--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klapa bagażnika

ODPOWIEDZ
Sajack
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2018, o 11:35
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2019
Miasto: Płock

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Sajack » 14 sie 2018, o 12:57

Problem wyglada nastepująco:

Po próbie otworzenia bagażnika z kluczyka czy też z drzwi klapa uchyla sie na kilka centymetrów po czym sie domyka. Nie ma sily wepchnąć klapy do góry.
Jeśli natomiast troche popche klape do góry żeby pomóc jej sie odtworzyć klapa swobodnie unosi sie a jak jest w najwyższej fazie to slychac syk i odbija sie dwa razy góra dół po kilka centymetrów i wraca do zamkmiecia. Dzieje sie tak takze na ustawieniu na 3/4. Do dziś nie było problemu. Mikrostyk oczywiście nie dziala i bede go robil w poniedzialem. Moiwe że siłowniki skończyły swój zywot?

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 14 sie 2018, o 13:04

Może tak być, może warto w pierwszej kolejności wymienić płyn hydrauliczny w siłowniku. Jak nie pomoże to wymienić siłownik, na Allegro pewnie coś się znajdzie.

Ewentualnej może to nie problem siłownika podnoszącego tylko tego drugiego na który była kampania naprawcza jakiś czas temu.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stroosioo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2018, o 20:38
Auto: Vauxhall Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: stroosioo » 26 sie 2018, o 22:22

Witam Koledzy,

Jestem w miarę zadowolonym użytkownikiem Insigni, ale ostatnio dopadły mnie dwie dość męczące awarie:

- padł moduł sterowania poduszkami powietrznymi (kupiłem używany z nie rozbitego auta, podmieniłem i wygląda na to że jest OK, nie wywala komunikatu 'sprawdź poduszki')

- padł moduł klapy bagażnika:

Najpierw przestał działać mikrostyk, ale zignorowałem bo i tak otwierałem z kluczyka albo z kabiny.
Potem przestał działać przełącznik w kabinie ale używałem kluczyka. W końcu miałem trochę czasu i po lekturze tego wątku rozebrałem moduł. Oczywiście jak u innych, moduł został zalany, pośniedział, i u mnie urwały się 4 piny i zostały we wtyczce. I teraz już nie działa nic.

Niestety nie mogę znaleźć modułu o identycznym oznaczeniu co w moim aucie, a wydanie 1750-ciu złotych w Oplu trochę mi się nie uśmiecha.

I stąd pytanie czy ktoś się orientuje czy ten moduł mogę zastąpić innym o maksymalnie zbliżonych oznaczeniach?

Mój moduł ma takie:

20980449
Mc p/n 3027908-d00
Me p/n 101532-a
Gm software p/n 20943475-ab
Gm cal p/n 20954188-ab

a znalazłem taki:

20980448
Mc p/n 3027909-d00
Me p/n 101533-a
Gm software p/n 20943475-ab
Gm cal p/n 20943476-ab

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Luktsw

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Luktsw » 27 sie 2018, o 22:11

Witam moim problemem jest to że klapa otwiera się z wszystkich dostępnych przycisków, natomiast otwiera się na max nie zatrzymuje opada 20cm znowu idzie do góry na max i zamyka się. Zastanawiam się czy siłownik czy sterowanik? Ma ktoś jakiś pomysł?

stroosioo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2018, o 20:38
Auto: Vauxhall Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: stroosioo » 29 sie 2018, o 20:00

Witam ponownie,

Udało mi się ogarnąć temat z moją klapą, urwane 4 piny w module zostały wymienione przez elektronika i wszystko wróciło do normy, z wyjątkiem mikrostyku, który nie działa więc do wymiany.

Teraz tylko ogarnąć gdzie jest przeciek do modułu, ogarnąć zaparowaną lampę przednią i można się cieszyć z jazdy :lol:

Dziękuję wojtas69 za próbę pomocy z modułem.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 29 sie 2018, o 20:16

Jeśli masz ST (kombi) to pewnie masz zapchane odpływy w okolicach tylnej klapy.
Lampa to przypuszczalnie przepuszcza przy górnym mocowaniu.

