--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wydech 3 cale

ODPOWIEDZ
perkusista

Wydech 3 cale

Post autor: perkusista » 1 lut 2016, o 16:23

Czy ktoś z was miał może już przyjemność zakładać do swojej isi wydech grubości 3 cale?
Ciekawy jestem czy troszkę zyska na mocy jak by go jeszcze wyprostować.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Wydech 3 cale

Post autor: Alex » 1 lut 2016, o 17:21

Wydech w klekocie szału na zrobi. No chyba, że wywalisz wszystko co idzie przez niego i zostawisz tylko końcowe puszki. Czy mocy od tego przybędzie ? Jakichś zadowalających efektów nie ma co oczekiwać, ale na pewno silnik będzie miał czym odetchnąć, no i prawdopodobnie zmieni się dźwięk wydechu.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wydech 3 cale

Post autor: mxw » 1 lut 2016, o 19:23

A w benzynie?
I rozumiem, że chodzi o średnicę 3 cale?
Natomiast czy przybędzie mocy? Też myślę, że raczej nie, a może nawet ubyć.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Wydech 3 cale

Post autor: KaMYk » 1 lut 2016, o 19:45

Układ wydechowy się zmienia, jak wcześniej zmieni się układ zasilania powietrzem i paliwem.
Większa ilość spalin wymaga przeliczenia na nowo całego układu wydechowego.
Zmiana samej rury zmieni tylko dźwięk.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Wydech 3 cale

Post autor: Alex » 1 lut 2016, o 20:10

mxw pisze:A w benzynie?
W turbo-benzynach można dość dużo uzyskać samym wydechem od początku do końca. Jest to jedna z pierwszych, podstawowych modyfikacji.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

perkusista

Re: Wydech 3 cale

Post autor: perkusista » 2 lut 2016, o 15:21

Czy faktycznie zmiana filtra powietrza na sportowy zmieni cos? Czytałem opinie że to tylko złudzenie efekt placebo.
Producent zapewnia o zwiększonej przepustowości filtra do 30 % od oryginału czy to dużo, wydaje mi się że to tylko bardziej zabieg kosmetyczny.
A co do wielkości rury chyba szybciej i łatwiej spaliny wydostana się przez rurę większej średnicy i nieznacznie ale powinno troszkę wpłynąć na moc.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Wydech 3 cale

Post autor: P405 » 2 lut 2016, o 15:25

Poszukaj są filmy jak przepuszcza normalny filtr i K&N zobaczysz różnice.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Wydech 3 cale

Post autor: Alex » 2 lut 2016, o 16:24

Sportowy filtr powietrza na pewno zmienia nasze samopoczucie ;) Efektów zauważalnych gołym okiem nie ma, ale na pewno wpływa to pozytywnie na silnik.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

perkusista

Re: Wydech 3 cale

Post autor: perkusista » 2 lut 2016, o 17:05

A może koledzy wypowiecie się czym różni się (nie patrząc na cenę bo to oczywiste) filtr z firmy PIPERCROSS a K&N. Dwa sportowe, różnica w cenie kolosalna, a i jeden i drugi producent zachwala i parametrami podobno tak samo, tak wiec czy warto przepłacać?

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Wydech 3 cale

Post autor: P405 » 2 lut 2016, o 21:49

Pierwszy jak dobrze pamiętam to jest z gąbki, a k&n jest z bawełny i wzmacniany siatką oraz nasączony olejem. Może on przepuścić do 80% więcej powietrza w porównaniu do normalnych. Jednego i drugiego trzeba myć i nasączyć specjalną chemią.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
OLO85
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2014, o 23:38
Auto: Insignia SportTourer
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Wydech 3 cale

Post autor: OLO85 » 3 lut 2016, o 09:39

Miałem jeden i drugi:
pierwszy PIPERCROSS i byłem mega rozczarowany - jakość/wykonanie beznadziejne po kilku miesiącach guma otaczająca filtr zaczęła pękać - dobrze, że sprawdzałem co jakiś czas i nic nie wleciało do środka.
k/n jakość nieporównywalnie lepsza.
Co do mocy to przez samo założenie filtra możesz ją nawet zmniejszyć. Idealnie by było założyć filtr w momencie strojenia auta na hamowni wtedy to ma sens ponieważ wtedy można wykorzystać jego potencjał.
U mnie po zmianie było słychać wyraźniej dźwięk zasysanego powietrza.
silnik benzynowy 2.0T

