--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana półosi

ODPOWIEDZ
Arek1976ap

Wymiana półosi

Post autor: Arek1976ap » 1 lut 2015, o 11:33

Przeszukałem forum nie znalazłem odpowiedzi , więc pytam , choć wiele się pisze na temat drgań i możliwe że wina pada na półoś , więc będę musiał je wymienić tym bardziej że wymiana tulei nie pomogła wcale . Pytanie moje jest takie bo ASO odpada ze względu na cenę 3900 zł szt. bez robocizny , więc muszę kupić zamiennik tylko jakiej firmy , czy ktoś z użytkowników przerabiał temat i zakładał zamienniki znalazłem takie LÖBRO , EKG , SPIDAN . Może ktoś się orientuje jakiej firmy są oryginały . Będzie to moja pierwsza naprawa poza ASO więc może ktoś zna namiar na dobrego mechanika który zna się na rzeczy z opolskiego , bądź ościennych województw . A czy da się jakoś sprawdzić z której strony półoś jest niesprawna?.

Andrzej

Re: Wymiana półosi

Post autor: Andrzej » 1 lut 2015, o 19:50

chodzi Ci pewnie o przeguby półosi tylko trzeba zdiagnozować czy luzy są na przegubach wewnętrznych czy zewnętrznych

Arek1976ap

Re: Wymiana półosi

Post autor: Arek1976ap » 1 lut 2015, o 20:41

A można sam przegub wymienić , nie wiem nie znam się :D w ASO mówili że trzeba półoś całą , chyba że mnie chcą rąbnąć :lol: , na pewno.

Andrzej

Re: Wymiana półosi

Post autor: Andrzej » 1 lut 2015, o 20:58

zewnętrzny na pewno tak, wewnętrzny ten od skrzyni biegów to nie wiem.
Zewnętrzny jest prawdopodobnie razem z łożyskiem poszukaj jako części zamienne.
Nie wiem dlaczego chcesz wymieniać półosie one nie mają nic wspólnego z drganiami kierownicy przenoszą napęd na koła i raczej przy ruszaniu czy hamowaniu lub przy skręconych kołach słychać stukanie.
Możesz to łatwo sprawdzić skręć koła i połyku przyspieszaj i hamuj jeżeli w lewo lub w prawo słychać terkot to przeguby, raczej zewnętrzne wewnętrzne to żatkość

Arek1976ap

Re: Wymiana półosi

Post autor: Arek1976ap » 1 lut 2015, o 21:13

Terkotu nie ma , przy skręcaniu też cisza nie tylko drga kierownica , właściwie to ona najmniej .W drgania wchodzi przód auta , po stronie pasażera bardziej , drgania czuć od podłogi przy prędkości 80 km-120km przy dawaniu gazu .

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 877
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Wymiana półosi

Post autor: k.olix » 1 lut 2015, o 21:22

Gdzieś czytałem miał ktoś takie objawy i faktycznie była to półoś, ale zdiagnozuj na 100% bo droga impreza.
Krzysztof

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Wymiana półosi

Post autor: Mikołaj » 2 lut 2015, o 07:19

A.M. pisze:Nie wiem dlaczego chcesz wymieniać półosie one nie mają nic wspólnego z drganiami kierownicy przenoszą napęd na koła i raczej przy ruszaniu czy hamowaniu lub przy skręconych kołach słychać stukanie.
One maja dużo do drgań na kierownicy a zwłaszcza drgania przodu samochodu. Ja to przerabiałem w innym aucie :)

PS. Jednak dobra diagnoza to podstawa, w tym przypadku cena zaporowa. Cały czas czekam na wiadomość od znajomego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Arek1976ap

Re: Wymiana półosi

Post autor: Arek1976ap » 2 lut 2015, o 22:38

Ok poczekamy ;)

makss

Re: Wymiana półosi

Post autor: makss » 13 lut 2015, o 14:40

Witam
Mam podobny problem i ciężko mi jest dojść do jakiegoś konsensusu, przy skręcaniu nie słychać żadnego terkotu , stuku itp. rzeczy. Gdy jadę ze stałą prędkością obojętnie jaką na tzw. lekkim gazie bez przyśpieszania, nie mam żadnych drgań (obr ok 2000) drgań, gdy przycisnę pedał mocniej a nawet do dechy, zaczynają się drgania na całej karoserii, byłem u mechanika i do kręcił mi śruby na łożyskach i minimalnie jest lepiej ale nie ustało to całkowicie.
Tarcze klocki nowe, nie drży mi kierownica , nie ściąga mnie przy hamowaniu, koło dwumasowe ok.
Moje podejrzenia padają na przeguby wewnętrzne ??? ale nie jestem w 100% pewny a nie jest to za tania wymiana
Może ktoś taki miał taki problem

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Wymiana półosi

Post autor: Mikołaj » 13 lut 2015, o 18:37

A czujesz to na całym przodzie czy po którejś stronie bardziej?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

makss

Re: Wymiana półosi

Post autor: makss » 13 lut 2015, o 22:22

na całym przodzie, raczej nie jest co odczuwalne bardziej z którejś strony mocniej