Porady rozwiązania do obu tych niedogodności masz w odpowiednich tematach na forum ;)

@Luktsw - spróbuj najpierw odłączyć aku na >15 minut? Może być, że sterownik żyje swoim życiem ;) Ewentualnie jest opcja resetu/kalibracji położenia maksymalnego tylnej klapy - do wykonania w ASO lub u kogoś kto ma dostęp np. do MDI i GDS2. Nie wiem czy inne interfejsy (OP-COM klon czy Opel Scanner) i softy mają taką możliwość.

magda
Lejdis
Posty: 53
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: magda » 20 paź 2018, o 12:15

Cześć, mam ogromną prośbę. Czy ktoś mógłby podesłać zdjęcia lub instrukcję jak dobrać się do zamka bagażnika?

Mam Insignię hatchback z bagażnikiem otwieranym manualnie. Otwieram zamki w samochodzie pilotem kluczyka, potem naciskam na przycisk ze zdjęcia i nic. Zero reakcji. Jakiś czas temu po kilkakrotnym wciskaniu załapywał (bagażnik pusty, nic nie blokuje). Trochę tak jakby elektryka padła. I drugie pytanie, czy bagażnik można otworzyć jakoś od środka?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Klapa bagażnika

Post autor: dokia » 20 paź 2018, o 13:04

Ja też nie umiałam sama tego naprawić, robiło to niestety ASO, bo to dość częsta przypadłość w HB niestety :( jeszcze na gwarancji to robili.
Radio 357 :)

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 752
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Maverick_86 » 20 paź 2018, o 13:14

magda pisze:
20 paź 2018, o 12:15
Prawdopodobna przyczyna to uszkodzony mikrostyk klapy bagażnika.
Spójrz na tą stronę: http://mij.pl/zawodny-mikrostyk-przycis ... -insignia/

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: coolmobil » 20 paź 2018, o 13:28

Luktsw pisze:Witam moim problemem jest to że klapa otwiera się z wszystkich dostępnych przycisków, natomiast otwiera się na max nie zatrzymuje opada 20cm znowu idzie do góry na max i zamyka się. Zastanawiam się czy siłownik czy sterowanik? Ma ktoś jakiś pomysł?
Według mnie siłownik nie domaga.
Nie może się zablokować na odpowiedniej wysokości i próbuje ponownej. Jak się jej nie uda to się zamyka.
Masz taki sam objaw na pośrednim ustawieniu pokrętła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

magda
Lejdis
Posty: 53
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Klapa bagażnika

Post autor: magda » 2 lis 2018, o 15:46

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Szczególne podziękowania dla Maverick_86. Zamówiłam już mikrostyk z podanej przez Ciebie strony. Jak tylko do mnie dotrze, pojadę do taty z misją specjalną ;)

W przypadku napotkanych niespodzianek zrobię zdjęcia i dorzucę info na forum.
Może komuś się to przyda.

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 752
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Maverick_86 » 2 lis 2018, o 21:06

Nie ma za co. 😀 Owocnej naprawy.

Awatar użytkownika
Alex20
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 6 lis 2016, o 07:02
Auto: Insignia 2.0 BiTurbo
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Koszalin

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Alex20 » 26 gru 2018, o 20:02

pawlaj pisze:
5 lis 2016, o 02:13
Witam,

miałem ten sam problem, czyli następujące objawy:
- otwieranie z pilota - mrugały tylko awaryjne,
- otwieranie z przycisku w klapie - mrugały tylko awaryjne,
- otwieranie z przycisku w drzwiach - mrugały tylko awaryjne.
Podczas wszystkich tych operacji było słychać delikatne klikanie dobiegające z okolicy prawego tylnego nadkola, gdzie okazało się później, że jest zlokalizowany moduł sterowania klapą.

Diagnoza po podłączeniu interfejsu:

B2495 - <Nieznany kod błędu>
(01) - Obecny

B396A - <Nieznany kod błędu>
(01) - Obecny

Po wejściu do bagażnika, oczywiście od strony kabiny i dostaniu się do modułu sterującego okazało się, że nie wiedzieć skąd, ale zalany był wodą.
Po wypięciu, ogólnym wysuszeniu i zakonserwowaniu części płytki, która stała w wodzie wszystko wróciło do normalności - skasowane błędy już się nie pojawiają...

