--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

ODPOWIEDZ
Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: Maverick_86 » 9 kwie 2018, o 22:33

Koledzy, mam nietypowy problem, mianowicie po tym jak w Wielką Niedzielę pękła mi jedna przednia sprężyna zawieszenia warsztat wymienił mi obie z przodu wraz z górnymi mocowaniami (wsio nowe). Po tym wydawało mi się że auto z lekka niżej teraz siedzi z przodu niż przed wymianą, tył się również bardziej rzuca w oczy że jest teraz wyżej, więc zacząłem drążyć temat. Nowe sprężyny które mi założyli to japońskie KAYABY, po sprawdzeniu nr na nich (KYB RA 3974) i wygooglowaniu okazało się, że są one dedykowane do benzyny Insigni 1,6, 1,6T oraz 1,8, do wszystkich wersji nadwozia, nigdzie nie znalazłem, że się nadają do diesla. Ja natomiast mam kombi, ale diesla 160 KM, DTH, Cosmo zawias raczej normalny, nie obniżany, oczywiście bez Flexrid-a, więc moim zdaniem sprężyny powinny być KYB RA 3976. Pomiędzy sobą wymienione wcześniej sprężyny różnią się z lekka grubością o 0,75 mm oraz wysokością o 8 mm. Co lepsze przy doborze sprężyn sklep robił to na podstawie VIN-u, który im podałem. Na ten moment widzę dwie drogi, wymienić sprężyny przód jeszcze raz na odpowiednie na koszt sklepu, który źle je dobrał, lub zostawić jak jest przód i ewentualnie obniżyć również tył za pomocą innych sprężyn (do zrobienia, ponieważ z tyłu też jedna sprężyna jest już pęknięta, wyszło przy okazji ostatnich napraw). Najbardziej interesuje mnie czy są jakieś negatywne skutki tego, jeśli bym zostawił obecne sprężyny dedykowane do benzyny na przodzie, bo wiem, że w sklepie po prostu się walneli przy doborze, a znam chłopaków od dawna (10 lat biorę od nich części) i nie chciałbym im robić za bardzo kłopotów, bo często byli bardzo pomocni dla mnie? Coś ktoś...? :D Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
panorafix
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 5 gru 2017, o 20:12
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin/Goleniów
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: panorafix » 10 kwie 2018, o 07:26

Nie wiem jak opel ale w bmw było tak, że te same szły w dieslu 4 cylindry co 6 cylindrowa benzyna. Ale jak jesteś pewny, że są inne to nie zostawiaj tak tego ,bo one jeszcze się uklepią troszke. Ja osobiście w bmw i mercedesie nie zadowolony byłem z KYB. Po 3 tatach pordzewiałe i tyły strzelały mimo jednakowo grubych ostatnich zwoji.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: Maverick_86 » 10 kwie 2018, o 07:43

No właśnie najbardziej się obawiam tego, że mają za małą wytrzymałość w odniesieniu do Diesla, bo silnik 160 DTH na pewno jest cięższy niż benzyny 1,6T lub 1,8. Co do samej jazdy na obecnych sprężynach to w zasadzie żadna różnica w odniesieniu do starych.

eMGie
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
Auto: Insignia ST manual
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: eMGie » 10 kwie 2018, o 08:02

Ja bym kazał wymienić na odpowiednie, bo mogą Ci się jeszcze uklepać i będziesz zaliczał zderzakiem wszystkie krawężniki przy parkowaniu.

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: Maverick_86 » 10 kwie 2018, o 08:10

No właśnie też się obawiam takiego późniejszego obrotu sprawy, bo zaraz po wyjeździe od mechanika zaryłem jeden raz dolną przednią osłoną przy wyjeździe z parkingu na główną ulicę ... To nowe sprężyny po jakimś czasie też uklepują się same z siebie? Nie wiedziałem o tym.

eMGie
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 21 lut 2018, o 09:50
Auto: Insignia ST manual
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: eMGie » 10 kwie 2018, o 08:29

Trochę z czasem zawsze osiądą, poza tym teraz jechałeś sam, a jak będziesz miał na pokładzie 4-5 osób i bagaże ?

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: Maverick_86 » 10 kwie 2018, o 08:40

No właśnie o to chodzi, teraz faktycznie jechałem sam, na pusto, przy pełnym składzie osób na pokładzie rzeczywiście auto osiądzie jeszcze niżej.

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Przednie sprężyny zawieszenia z Benzyny do Diesla.

Post autor: Maverick_86 » 11 kwie 2018, o 06:21

Podsumowując wątek, wczoraj zadzwoniłem do ASO Opla dopytać o temat, po podaniu VIN-u auta uzyskałem informację jakie nr sprężyn według ich katalogu powinny być do mojego auta, mam zawieszenie standardowe, nieobniżane, bez Flexrida, auto jak w opisie. Podaje nr może komuś się przyda: przód 312 389 (zamiennik Kayaba KYB RA 3976), tył 424 141 (zamiennik KAYABA KYB RA 7026). U mnie finalnie po dograniu tematu ze sklepem, który źle dobrał sprężyny wymieniam ponownie przednie sprężyny na ich koszt na prawidłowe oraz przy okazji tył (bo i tak jedna sprężyna tylna jest pęknięta). Sprężyny które oni mi błędnie dobrali mają nr 312 386 (zamiennik KAYABA KYB RA 3974) i pasują jedynie do aut z silnikami jak napisałem wyżej w jednym z pierwszych postów, benzyn (1,6 - 1,8).
Dziękuję wszystkim za pomoc, temat uważam za wyczerpany. :-)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”