--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Stuki hałas w zawieszeniu

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: elfiasty » 17 gru 2016, o 20:39

Też o tym czytałem o tej podkładce pod górę amora ale to chyba dotyczyło vectry w Insigni chyba jest to już usunięte. A co do tego zbiornika to jak każda cześć w samochodzie jest "eksploatowana" i może tak być jak piszesz. Aż z ciekawości jutro u siebie sprawdzę. A stuka u Ciebie z tyłu czy bardziej z tyłu ale z jednej strony ?

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: mxw » 17 gru 2016, o 20:42

U mnie stukało z tyłu ale bez wyraźnego określenia strony.

Już kiedyś zastanawiałem się, czy nie obkleić samochodu mikrofonami (nawet dwa wystarczą), i w ten sposób nie próbować odseparować i zlokalizować tych stuków. 8-)

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: kuba89 » 17 gru 2016, o 21:03

@elfiasty narazie sprawdzę czy nie ma nigdzie luzów na śrubach.(przy wymianie sprężyn, śruba na kielichu była prawie w ogole nie dociagnieta) a na wiosnę wymienię dwa drążki i dwie koncówki, od razu zbieżność itd. Komplet lemfordera ok. 500-600zl.
A w tylnym zawieszeniu to nie wiem czy sa jakieś słabe punkty tak jak z przodu tylna guma. Trzeba badać!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: flcn » 17 gru 2016, o 22:12

Ja mam głuchy, delikatny stukot z prawej strony. Szukałem na wszelkie sposoby przyczyny (łącznie z wymianą amora, poduchy, tylnej tulei whacza i łącznika stabilizatora) i nie znalazłem. Dodatkowo z przodu na dużych dziurach słyszałem typowe walenie jakiegoś elementu zawieszenia.

Pojechałem ostatnio do znajomego mechanika z zacięciem i poprosiłem o pełne prześwietlenie auta. Z prawej strony nic. Z lewej na początku nic, ale okazało się, że można bez problemu podnosić koło jakiś 1-2 cm (zaznaczam, że z lewej nic nie słyszałem). Maska w górę, śruba kielicha luźna. Dokręcił . Auto w górę, koła już nie daje się podnosić. Za to pojawił się luz na lewym sworzniu! Wcześniej go nie było! W ten oto sposób stałem się właścicielem nowego wahacza lewego. Mocne stuki jak ręką odjął, ten głuchy, delikatny co go mam od zawsze został. Mechanik mówi, że to z przekładni drążek ma delikatny luz góra-dół. Podciągnięcie śruby na przekładni nic nie daje, bo to nie ten luz jest kompensowany.

Zatem niezliczone są niespodzianki naszych insigni... Życzę wszystkim znalezienia zawsze przyczyn stuków... choć łatwe zadanie to nie jest...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

switek3
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 18 paź 2015, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: switek3 » 13 mar 2017, o 14:06

Potrzebuję mega pilnej informacji. Założyłem do swojej Isi amory Sachs i bardzo tluka. Zmienili z powrotem na stare i cisza. Więc będą reklamować. Ale czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać jakieś (mam numeru z ASO ale nic nie pasuje na necie)

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: elfiasty » 22 kwie 2017, o 23:59

Panowie a czy ktoś może wrzucić schemat zawieszenia przód i tył ? Chodzi mi o numery wszystkich tulei wahaczów.

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: zubek » 23 kwie 2017, o 07:13

Tu są schematy i numery
http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/models/1/
Jak chcesz po polsku to są w EPC ale to już konkretne po VIN

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: elfiasty » 23 kwie 2017, o 09:16

Dzięki, zapomniałem o tej stronie :)

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: kuba89 » 23 kwie 2017, o 12:06

To jeszcze ja zadam kolejne pytanie. Padła decyzja, ze prawdopodobnie jednak łożysko bedzie winne stukom. Podkładka niestety nic nie dała. :/ nigdzie nie moge znalezc odpowiedniego łożyska po numerze, nawet wg ecat. Sa opcje do FlexRide, 4x4, XJ2 itd ale nie ma do flexride+4x4, przynajmniej wg programu w hurtowni i ecat. Jak ktos przegląda ecat po niemiecku to jest napisane ausgenommen a to znaczy " z wyłączeniem/oprócz"... taka zagwozdka.. ktos to zmieniał w 4x4?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krisb
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2015, o 23:22
Auto: 2.0 CDTI kombi
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Tychy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: krisb » 11 maja 2017, o 08:40

Pojawił się u mnie dziwny dźwięk - coś jakby chrobotanie, regularne, mniej więcej tak jak obrót koła. Dźwięk słychać tylko przy jeździe na maksymalnym skręcie w lewo, np. po rondzie, zarówno na biegu jak i na luzie.

Obstawiałem łożysko, ale na stacji mówią, że ok.
Czy takie objawy może dawać przegub zewnętrzny? Na jałowym też może się odzywać?

