--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Rozlany amortyzator

adrevir
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2018, o 17:48
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Płock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Rozlany amortyzator

Post autor: adrevir » 26 wrz 2019, o 20:45

Gdzie mogę znaleźć jakie amortyzatory pasują do mojego auta? Z vinu wychodzi XJ6 zawieszenie sportowe obniżone, nie flexride. Muszę wymienić przód, prawy amortyzator się poci.

Awatar użytkownika
szynok
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 16:15
Auto: Insignia sedan 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Rozlany amortyzator

Post autor: szynok » 25 paź 2019, o 22:35

Opowiem swoją historię z amorami. Mam sedana z flexride. Pojeździłem trochę i coś mi zaczęło stukać z prawej strony z tyłu. Pojechałem na stację diagnostyczną i chłop mówi że lux. Tylne amory ponad 60%, gumy trzymają, teoretycznie wszystko w porządku. To zacząłem szukać. Skończyło się na tym, że pomyślałem, że wymienię odboje na tylnych amorach i co się okazało? Jeden amor wylał się podczas wciskania nowego odboju, a drugi był już wylany dawno temu i pusto w środku. A na stacji dalej pokazywały obydwa ponad 60%. Wymieniłem na regenerowane z nagengastu (swoją drogą polecam, świetna obsługa) i po stukaniu nie ma śladu. Fakt że koszt nie mały, ale cóż, ten typ tak ma. Jak wymieniłem z tyłu to nagle zacząłem wyłapywać za dużo dźwięków z przodu :P Na wiosnę się zrobi. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2350
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Rozlany amortyzator

Post autor: dare50 » 27 paź 2019, o 09:49

No w sumie 60% to już złom :) , może miałeś włączone tryb sport , a po za tym te testy na stacjach to o kant h.. rozbić , swego czasu w VC amor wylany a na przyrządzie ponad 70% , fakt zawieszenie sport obniżone i twarde i pewnie dlatego tak wyszło

BartJAMF
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2023, o 19:33
Auto: Insignia A ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa/Lublin

Re: Rozlany amortyzator

Post autor: BartJAMF » 8 gru 2023, o 17:11

Przepraszam za odświeżanie, ale nie chcę zaśmiecać nowym tematem. Czy ktoś dysponuje informacją o tym, czy wspomniane przez @yarickk 22961776 i 22961775 (nie tylko FlexRide, ale i 4x4) są gdzieś dostępne na rynku? Przemiły konsultant DoOpla dał mi znać, że Vauxhall nie ma ich na sprzedaż. Stać mnie, więc chcę iść w oryginalne nówki, nie jakiś szrot z Chin, a jednak Opel jako spółka pokazuje mi środkowy palec postarzając nasze Isie w ten sposób, że chyba już nie produkuje części do wciąż relatywnie świeżego (2014) pojazdu...

Kotin44
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 29 sie 2020, o 15:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Krakow
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 16 razy

Re: Rozlany amortyzator

Post autor: Kotin44 » 9 gru 2023, o 13:14

Ja posiadam informacje o dostępności części.
Jak wpiszesz nr części w wyszukiwarkę,to pewnie też znajdziesz

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”