--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia automatyczna AF-40

ODPOWIEDZ
Arczi1978

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Arczi1978 » 21 gru 2016, o 08:15

Witam ponownie, jestem po ponownej wymianie oleju, jednak problem nadal się pojawia z wariowaniem zimnej skrzyni na zjeżdżaniu z górki i hamowaniu przy skrzyżowaniu. Chyba kolejny krok to będzie wgranie nowego ECU i to chyba ostatnia z możliwości jakie mi pozostały :(

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3059
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Zbyszek01 » 21 gru 2016, o 09:01

Nic to nie da, zimny olej i tak będzie. Jak osiągnie temp. 30 st to już jest normalnie czyli po przejechaniu około 1,5-2 km

Wysłane z tap.... H60-L02
Insignia MY2012

Arczi1978

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Arczi1978 » 22 gru 2016, o 14:35

Jak jest ciepły olej to jest wszystko w porządku, ładnie zmienia biegi, gość od skrzyni jeździł z podpiętym kompem i mówi, że jak tak chodzi jak teraz jak on prowadzi to jest super, a że na zimnym trochę wariuje to żebym się nie martwił, te skrzynie tak mają i tyle wiec sam już nie wiem czy olać temat czy drążyć dalej :)

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: szogi84 » 29 gru 2016, o 21:00

Jestem po wizycie w Zielonej Górze u Pana Kamila. Dojazd na pieciu biegach bo 6 całkiem zastrajkowała i jeszcze 2 zaczeła szarpać. Dodam jeszcze że zanim straciłem 6 bieg tylko ok 4 razy mi się to zdarzyło że nie chciała zmienić biegu na 6. Czas pracy to 6 godz naprawa sterownika hydraulicznego a konkretnie biegu 6 i 2 bo to podobno razem. Efekt wróciłem w 5 godzin, 550km i dwiema przerwami ok 40 min zero problemów. Dostałem informację ze to przez złe oprogramowanie gm (jakieś nowsze np. Od wectry czy aut z pierwszych roczników insignia ) które pozwala skrzyni na jazdę na tak niskiej prędkości. I że być może poprzedni właściciel jeździł na niskich prędkościach i to się na niej źle odbiło bo skrzynia za szybko wkłada 6 i pozwala jeździć z taką prędkością. " coś w tym stylu " a poza tym auto ma box-a i dodatkowo moment obrotowy daje jej w piz...e. Czas pokaże czy będzie ok jutro po nocy zrobię znowu kilka km i się okaże czy na zimnej skrzyni będzie ok a następnie po rozgrzaniu . Zdam relacje. Za ok tydzień może dwa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Bodex

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Bodex » 30 gru 2016, o 10:25

No właśnie , moja skrzynia też potrafi jechać na 1200 obrotów silnika , ale jak to widzę to ręcznie zmieniam bieg

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Engine » 2 sty 2017, o 17:36

Ktoś może oddawał sterownik skrzyni do regeneracji do firmy MidParts z Krakowa? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą? ;) Skrzynia nie może wbić 4, tj. przy zmianie z 3 na 4 skrzynia rozłącza się, auto wchodzi na obroty i dopiero po chwili wrzuca 4, po czym od razu zbija na 3. Przy próbie przyspieszenia, skrzynia wbija luz. Obstawiam sterownik, stąd pytanie.

Bodex

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Bodex » 2 sty 2017, o 22:40

U mnie na zimnym bylo tak.
Z dwójki na trójkę przyciągnięcie , taki 3 sekundy luz i od razu niemal bez sprzęgła wbijała 3 bieg i szarpnięcie .
No to spróbowałem na zimnym od skrzyżowania dać w palnik do 120 i wtedy biegi zmieniała noromalnie . A po kilku razach to przeciąganie zniknęło.

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Engine » 3 sty 2017, o 11:48

A u mnie dzisiaj na zimnym oleju przerzuciło 1-2-3 i jeb - "sprawdź skrzynie biegów" redukcja do 2 i koniec, biegu nie zmienisz. Błąd P0734-00 4th Gear Ratio Incorrect. Auto dzisiaj jedzie do speca od skrzyń - znowu... Mam nadzieję że więcej niespodzianek nie będzie Obrazek

Wysłano przez Tapatalk

Bodex

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Bodex » 3 sty 2017, o 14:34

Znowu wydatek i tego się obawiam bo mi cos tak w tle huczy cichutko od 1,5 ob do 2 tys obr. Na 3 i 4 biegu najbardziej, ale i na luzie słychać taki szum toczenia.