Z góry dziękuję za sugestie.

krajes

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: krajes » 11 maja 2017, o 09:35

Raczej przegub.

Awatar użytkownika
rafalekjan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 lis 2015, o 17:41
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Piski z koła przy niskich prędkościach

Post autor: rafalekjan » 22 cze 2017, o 08:11

Witam.
Koledzy usłyszałem dzisiaj pisk dobiegajacy z tylnego lewego koła przy prędkości 30-60km/h. Brzmi to teoretycznie jak tarcie klocka (zacięcie się zacisku) jednak przy skręcaniu w lewo pisk się zwiększa natomiast przy skręcaniu w prawo pisk ustaje. Przy naciskaniu hamulca (nawet delikatnym) pisk ustępuje.
Po przejechaniu paru km sprawdzałem temperaturę kół i temp.felgi prawej była ewidentnie niższa niż lewej.
Podnosilem auto i krecilem kolem, ale nie słychać typowego szumu jak przy padaniu łożyska.
Klocki razem z tarczami wymieniłem około 3-4 miesięcy temu (SKF).
Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być lub może ktoś miał taki sam przypadek jak mój?

Głodny

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: Głodny » 22 cze 2017, o 11:36

Miałem identyczne objawy i blokowały się klocki z lewej strony, proponuje wszystko rozebrać dokładnie wyczyścić, oszlifować klocki żeby swobodnie się przesuwały w jarzmie, przesmarować prowadnice smarem miedzianym i złożyć. Powinno pomóc ;)

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: pawel_insignia » 22 gru 2017, o 11:02

Mam mały problem - Pisk z przedniego koła od strony pasażera. Pisk jest hmm.. metaliczny. Nie występuje za każdym razem gdy jadę samochodem. Można usłyszeć dopiero po dłuższej jeździe, tak jakby coś się rozgrzało i wtedy zaczęło piszczeć. Słychać przy małych i większych prędkościach gdy jadę prosto, ale jak lekko skręcę kierownicą w lewo lub prawo to w momencie skrętu nie piszczy. Czasem gdy przyhamuje to też ustaje.
Myślałem, że to mogą być problemy z klockami/tarczami, ale po wymianie klocków pisk nie ustał.
Ciężko mi to będzie pokazać u mechanika, bo musiałbym najpierw pojeździć trochę, przyjechać po mechanika i znów z nim pojeździć, żeby zobaczył w czym rzecz.

Macie może jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: rataj73 » 22 gru 2017, o 12:47

Sprawdź osłonę tarczy hamulcowej czy czasem delikatnie jej nie dotyka.

Lukasz9807
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 29 gru 2016, o 16:02
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: Lukasz9807 » 26 gru 2017, o 19:35

u mnie takie objawy dawała osłona tarczy hamulcowej

Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: Adrian9393 » 31 gru 2017, o 23:12

Witam. U mnie stuki dochodzą z tylnego prawego koło ( takie odnoszę wrażenie). Amortyzatory z tyłu wymienione wraz ze sprężynami. Mechanik twierdzi że najprawdopodobniej jest to poduszka tylnego amortyzatora. możliwe ktoś miał tak samo ? :).

81andrzejek
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 17:36
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: 81andrzejek » 14 sty 2018, o 15:49

Witam szukam dobrego mechanika na terenie Szczecina do insigni. A mianowicie chodzi o tylne zawieszenie strona prawa co stuka jak jadę po nierówności ach. Na stacji diagnostyczne gościu wszystko sprawdził i powiedział że jest ok.

matek
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 3 paź 2017, o 13:18
Auto: iśka
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: matek » 15 sty 2018, o 08:41

ja też walczę z tym stukaniem i zawziołem się sprawdzam na różne sposoby i odkryłem że jak podniose auto na lewarku aż kolo się oderwie od ziemi podpieram drugim lewarkiem pod wachacz opuszczam lewarek progowy i jak złapie za koł i zacznę je energicznie SZARPAĆ do przodu w kierunku jazdy wydobywa się ten dzwięk podejrzewam zacisk hamulcowy

Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Stuki hałas w zawieszeniu

Post autor: Adrian9393 » 30 sty 2018, o 13:16

Panowie udało wam się rozwikłać zagadkę tych stuków w tylnym zawieszeniu ?. U mnie dalej stuka, mechanik sprawdził wszystko, wyciągną amortyzator, sprawdził poduszkę, przeprowadził przez ścieżkę diagnostyczną i nic, rozkłada ręce. Doradził mi tylko żebym jeszcze ściągną obicie tapicerkę w bagażniku i tam zobaczył. ale z spraw mechanicznych nic nie wynika. Może i zawieszenie ok, ale ja nie mogę , po prostu szlak mnie trafia jak słyszę ten stukot w czasie jazdy...

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie + układ hamulcowy”