--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

ODPOWIEDZ
kamas220186
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 18:01
Auto: Insignia 2.0cdti '09
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: kamas220186 » 18 lip 2018, o 17:07

Witam. Jak w temacie, po wymianie tarcz i klocków(brembo) grzeją się tarcze. Wyglada to tak, że po wkręceniu tloczków i naciśnięciu parę razy nogą hamulca, tarcza obraca się lekko, natomiast w chwili zaciągnięcia ręcznego i spuszczeniu ciężko obrócić kołem. Nie wiem co jest, próbowałem kalibrować metodą opisaną na forum i zawsze jest tak samo, tak jakby ręczny nie odpuszczał tyle ile potrzeba. Wszystko wyczyszczone, przesmarowane, sprężyna odciąga do końca.
Może jest gdzieś ręczna kalibracja albo coś podobnego? Mam system hamulcowy 17 jeżeli to ważne.
Ktoś mądrzejszy i z większą wiedzą może coś doradzi, bo szkoda mi tarcz, zresztą nie lubię jak coś nie działa jak należy.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka


angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: angel_dark666 » 18 lip 2018, o 17:55

Być może kalibracja komputerem ci pomoże. W op comie jest taka opcja. Sam to robiłem po wymianie tarcz i klocków.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: Major601 » 18 lip 2018, o 19:53

wg mnie powinieneś zaczekać z 1000km aż nowy układ się dotrze, inaczej szukałbym przyczyny w linkach. Kalibracja nie zaszkodzi ale raczej sprawy nie załatwi

angel_dark666
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Irlandia
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: angel_dark666 » 18 lip 2018, o 20:30

Hamulce pracuja to i sie grzeja , normalne, jak nie śmierdzi , nie dymi to pojeździj trochę i niech sie dotrze wszystko tylko nie przegrzej od razu bo potem albo będą piszczeć albo je uszkodzisz i do wymiany ponownie.

mirpo
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 30 sty 2016, o 16:05
Auto: Astra 2.0 cdti ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: WPR

Re: Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: mirpo » 18 lip 2018, o 21:11

Skoro ręczny ewidentnie nie odbija to jaki sens czekać? Samo się nie naprawi a jedynie możesz przegrzać nowy zestaw.
Jeśli dobrze kojarzę to w ASO można jedynie skonfigurować odpowiednią siłę zaciągu ręcznego.
Ja u siebie miałem podobnie, dźwignia ręcznego przy zacisku dobrze działała, a winna byla linka, zacinała sie w pancerzu. Po wymianie linek wszystko wróciło do normy. Moze pod tym kątem sprawdź.

kamas220186
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 18:01
Auto: Insignia 2.0cdti '09
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: kamas220186 » 18 lip 2018, o 23:14

Jutro postaram się zrobić kalibrację opcomem, może faktycznie pomoże.
Dzisiaj po przejechaniu około 50km lewe Koło delikatnie gorące(trochę mocniej niż przednie koła, co znaczy, że i tak za mocno) a prawe mocniej od lewego się nagrzalo, felga byla gorąca ale dymu i smrodu nie było.
Linkę raczej bym wykluczył ponieważ skoro po zaciągnięciu i spuszczeniu ręcznego ładnie odciąga sprężyna w skrajne położenie to chyba chodzi luźno, chyba że się myle:/ zauważyłem jeszcze, że jak poruszę zaciskiem tto trochę jakby odpuszcza i lżej można zakręcić kołem, może coś z zaciskiem ale co?
faktycznie może być coś z siłą zaciągu ponieważ po wciśnięciu przycisku silniczek zaciaga linkę do oporu i jeszcze chwilke chodzi, a powinien chyba przestać po zaciągnięciu do końca. Po co w takim razie drugie dociaganie by było:/

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: IBZI » 18 lip 2018, o 23:45

Zaciągnij i odpuść kilka, kilkanaście razy. OP-COM zrobi to samo, tylko z automatu. Rób na włączonym silniku, bo wbrew pozorom mocno drenuje akumulator.

kamas220186
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 7 kwie 2018, o 18:01
Auto: Insignia 2.0cdti '09
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Elektryczny ręczny za słabo odpuszcza.

Post autor: kamas220186 » 24 lip 2018, o 12:14

I sprawa rozwiązana... Wykrecony tloczek i od nowa wkręcony i działa, nie wiem co było ale zauważyłem, że zaczęło kosić mi klocek zewnętrzny i dzięki temu na to wpadłem. Z drugiej strony to samo profilaktycznie i też mocno pomogło, ale tam mniej grzało i nie ścinało klocków. Dzięki wszystkim za pomoc. :)

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka



carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”