--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Stuki hałas w zawieszeniu

ODPOWIEDZ
blade2

Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: blade2 » 14 maja 2013, o 18:04

Czołem panowie, głuchy stukot podczas zmiany biegów dobiegał z okolic silnika- od początku jak ją kupiłem, czyli po prostu jedynka - sprzęgło - i za sekunde głuchy jeden pojedyńczy stukot (tak jakby w bęben,pusty karton), dwójka -sprzęgło i pojedyńcze dup , trójka sprzęgło i dup , i tak w kółko ,wymieniłem drążki na nowe,- całe te "dup" znikneło, jest cisza jak w trumnie,
może ktoś boryka się z takim objawem,proponuje skręcić koła na maksa i złapać tą osłonę gumową pod którą jest końcówka i w tym momencie niech kolega złapie za koło i ile sił spróbuje poruszać , wtedy jak na ręce poczujesz takie "dup" -to śmiało, wymień na nowe, ( końcówka "mayle" koszt 61zł + 70 zł wymiana , czas = godzina) jak widać koszt niewielki,a jak nas stać na general motors :? :shock: :lol: to stać nas na końcówki, pozdro

Awatar użytkownika
opc
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 14 maja 2013, o 17:47
Auto: insignia GSI
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Puławy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: głuchy stukot podczas zmiany biegów- może komuś pomoże

Post autor: opc » 15 maja 2013, o 17:23

Możesz napisać o jaką końcówkę chodzi . Czy jest to końcówka drążka kierowniczego ?

blade2

Re: głuchy stukot podczas zmiany biegów- może komuś pomoże

Post autor: blade2 » 15 maja 2013, o 21:42

tak, wymieniłem lewą i prawą za jednym razem,

ivoo

Dziwne stuki z prawego tyłu

Post autor: ivoo » 26 sty 2014, o 00:01

Od dwóch dni komfort jazdy Isnignią zakłóca dość intensywne pukanie dobiegające z tyłu. W pierwszym momencie myślałem że coś swobodnie przemieszcza się gdzieś w bagażniku, niestety to byłoby zbyt banalne. Mam jeszcze takie wrażenie, że pukanie się nasiliło po tym jak zatankowałem do pełna. Pukanie dochodzi z prawej strony, nie jest one metaliczne, w sumie mam problem z określeniem tego dźwięku. Powiedziałbym, że jest to uderzanie czegoś metalowego o plastik.

Dzisiaj jadąc na szkolenie udało mi się wjechać na pierwszą lepszą otwartą stację diagnostyczną i tam stwierdzili, że wszystko w porządku (wiem, mało to miarodajne). Może macie pomysł co to może być? Albo ktoś z Was coś takiego przerabiał?

Pozdrawiam
Mateusz

Robot

Re: Dziwne stuki z prawego tyłu

Post autor: Robot » 28 sty 2014, o 18:02

Kilka tygodni temu też słyszałem metaliczne stuki (nie skrzypienie, szuranie czy ocieranie)w prawej tylnej stronie przy niskiej prędkości, przy przejazdach przez nierówności. Przy normalnej szybkości pow. 50 km/h nie było słyszalne, nie było też uciążliwe. Samochód z przebiegiem ok. 20.000 km, 1 rok.. Po kilkugodzinnej wizycie w serwisie też nie stwierdzili żadnych uszkodzeń i luzów, zaplanowano wymianę amortyzatorów (poł. stycznia 2014). Następnego dnia serwisant zadzwonił i poprosił o ponowną krótką (15-20min)wizytę w sprawie usterki. Po kilku dniach zajechałem, zostawiłem samochód na 20 min po czym serwis oddał auto z naprawionym problemem; nie dopytywałem się o przyczynę. Od dwóch tygodni nie słyszę żadnych stuków. Myślę, że to jakaś pierduła, o którą serwis dopytał w innym salonie lub w centrali. Serwis mam w Mega Białystok.

ivoo

Re: Dziwne stuki z prawego tyłu

Post autor: ivoo » 28 sty 2014, o 20:53

A możesz dowiedzieć się co to było konkretnie?

