemożliwe by miała inne wymiary. W sumie górna krawędź jest najważniejsza bo po masce ścieka na to miejsce i stamtąd do środka.

ak15
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2019, o 14:57
Auto: Insignia 2.0 2011
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Elbląg

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: ak15 » 10 mar 2023, o 12:01

Witam kolegów serdecznie. Czy ktoś mi może podać numery do lamp xenon Insignia 2011 kombi po numerze VIN?

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2350
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: dare50 » 10 mar 2023, o 12:14

Sam możesz sobie sprawdzić to nic nie kosztuje
https://opel.7zap.com/pl/car/

Modelos
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2020, o 21:38
Auto: W trakcie szukania
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Poznań

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Modelos » 10 sie 2023, o 13:03

Witam

Mam pytanie dotyczące lampy. Przypadek się stał ze podczas wyjazdu z miejsca parkingowego ktoś uszkodził nam lampę. Dostałem wycenę za lampe 1600 zł ale jest to zamiennik gdzie orginałów w Oplu kosztuje 3600. Czy w takim wypadku ubezpieczyciel może zamienić lampe na zamiennik. Dodam ze lampa jest od nowości zamontowana

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2350
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: dare50 » 10 sie 2023, o 13:21

Zależy co masz, w OWU?, możesz jechać w sumie do ASO podajesz nr. Sprawy i robisz bezgotówkowo.

Erinye
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2024, o 20:21
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Bydgoszcz

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: Erinye » 16 mar 2024, o 12:12

arek810316 pisze:
18 maja 2019, o 05:18
Czy do tych odpowietrzników żeby sie dostać i wyczyścić powietrzem trzeba ściągnąć lampę?
Podpijam pytanie :)

Dodano po 9 minutach 53 sekundach:
Czy tylne lampy w insigni A, też mają odpowietrzniki?

andsoft
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2019, o 12:43
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Katowice

Re: Zaparowany reflektor kondensacja lamp

Post autor: andsoft » 7 kwie 2024, o 16:34

Cześć,

Tak ja też przyłączam się do tego pytania. Czy w Insignii A tourer (kombi) poliftowej tylnie lampy mają odpowietrzniki ?
Dzisiaj wymontowałem lewą lampę z klapy bo właśnie ta lampa zaczęła się rosić po ostatnich opadach.
Wizualne oględziny nie ujawniły niestety oczywistej nieszczelności. Przeglądając temat na forum dochodzę o wniosku że albo
faktycznie zrobiła się jakaś nieszczelność pomiędzy plastikiem czoła lampy a resztą zespołu, albo faktycznie jakiś odpowietrznik się zatkał.
Dodam że uszczelki od dwóch żarówek i kabla (dławnicy) do modułu LED wyglądają dobrze.
Jak sądzicie, czy przejechanie silikonem po krawędzi (mam na myśli plastik frontowy oraz reszta zespołu) modułu lampy, szczególnie w górnej części gdzie woda z szyby klapy po niej spływa poprawi sytuację ?

Czy są jakieś typowe usterki (rozszczelnienia) tych zespołów lamp?

Pozdrawiam
Andrzej

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”