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: ble » 10 sty 2017, o 19:58

Witam,
ostatnio wymieniałem akumulator, auto stało całą noc bez prądu, po założeniu nowego i przejechaniu 30km skrzynia przy delikatnym przyśpieszaniu zaczęła szarpać z 1 na 2 bieg.
Przy mocniejszym przyśpieszeniu jest ok. Czuć jak załącza drugi bieg, czy odłączyć aku i pojeździć żeby skrzynia na nowo się "nauczyła"?
Po wymianie aku jeździłem bardzo spokojnie, zimny silnik, zimna skrzynia itd
Nie wyczytałem w tym temacie żeby ktoś miał problem z szarpaniem z 1 na 2.
Co dziwnie zaczęło się to dziać po odpięciu akumulatora, wcześniej działała bez zastrzeżeń

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: KaMYk » 10 sty 2017, o 20:16

Daj jej trochę czasu, jedź na trasę przyśpieszaj równo i zwalniaj, powinna wrócić do normy.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: KenyBDG » 10 sty 2017, o 20:49

Jeśli skrzynia wróciła do ustawień początkowych to przez około 1000 km możesz obserwować takie zachowania.

ble
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 16:34
Auto: Insignia 4x4 AT
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: ble » 16 sty 2017, o 18:45

ok już jest ok :)
po prostu trochę się zaniepokoiłem bo wcześniej po odłączeniu aku nie działy się takie rzeczy.

Drugie pytanie mam odnośnie temperatury roboczej oleju w skrzyni
jak to u Was z temperatura?
Przy aktualnych temperaturach w trasie nie ma szans aby temperatura oleju sięgnęła 70 stopni. Zwykle oscyluje w granicach 50-60, wg.mnie jest to trochę za mało? Chyba że jestem w błędzie? PO prostu nie chce wpływać ostrzejszą jazdą (wysokie obroty) na żywotność skrzyni poprzez zimny olej.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: KenyBDG » 16 sty 2017, o 18:55

U mnie wyglada to tak ze jak jest lato to zawsze powyżej 100 stopni ale nie więcej niż 107 nie widziałem. Z kolei zimą nie przekraczam 100 stopni, w trasie maks 97stopni

Kamal

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Kamal » 4 lut 2017, o 11:36

Witam,
Jak w temacie - problem z automatem.
Po dłuższej trasie automat zaczął dziwnie zmieniać biegi - zaczął podbijać i trzymać obroty przy każdej zmianie biegu (przy bardzo powolnej jeździe było w miarę ok).
Po paru kilometrach wrzucił tryb awaryjny "awaria skrzyni biegów lub sprawdź skrzynię biegów" - nie pamiętam dokładnie komunikatu.
W ogóle nie mogłem ruszyć bo samochód nie chciał przyspieszać - nie wchodził na obroty.
Przejechałem tak chwilę i ze skrzyni zaczął wydobywać się stukot oraz zaczęło szarpać całym samochodem *ale biegi zmieniał bo jeszcze podjechałem na wstecznym parkując).
Zaparkowałem i tak zostawiłem.
Dodam, że już od jakiegoś czasu był problem z tą skrzynią (ale nigdy aż takie) - na chwilę pomogła wymiana oleju plus powrót do ustawień fabrycznych.

Czy znacie kogoś z Mazowieckiego (najchętniej Warszawa i okolice) kto mógłby pomóc?
Ewentualnie czy Waszym zdaniem bardziej opłacalna jest ewentualna naprawa skrzyni czy wymiana na używkę?
Insignia 1956cm3, 118KW, Sports Tour, 2009 rok. Oznaczenia skrzyni niestety nie znam.

Dzięki i pozdr.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: marcin.1987 » 4 lut 2017, o 12:57

W Insignii jest tylko jeden automat - AF40. I poczytaj sobie na forum, bo jest spory temat o tej skrzyni i problemach jakie ludzie z nią mają.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Engine » 11 lut 2017, o 10:20

Pierwsze co to sterownik skrzyni do sprawdzenia - zawory lubią się zacinać. Czasami wystarczy porządnie wszystko wyczyścić i sterownik będzie śmigał (i cała skrzynia również). Kiedy olej w skrzyni wymieniałeś?

Wysłano przez Tapatalk z Samsung Galaxy S7 Edge

Bodex

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Bodex » 12 lut 2017, o 23:05

@engine ma rację , u mnie po drugiej wymianie oleju przeciąganie na 3 ce zniknęło , skrzynia przełącza biegi mięciutko

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

evo

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: evo » 19 lut 2017, o 19:12

Witam kogo w Mazowieckim Polecicie do skrzyni ?

Mam koło siebie firme Walent cos powiecie o nich

OsUcH
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 21:51
Auto: Opel Insignia Sedan
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: OsUcH » 20 lut 2017, o 15:19

Panowie, wysłałem dziś parę zapytań w sprawie dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów AF-40. Jeden z polecanych przez znajomych warsztatów odpisał mi na wiadomość:
Nie wykonujemy wymian dynamicznych. Żadna dokumentacja (skrzyni) nie mówi nic o takich wymianach. Niektore serwisy autoryzowane, które wykonują wymiany dynamiczne żądają od klienta oświadczenia o tym, że nie biorą odpowiedzialności za problemy po wymianie. Wykonujemy normalna statyczna wymianę, taka jak opisana w dokumentacji producenta skrzyni.
co możecie mi doradzić w sprawie wyboru wymiany oleju? Mój przebieg w Isi to ok. 160Tkm
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, o 15:45 przez OsUcH, łącznie zmieniany 1 raz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”