Zapomniał bym o głównym wątku czyli wydechu.
Pytam po co robić 3" w ile KM/NM celuje osoba zainteresowana ???
Ja miałem średnicę 55mm czyli 2,16mm i moc ok 300km podsumowując moim zdaniem max to 2,5cala

Gizd

Re: Wydech 3 cale

Post autor: Gizd » 3 lut 2016, o 10:08

Jeśli zwykły filtr nie był przytkany to sportowy nic nie da w porównaniu. Choćby dlatego, ze jest cos takiego jak przepływomierz powietrza, który reguluje ilość powietrza dostarczana silnikowi, wiec nawet jeśli filtr przepuści więcej, to przepływomierz ograniczy. Tak to sobie przynajmniej wyobrażam. :D

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Wydech 3 cale

Post autor: P405 » 3 lut 2016, o 10:17

A wjaki sposób przepływomierz ma to ograniczyć ? On tylko mierzy ilość powietrza i do tego dostosowuje dawkę paliwa.

Gizd

Re: Wydech 3 cale

Post autor: Gizd » 4 lut 2016, o 18:20

Masz racje, fizycznie bezpośrednio nie ograniczy dawki powietrza ale czy nie podaje sygnału do komputera, który reguluje skład mieszanki? I wtedy zostanie skorygowane, wiec i tak moc sie nie podniesie? Chyba nie może być zbyt wiele powietrza, tylko tyle ile potrzeba? Albo dopływ powietrza przez filtr jest wąskim gardłem, które ogranicza osiągi?
Chociaż w silnikach TDI/DTI robiło sie myki właśnie na przepływomierzach a nie na filtrach i wtedy dostawały kopa. A zmiana filtra nic nie dawała.
W każdym razie kiedyś miałem w V.B 2.2DTI markowy sportowy filtr, który nic nie dal. Zaleta było, ze można go było czyścić, wiec ostatecznie i tak mogło sie opłacać kupić takie cos.

Awatar użytkownika
Simonni
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2016, o 17:06
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wydech 3 cale

Post autor: Simonni » 5 lut 2016, o 12:37

Dla mnie taki wydech to fanaberia, drastycznie zwiększy się tylko hałas, bo im większa średnica tym większy rezonans. Insignia to nie CRX. No chyba ze celujesz w biturbo z kompresorem i zmianę auta na benzynę.
Zmiana średnicy z 2 cali na 2,5 podwaja wydajność całego układu, nie mówiąc już o 3ch calach

perkusista

Re: Wydech 3 cale

Post autor: perkusista » 5 lut 2016, o 21:02

edit - regulamin!
Co miałeś na myśli pisząc podwaja wydajność całego układu ??? Zwiększenie mocy ???
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, o 21:06 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem - regulamin §5 pkt 5

Awatar użytkownika
OLO85
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2014, o 23:38
Auto: Insignia SportTourer
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Wydech 3 cale

Post autor: OLO85 » 5 lut 2016, o 22:04

Podwojenie wydajności oznacza, że możesz mieć mocny silnik z dużo ilości KM a wydech nie będzie go tłamsił oczywiste jest że moc nie bierze się z niczego to mieszanka paliwa i powietrza więc wytłumaczę Ci to tak im więcej zjesz tym więcej w*****sz i żeby przeszło wszystko gładko potrzebujesz odpowiedniej średnicy :-)

perkusista

Re: Wydech 3 cale

Post autor: perkusista » 5 lut 2016, o 22:46

ok dzięki za dosłowne wytłumaczenie :)

Gizd

Re: Wydech 3 cale

Post autor: Gizd » 6 lut 2016, o 21:50

Może kiedyś w starych niektórych konstrukcjach, ale teraz wątpię żeby producenci ograniczali moc za pomocą zbyt małych wydechów. To się teraz robi elektroniką.

mario70

Re: Wydech 3 cale

Post autor: mario70 » 27 kwie 2016, o 06:05

Witam ja z odradzam montaż filtra "bawełnianego" bez względu na logo i kolor montaż takiego wynalazku do samochodu używanego do jazdy na "co dzień" to czysta strata pieniędzy jakość filtrowanego powietrza pozostaje na poziomie co najmniej mocno dyskusyjnym a poprawa osiągów żadna w każdym razie nie wyczuwalna w przypadku Turbo Diesla turbina od strony zimnej jest nieustannie w przyspieszonym tempie piaskowana

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy + wydechowy”