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Wymiana półosi

Post autor: Mikołaj » 14 lut 2015, o 09:24

Aha, no to u mnie jak miałem podobnie to czuć było na całym przodzie, ale najbardziej żonka czuła jak trzymała nogi na podłodze(strona pasażera)
I u mnie stwierdzono półoś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adam10

Re: Wymiana półosi

Post autor: Adam10 » 14 lut 2015, o 10:21

sprawdźcie jeszcze poduszki silnika ;)

makss

Re: Wymiana półosi

Post autor: makss » 16 lut 2015, o 15:34

Dziś byłem u mechanika i sprawdził mi tule wahaczy, poduszki pod silnikiem pod skrzynią i są jak nowe zero luzu, na przekładni też nie ma żadnego luzu, nigdzie nie cieknie, największe podejrzenia padają na przeguby wewnętrzne lub całe pół ośki a impreza nie jest tania zamienniki prawą i lewą stronę to koszt 2000zł plus robota
I dalej jestem w tym samym miejscu...
Mikołaj pisze:Aha, no to u mnie jak miałem podobnie to czuć było na całym przodzie, ale najbardziej żonka czuła jak trzymała nogi na podłodze(strona pasażera)
I u mnie stwierdzono półoś
Jak dokładnie doszłeś do tego że to na 100% była półośka? Z której strony miałeś padniętą półośkę? Kupiłeś nową , zamienniki czy używkę?

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Wymiana półosi

Post autor: Mikołaj » 16 lut 2015, o 17:09

Ja miałem to w poprzednim aucie, czyli C5. Ale miałem te same objawy co Ty, czyli przy przyspieszaniu drżał cały przód auta, ale troszkę bardziej było odczuwane po prawej stronie. Diagnoza była w ASO Citroena. Prawa miała jakieś delikatne luzy. Pierwsze co zrobiłem kupiłem używkę, ale to był zły pomysł bo po wymianie było tylko troszeczkę lepiej ale problem nie został usunięty całkowicie. Więc zamówiłem nową w ASO, ale tam koszt po upustach miałem 1200 zł. I po założeniu tej półosi problem się rozwiązał. Drgania ustały i już było wszystko gitara.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Infiniti

Re: Wymiana półosi

Post autor: Infiniti » 24 mar 2015, o 22:32

Mam podobny problem. Koła wymienione na letnie, wyważone ,opony nowe , ( na zimowych stalowych było to samo)tarcze i klocki nowe. Przy przyspieszaniu wibracje samochodu i przy prędkości 120-140 drgania na kierownicy. Podczas hamowania przy tej prędkości też drgania . W ASO diagniza przeguby wewnętrzne. Zdecydowałem się na wymianę. Zobaczymy , czy pomoże.

Awatar użytkownika
fuli
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 11 lis 2014, o 21:50
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Polska
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wymiana półosi

Post autor: fuli » 25 mar 2015, o 08:38

Jaki koszt w ASO wymiany tych przegubów wewnętrznych ?

Infiniti

Re: Wymiana półosi

Post autor: Infiniti » 28 mar 2015, o 00:29

3800 za dwa przeguby. Dziś odebrałem auto . Pomogło . Wibracje całkowicie ustąpiły. ;)

parzol

Uszczelniacz półosi

Post autor: parzol » 3 kwie 2015, o 16:14

Witam,

Dzisiaj przy okazji naprawy zamka w ASO mechanik stwierdził lekki pocenie przedniego prawego uszczelniacza półosi. Kwalifikuje się on do wymiany, aczkolwiek jeszcze mogę na nim pojeździć. Koszt wyceniono na 250zł. Czy to dużo? Warto takie coś robić w ASO (Ruda Śląska) czy może lepiej u klasycznego mechanika?! Co doradzacie?

Pozdrawiam.

Maximus37

Re: Wymiana półosi

Post autor: Maximus37 » 1 cze 2015, o 08:12

Mam bardzo podobny przypadek. Wszystko zaczęło się od wymiany dwumasy, wcześniej auto nie miało drgań przy przyspieszaniu. Teraz podczas przyspieszania (najbardziej wyczuwalne na 3-4 biegu przy niepełnym wciśniętym pedale gazu) auto wpada w wibracje. Nie jest to dwumasa bo nowa i nie tarcze bo też nowe. Z tego co mechanicy mówią to dosyć często półosie padają w Insigniach, tylko ze to nie staje się z dnia na dzień. A u mnie niestety po wymianie dwumasy nagle padła by półoś ? Już się obawiam ze coś sobie "pożyczyli" przy okazji w tym serwisie, albo coś nie tak złożyli, bo zaraz następnego dnia pomiędzy półosią a skrzynią leciał dosyć intensywnie olej. Pojechałem do nich na reklamacje i wymienić mieli uszczelniacz. Tylko zastanawiam się czy czegoś nie schrzanili przy okazji.

-- 2 cze 2015, o 12:06 --

Jeśli ktoś miał do czynienia z wymianą półosi proszę o jakieś informacje. Gdzie można je kupić ? W Intercarsie i w Autku nie ma w ogóle dostępnych. Jakie są ceny prawej i lewej półosi ?
U mnie dzisiaj wymieniłem tuleje na wahaczu i niestety dalej auto drży przy przyspieszaniu. Została półoś, tylko jak tu zdiagnozować która ???

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”