--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Przepustnica

ODPOWIEDZ
radekinsi

Przepustnica

Post autor: radekinsi » 22 kwie 2016, o 18:39

Panowie Insignie kupiłem w grudniu z przebiegiem 58000. Diesel A20DTH 160km 4x4 skrzynia automat.
W chwili obecnej mam 64400 i zaczął mi się jakiś dziwny problem, mianowicie auto normalnie odpala, ma moc, jeździ, filtr dpf się wypala-diodę zamontowałem wiem kiedy co działa:), ale jadę sobie normalnie głównie jeżdżę autostradą 130-140km/h. i po 30km bo tyle mam z pracy do domu, dojeżdżając do ronda auto zatrzymałem i wciskam gaz a auto wydaje z siebie dźwięk jak by dostawało za dużo powietrza, ale ciągnęło przed siebie i po wyżej 1200obr/min poszło normalnie, jadąc dalej znów po zatrzymaniu i ruszeniu to samo.
Dojechałem do domu auto pod op-coma ZERO błędów NIC.
Myśl następna podłączyłem obd bluetooth i na telefonie uruchomiłem Torque( wiem żadna wyrocznia tylko zabawa ale) po podłączeniu okazuje się że na wolnych obrotach jak auto stoi przepustnica otwarta na 80% a zawsze było 20%.
W domu do kompa forum itd. wyciągnąłem przepustnice, umyłem, wyczyściłem, poskładałem ucieszony wszystko ok.
Wczoraj po pracy załączam auto i po uruchomieniu słyszę że dziwnie pracuje, więc znów telefon patrzę przepustnica otwarta 80%, wkurzony odłączyłem przepustnice, oczywiście na wyświetlaczu AWARIA pojazdu skontaktuj się z serwisem. Zgasiłem auto podłączyłem przepustnicę, zaczęła piszczeć, terkotać i zamilkła. Odpalam auto z podłączonym telefonem patrzę na wskaźnik przepustnicy oczywiście otwarta 80% i po chwili zamknięta i 20% auto jedzie ok. Dojeżdżam do domu znowu przepustnica na wolnych otwarta na 80%, niestety odłączanie i podłączanie już nie pomogło. Dziś rano wszystko OK , po pracy jadę do domu wszystko ok i do następnego razu.

Czy któryś z was miał coś podobnego.??

Dodam że
węże sprawdziłem ok
elektryka OK
podciśnienia OK
zawór ten na przednim pasie OK
wszystkie ruchome części ruszają się OK
mam DPF i wg op coma wypalał się ostatnio 299km temu i zapełniony jest w 38%

Co jeszcze powinienem sprawdzić, jakieś wskazówki.
Jestem za granicą w NL i jadę do polski za tydzień i obawiam się żeby coś się nie stało po drodze.
Wiem rozpisałem się ale chciałem dodać najwięcej szczegółów.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3038
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Problem przepustnica czy co innego

Post autor: Zbyszek01 » 22 kwie 2016, o 20:48

Odłączałeś aku na paręnaście min? Może taki reset załatwi sprawę?
Insignia MY2012

radekinsi

Re: Problem przepustnica czy co innego

Post autor: radekinsi » 23 kwie 2016, o 12:04

Nie akurat o tym nie pomyślałem, spróbuje dziś i zobacze myślałem jeszcze czy nie wyczyścić czujnika doładowania.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Problem przepustnica czy co innego

Post autor: Dan » 24 kwie 2016, o 15:07

Zobacz w opcom dzialanie sensora położenia pedału gazu (bedzie w voltach podane) i stopień otwarcia przepustnicy podczas wyciskania gazu. Powinno gładko chodzić, jeżeli nie to w opcomie zobaczysz czy winny jest potencjometr pedału gazu czy sama przepustnica sie przycina.

Wysłane przez tapatalk

radekinsi

Re: Problem przepustnica czy co innego

Post autor: radekinsi » 26 kwie 2016, o 14:22

Przepustnica otwiera sie normalnie przy wciskaniu pedalu a jak zamyka sie to wg. procentów spada po 10 czyli 86-76-66-56itd ale wszystko jakos normalnie. Dzis wyczysciłem MAP sensor. I dalej testuje co i jak. Map sensor był zatkany cały brudny.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, o 21:12 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Problem przepustnica czy co innego

Post autor: elfiasty » 22 cze 2016, o 22:51

udało Ci się rozwiązać problem ?

Awatar użytkownika
soulck
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 29 cze 2015, o 08:00
Auto: 2.0 Ecoflex
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Przepustnica -czyszczenie

Post autor: soulck » 18 lut 2018, o 13:55

Panowie po czyszczeniu przepustnicy zaworu egr i map sensor silnik zaczął metalicznie stukać przy gaszeniu. Dwu mas z kompletem sprzęgła wymieniony 1 msc temu. Identyczny dźwięk jak na filniku:
https://www.youtube.com/watch?v=X8AFAtOwfWI

Jakieś sugestje?

daniello6151

Re: Przepustnica -czyszczenie

Post autor: daniello6151 » 21 lut 2018, o 17:55

Witam, miałem bardzo podobny dźwięk. Mechanik stwierdził, że do wymiany sprzęgielko/łożysko alternatora. Wymieniłem też przy okazji napinacz, pasek i rolkę prowadząca. Przy gaszeniu silnika znacznie ciszej pod maską. Chociaż jak to przy A20DTH kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Przepustnica -czyszczenie

Post autor: rataj73 » 21 lut 2018, o 20:15

Objaw podobny jakbyś gasił ale przepustnica się nie zamykała, wtedy zatelepie silnikiem. Odkręć rurę idacą do przepustnicy i zobacz co się dzieje podczas gaszenia po przekręceniu kluczyka na stop. Przepustnica powinna od razu zamknąć przepływ, jeżeli się gdzieś przytnie to będzie właśnie taki sam efekt jak na filmiku.

Awatar użytkownika
soulck
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 29 cze 2015, o 08:00
Auto: 2.0 Ecoflex
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Kielce
Postawił piwo: 1 raz

Re: Przepustnica -czyszczenie

Post autor: soulck » 22 lut 2018, o 08:27

Hej. Wyjaśniło się źle skręciłem metalową rurkę idąca od Egr . Łapało "lewe" powietrze i właśnie taki był efekt. Dzięki za sugestie Panowie. Pozdrawiam

Arturjimi
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 mar 2021, o 17:23
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Sieradz
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Przepustnica

Post autor: Arturjimi » 2 sty 2022, o 13:13

Witam, podpinam się pod temat u mnie czy na zapalonym, czy zgaszony, czy podczas jazdy przepustnica otwarta na 81% tylko przy gaszeniu spada na 9. Auto ma muła nie chce ciągnąć. Komp nie pokazuje żadnych błędów? Proszę o pomoc.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy + wydechowy”