--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Flex Ride info ogólne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Fede » 2 lut 2017, o 22:45

No wiem, bo u mnie działa :D Arcziego pytałem, bo pisze ze różnicy nie czuje itd. więc zastanawiam się czy całość w ogóle nie reaguje na przycisk czy np. tylko amory nie sztywnieją, a cała reszta jest ok :)

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: norbi333 » 3 lut 2017, o 04:50

Ok :D

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: wassermann » 3 lut 2017, o 08:52

Zmiana siły wspomagania kierownicy jest bardzo wyczuwalna, więc po tym Arczi też powinien poznać czy działa czy nie.

M.

Arczi1978

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Arczi1978 » 3 lut 2017, o 11:17

Fede pisze:Korzystałem z opisu z forum vauxhalla w j. angielskim, tam 21 i 31 nie różnią się niczym.
Tak czy siak bezpiecznik na chwilę w brakujące miejsce nie zaszkodzi.
@Arczi
A czy po zmianie Tour/sport zmienia się np kolor podświetlenia zegarów, czy reakcja na pedał gazu? U mnie na sport czuć od razu różnice w tym jak auto przyspiesza na 4 i 5 biegu głównie.
Tak, zmienia się podświetlenie bo sam zmieniłem w ustawieniach :D , faktycznie czuć reakcje na pedał gazu i zmienia biegi bardzo wysoko 3-3,5 tys (nie wiem czy to norma), wspomaganie dla mnie bez różnicy (w którą stronę ma się zmienić na bardziej czułe czy mniej?) i zero jeśli chodzi o amory, z drugiej strony czytałem że to taka mała różnica ze trudno wyczuć, więc już sam nie wiem ;). Musiał bym się chyba przejechać czyjąś iśka z działającym systemem żeby porównać albo ktoś moją

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: marcin.1987 » 3 lut 2017, o 12:14

Różnica w pracy zawieszenia, jak i pracy kierownicy czuć od razu. Najbardziej czuć na wyboistej drodze.

Arczi1978

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Arczi1978 » 3 lut 2017, o 13:19

Szczerze to u mnie się jeździ jak wozem drabiniastym, nawet byłem zaskoczony jak kupiłem że fatalnie tłumi

Awatar użytkownika
Fede
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 1 lut 2016, o 08:04
Auto: czarny sedan, 205KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Fede » 3 lut 2017, o 15:38

No to coś masz nie tak, bo u mnie na standard/tour auto jest miękkie jak Mondeo mk3, pomimo kół 19" :)
Za to na sport dopiero jest jak w Vectrze C GTS, ale do b.twardego to jeszcze kawałek.

Zobacz czy ktoś nie zmienił amorów na zwykłe, ewentualnie nie założył jakichś sprężyn krótkich

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: IBZI » 3 lut 2017, o 18:56

Jeśli by działało, to różnice poczułbyś momentalnie. Jak ze swojej przesiadłem się do takiej z flex ride, to w trybie sport nie mogłem uwierzyć, że to też Insignia ;) Dopiero przełączenie na tour spowodowało, że poczułem się jak u siebie :lol:

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: wassermann » 4 lut 2017, o 07:31

Normal i Tour - różnica prawie niewyczuwalna (u mnie koła 19"). Podobno Tour sprawia, że przy 4x4 stara się maksymalnie wykorzystywać tylko przedni napęd (przy jeździe ustabilizowanej), więc jest najmniejsze spalanie.
Sport - różnica bardzo duża. Wyraźnie twardziej, kierownica z mniejszym wspomaganiem, napędu więcej na tył (stabilność), gaz reaguje żwawo także na częściowe wciśnięcie pedału (nie trzeba deptać do końca).
Ale, faktycznie, bardzo twardo nie jest. Ojciec ma Mazdę 6 z 2009. roku na 17" Potenzach, no i ta Mazda (w porównaniu do Insigni ze Sportem) jest twarda jak gokart.

M.

Arczi1978

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Arczi1978 » 14 lut 2017, o 13:40

Witam, wiec tak bezpiecznika nie da się założyć w miejsce nr 31, ponieważ nie ma tam blaszek w środku i bezpiecznik wypada, więc wnioskuje, że nie było go tam fabrycznie. Jestem po wizycie w ASO mechanik stwierdził że wszystko ok, te samochody tak mają i że różnica po wciśnięciu Tour a Sport jest znikoma, mało wyczuwalna, do tego stwierdził, że to tez przez to że mam duże felgi 18" i za dużo powietrza nabite w kołach i upuścił do 2,2 :lol:, jak można było się spodziewać nic to nie dało, nadal jeżdżę wozem drabiniastym :x

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: wojtekski » 21 lut 2017, o 11:05

Najłatwiej wyczuć jak jedziesz przez jakieś koleiny na sport i tour inne auto.

