--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Chrobotanie podczas rozpędzania

ODPOWIEDZ
Leszczu91
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2015, o 13:24
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Nederland

Chrobotanie podczas rozpędzania

Post autor: Leszczu91 » 29 wrz 2015, o 20:00

Witajcie,

Przeczytałem już kilka tematów na tym forum jak i doświadczenia jednego z mechaników gdzie serwisowaliśmy samochód. A mianowicie samochód drży podczas rozpędzania i ciągłej jazdy z prędkością +/- od 70 do 100km/h - Prawa półoś prawdopodobnie już niedomaga, ale jakby tego było mało pojawiło się również (i nasila się) chrobotanie podczas przyśpieszania (pod obciążeniem) i mam pewne podejrzenie. Zainteresował mnie łącznik półosi prawej, z tego co się orientowałem to jest tam łożysko. Czy to łożysko można wymienić ? Lub cały ten element ? Nie mogę go znaleźć w zamienniku ani w oryginale nigdzie (zapewne tylko serwis i koszmarna cena) Co o tym sądzicie ? Czy moje podejrzenia są słuszne ? Kiedyś przerabiałem coś takiego w Citroenie Xantia 1.9 TD z tym że tam łożysko się rozleciało na amen i w pewnym momencie ucichło heheh :D

Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Chrobotanie podczas rozpędzania

Post autor: radkor » 30 wrz 2015, o 21:05

Jak jest z odgłosami przy maksymalnym skręcie kół i ruszaniu? Chrobocze bardziej? Jak tak to przegub zewnętrzny. Jeśli nie to stawiam na przegub wewnętrzny (od strony skrzyni).
Łożysko na półosiach i łączniku jest wymienne.

robert j
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 09:04
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Chrobotanie podczas rozpędzania

Post autor: robert j » 7 paź 2015, o 21:33

Ostatnio też wymieniałem przegub wewnętrzny ale półosi lewej.Objawem były wibracje podczas rozpędzania,największe na 4 biegu.Po wizycie w serwisie dowiedziałem się,że opel nie przewiduje wymiany przegubu wewnętrznego,ograniczają się do wymiany smaru.Więc wymieniłem przegub samemu i teraz jest ok.

Leszczu91
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2015, o 13:24
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Nederland

Re: Chrobotanie podczas rozpędzania

Post autor: Leszczu91 » 11 paź 2015, o 15:26

Sprawdzałem wszystko i tak:
Przy gwałtownym ruszaniu nie słychać tego bardzo, powiedział bym że tak delikatnie.
Podczas ruszania na skręconych kołach lub podczas skrętu powiedzmy w osiedlową uliczkę lub manewrowanie na parkingu - nie słychać totalnie nic.
Podczas rozpędzania się teraz już na wszystkich biegach - słychać bardzo wyraźnie (no może na 5 i 6 nie słychać prawie nic)

Cóż zdiagnozuje to dopiero w Polsce za tydzień. W sumie nie mam EPC, ale skołuje sobie jakoś. Chyba że ktoś ma na kompie i byłby tak uprzejmy, sprawdzić mi numer tego łożyska w podporze/łączniku przegubu to był bym bardzo wdzięczny. Kolego jaki zamontowałeś przegub i ile zapłaciłeś ?

Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam,
Krzysiek

Aha zapomniałem dodać - mam wrażenie jakby auto było mniej stabilne na drodze - takie minimalne pływanie, czy to też objaw przegubu ? Mam wersję z FlexRide, Dopiero na włączonym sporcie samochód fajnie się prowadzi. A może to już tylne tuleje wahaczy ? W sumie to takie wróżenie z fusów, sprawdzę w najbliższym czasie.

Pozdro.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Chrobotanie podczas rozpędzania

Post autor: radkor » 11 paź 2015, o 20:51

Leszczu91 pisze:Chyba że ktoś ma na kompie i byłby tak uprzejmy, sprawdzić mi numer tego łożyska w podporze/łączniku przegubu to był bym bardzo wdzięczny.
@Leszczu91
Trzymaj: http://i.imgur.com/rJm3lew.png

W0LGS6EM6B1102650
Łożysko 40x68x15mm, wał pośredniczący:
24460144 (3 75 016)
Leszczu91 pisze:ha zapomniałem dodać - mam wrażenie jakby auto było mniej stabilne na drodze - takie minimalne pływanie
Raczej łączniki tylnego stabilizatora i/lub tuleje drążka stabilizatora.
Przy okazji, łap numery:
Łącznik stabilizatora tylnego: 13281792 (4 44 081)
Tuleja drążka stabilizatora: 13281788 (4 44 085)

Sever94
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 08:40
Auto: Opel Astra
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Chrobotanie podczas rozpędzania

Post autor: Sever94 » 17 gru 2017, o 23:46

Odkopię temat, ponieważ występuje u mnie podobny objaw, lecz w Astrze J A20DTH, rocznik 2010.
Objawy:
- stuk/walnięcie przy gwałtownym odpuszczeniu gazu oraz przy wysprzęglaniu
- chrobotanie w zakresie 1500-2200obr.
Mechanik zdiagnozował wał napędowy prawy do wymiany, jednak nigdzie nie jest w stanie znaleźć części do wymiany. Czy wymiana przegubu wewnętrznego załatwiłaby sprawę? Jaki kod części jest odpowiedni do tego modelu pojazdu? Dla mechanika lepszym rozwiązaniem na pewno byłaby wymiana niż naprawa :)
Liczę na pomoc w temacie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”