życzę powodzenia ;-)
Witam Kolegę,
wprawdzie post z 16-go roku, ale bardzo pomocny ! Posiadam Insignię z 2013 roku, kombi, sport, turer,2.0 Biturbo, 4 x 4 195 KM, z której jestem bardzo zadowolony.Po dwóch latach użytkowania ( Insignia z Włoch ) bagażnik przestał działać, otwierał się tylko po przełączeniu na drzwiach kierowcy w pozycję OFF - ręcznie, naciskając na mikro wyłącznik na klapie. Po wypięciu kostek z modułu, który jest w prawym tylnym nadkolu, rozebrałem go , oczyściłem (pleśniawki od tyłu szpilek do kostek), wysuszyłem, zmontowałem iiiiii, HURRA !!! działa jak nowy! Dziękuję za ten wpis, naprawa w serwisie(czyli pewnikiem wymiana na nowy-około 1700 zł), tym bardziej cieszy taka samodzielna naprawa. Dobrze że jest to FORUM :-)
POZDRAWIAM wszystkich "Insigniowiczów " Dariusz.

Wiado
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 17:47
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Netphen

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Wiado » 4 sty 2019, o 17:30

Panowie, posiadam elektrycznie otwierana/zamykana klapę bagażnika. Bagażnik otwiera się i zamyka z przycisku na drzwiach jak i z pilota bez problemu. Natomiast przycisk który jest na klapie od środka jest podświetlony Ale klapy nim nie mogę zamknąć. Miał ktoś może podobny problem?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 4 sty 2019, o 19:04

Tak miałem ten problem. Trzeba rozebrać przycisk i przeczyścić styki. Ewentualnie możesz najpierw spróbować napsikać do środka przycisku preparatu do poprawy styków elektrycznych (są takie w sprayu w sklepach elektronicznych). Niesądzę, że to psikanie pomoże, ale napisałem jakbyś bardzo nie chciał rozbierać przycisku ;)

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: jar-231 » 5 sty 2019, o 17:14

No właśnie coś z tym przyciskiem jest nie tak. Ja już w ciągu 2 lat chyba ze 3 razy go wyciągałem. Jakiś czas działa i potem znowu przestaje. On chyba tak ma że jak jakiś czas go nie używasz to tworzy się jakiś nalot na stykach i już nie działa.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Rooff_ » 5 sty 2019, o 22:21

Ja u siebie czyściłem go zaraz po zakupie (mniej wiecej data rejestracji na forum). W tym czasie średnio raz w miesiącu otwieram klapę i zamykam tym przyciskiem. Jak do tej pory działa. Czyszczenie poprzez rozbieranie przycisku ;)

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 752
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: Maverick_86 » 5 sty 2019, o 22:32

U mnie ten przycisk w zasadzie działa, ale nie za każdym razem, przy obecnych temperaturach coraz częściej zdarza mu się że nie chce zatrybic za pierwszym razem, ale w końcu po kilku próbach się udaje. O ile pamiętam zeszłej zimy też tak działał jak chciał, latem problemu nie było. Też muszę go wyczyścić w takim razie.

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: pawel_insignia » 8 sty 2019, o 07:10

Ja miałem ten sam problem u siebie, trzeba przeczyścić styki w przycisku, ale warto też dobrać się dalej. Wrzucałem już gdzieś te zdjęcia jak to robiłem, ale podrzucę tutaj jeszcze raz.

Przycisk:

Obrazek

A tutaj moduł, do ktorego się dobrałem, bo styki też były w zielonym nalocie:

Obrazek

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Klapa bagażnika

Post autor: jar-231 » 9 sty 2019, o 00:34

No właśnie tak jak piszesz Maverick problem jest zawsze zimą latem nigdy. I wtedy właśnie go czyściłem. W tamtą zimę też fiksował i w tym roku też już wyciągałem jakieś 2 tygodnie temu bo trzeba było w niego pykać 10 razy zanim załapał. Ale żeby wyeliminować inne rzeczy to po wyjęciu przycisku zwarłem przewody i klapa od razu pojechała więc to na 100% przycisk.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”