Arczi1978

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Arczi1978 » 21 lut 2017, o 14:27

U mnie nic nie czuć i tyle, a w serwisie obawiam się że raczej kompetencja pracownika serwisu jest wątpliwa, i sprowadziła się do sprawdzenia amortyzatorów pod kątem ich zużycia, a nie czy działa cale flex ride, gość przyniósł wydruk z kompa, że amortyzatory sprawne, przód 66% obydwa, a tył 76 i 77%, na co ja mówię, że nie z tym problemem przyjechałem bo to wiem że amortyzatory sprawne bo tyle co byłem na przeglądzie, ale z flex ridem to powiedział że działa i tak ma być, że nic nie czuć i chu... ]:-<

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: wassermann » 21 lut 2017, o 15:17

Upewnij się w menu, że masz wszystko powłączane w opcjach trybu Sport.
Wówczas sprawdź choćby to jak zmienia się wspomaganie kierownicy - to czuć i w mieście i w trasie. Bez Sportu jest za luźna kierownica, ja muszę mieć zawsze w Sporcie jak szybko jadę. Różnica jest zdecydowana. W powolnym kręceniu się po mieście też to czuć - wspomaganie jest słabsze lub silniejsze, zależnie czy włączysz Sport czy nie.
Po tym przekonasz się czy generalnie auto nie reaguje na tryb Sport, czy problem leży tylko w amortyzatorach.

Nie czuć różnicy między Tour a Normal. Ale Sport czuć wyraźnie - i już :) Mechanik do zwolnienia, baran jakiś.

M.

deex

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: deex » 22 lut 2017, o 12:49

A ja mam takie pytanie ... Czy iśke z flexem mozna obnizyc dajac same springi np. -30 ?

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: kuba89 » 22 lut 2017, o 12:50

Jest temat o sprężynach i zawieszeniu :) cały wieczor czytania, a ile informacji tam jest zawartych to nawet sobie nie wyobrażasz :p :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Arczi1978

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Arczi1978 » 22 lut 2017, o 14:11

wassermann pisze:Upewnij się w menu, że masz wszystko powłączane w opcjach trybu Sport.
Wówczas sprawdź choćby to jak zmienia się wspomaganie kierownicy - to czuć i w mieście i w trasie. Bez Sportu jest za luźna kierownica, ja muszę mieć zawsze w Sporcie jak szybko jadę. Różnica jest zdecydowana. W powolnym kręceniu się po mieście też to czuć - wspomaganie jest słabsze lub silniejsze, zależnie czy włączysz Sport czy nie.
Po tym przekonasz się czy generalnie auto nie reaguje na tryb Sport, czy problem leży tylko w amortyzatorach.

Nie czuć różnicy między Tour a Normal. Ale Sport czuć wyraźnie - i już :) Mechanik do zwolnienia, baran jakiś.

M.
Jak pisałem wyżej, w ustawieniach wszystko co możliwe zmienione, jeśli chodzi o wspomaganie nie czuje żadnej różnicy i w amorach też, czuć zmiany w pracy skrzyni i pedał gazu jest bardziej czuły

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: marcin.1987 » 22 lut 2017, o 14:50

To masz coś namieszane z amorkami i przekładnią, bo jest ewidentna różnica. Amory masz fabryczne, czy regenerowane?

Arczi1978

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: Arczi1978 » 23 lut 2017, o 09:55

marcin.1987 pisze:...
Myślę że fabryczne, ja kupłem iśke pół roku temu więc jestem kolejnym właścicielem, a będąc na przeglądzie przed zakupowym w ASO nie wiem czy takie rzeczy jak regeneracja amorów by wyszła (poza tym ich się chyba nie da zregenerować podobno), już sam nie wiem jak to sprawdzić i gdzie pojechać z tym Flexem żeby mieć pewność, bo naprawdę jeździ się fatalnie twardo
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, o 10:25 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod poste. Regulamin Forum.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: IBZI » 23 lut 2017, o 10:26

Albo ogarnięty w temacie Insigni mechanik, albo... ASO. Jedź, wytłumacz o co Ci chodzi i niech sprawdzą czy wszystko działa.

robertino86

Re: Flex Ride info ogólne

Post autor: robertino86 » 23 lut 2017, o 15:27

Witam Panowie.Czy u Was po wyłączeniu autka i zamknięciu na noc świecą się te dwie kontrolki Sport i Tour tak delikatnie na zielono?U mnie widać je jak jest ciemno,autko w garażu przy zgaszonym świetle.Miałem ostatnio nowo programowany sterownik u mechanika ze względu na padnięty akumulator i może coś namieszał.Nie kojarze aby przed tą awaria to świeciło.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”