Robot

Re: Dziwne stuki z prawego tyłu

Post autor: Robot » 29 sty 2014, o 08:34

Sądzę, że nie powiedzą mi na telefon; a zresztą nie interesowały mnie przyczyny, a skutek naprawy. w końcu samochód na gwarancji. Będę w okolicach serwisu dopiero pod koniec lutego, więc nie wiem czy zaczekasz. Radziłbym zajechać do serwisu Opla, jeśli podobna usterka, to naprawa nie potrwa długo jeśli wiedzą co mu dolega, lub niech kontaktują się z moim serwisem w Białymstoku.
Aha, mój samochód to St- 2.0 benzyna, 250 km, 4x4.

ivoo

Re: Dziwne stuki z prawego tyłu

Post autor: ivoo » 29 sty 2014, o 12:46

Dzięki za info.
Jak będę wiedział co to było to zostawię informację dla potomnych ;)

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Dziwne stuki z prawego tyłu

Post autor: norbi333 » 29 sty 2014, o 20:53

Z tego co mi wiadomo to zawieszenie w insigni tak głupio pracuj,że słychać stuki jakby coś w zawieszeniu stukało.Czytałem o tym nawet w testach.

sylwest

Stuki zawieszenia ??

Post autor: sylwest » 12 lut 2014, o 08:18

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu borykam się z problemem stuków w zawieszeniu przednim, a mianowicie podczas przejazdu przez "wystające" nierówności tj. studzienka, łata na asfalcie słychać głuche stuki, dzieje się tak tylko przy większych prędkościach pow.30 km/h. W serwisie stwierdzili że nie ma żadnych luzów na wahaczach i nie dopatrzyli się problemu. Proszę o sugestie co mogę jeszcze sprawdzić. Przebieg 168 tys. Pozdrawiam .

bolek

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: bolek » 12 lut 2014, o 08:24

Miałem tak kiedyś w innym aucie, po wymianie tuleji tylnych wahacza przedniego problem znikł.Luzów na szarpakach też nie miałem ,jednak element gumowy tuleji nie amortyzował uderzenia.A powiedz mi ,masz takie bardzo delikatne drgania kierownicy w zakresie 130-150km/h?

sylwest

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: sylwest » 12 lut 2014, o 08:45

Witam kolegę. Tak drgania pojawiają się pow.110 km/h, sprawdziłem już chyba wszystko,drążki, zbieżność, koła wyważali i sprawdzali w trzech warsztatach włącznie z serwisem i nic wszystko ok. Krew mnie zalewa w trasie bo po mieście tego nie ma.Nie wiem od czego to jest spowodowane. Też próbuję doczytać co to może być.

marcinsobi

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: marcinsobi » 12 lut 2014, o 08:54

prawdopodobnie tylne tuleje wahacza przedniego
u mnie wymiana tych tulei pomogla z wibracjami i moze byc ze tez stukaja
sprawdz jeszcze laczniki drazkow + mocowanie gorne amortyzatorow

sylwest

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: sylwest » 12 lut 2014, o 09:05

Dzięki za odpowiedź. na pewno się tym tuleją bardziej przyjrzę.Pozdrawiam/

kiego

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: kiego » 12 lut 2014, o 09:23

Z tymi tulejami problem jest taki ze nie mozna wizualnie ocenic. stopnia ich zuzycia,ale 99 % przypadkow to wlasnie one.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: Luk » 12 lut 2014, o 09:31

Kampania na tuleje jest cały czas - a przynajmniej była jeszcze w listopadzie. GM sam nie wie jakie montuje czy trwalsze i wytrzymalsze czy te słabsze.

marcinsobi

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: marcinsobi » 12 lut 2014, o 09:33

w dziale sam naprawiam wstawilem info jak je wymienic i jake maja nr. te wzmocnione

sylwest

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: sylwest » 12 lut 2014, o 18:33

Witam, wielkie dzięki za podpowiedzi, szkoda że tak późno dołączyłem do forum bo sugestie czemu się dokładniej przyjrzeć są bezcenne w walce z serwisami. Dzięki

strojak

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: strojak » 31 mar 2014, o 19:54

jak to jest z kampaniami - Isię przywiozłem z zagranicy - czy mogę po prostu pojechać do ASO i "zażądać" wymiany, naprawy itp w ramach kampanii?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Stuki zawieszenia ??

Post autor: peja-1991 » 31 mar 2014, o 20:15

tak
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”