--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kosz sprzęgłowy C1 skrzyni automatycznej AF40

ODPOWIEDZ
Psychol

Kosz sprzęgłowy C1 skrzyni automatycznej AF40

Post autor: Psychol » 24 sie 2018, o 10:05

Dzień dobry wszystkim,
temat kosza C1 był już nie raz poruszany na Forum. Mam jednak jedno pytanie. Opiszę na początku mój problem.
Historia zaczęła się awarii skrzyni. Weszła w tryb awaryjny, jeździła tylko na 5 biegu. Pozostałych biegów do przodu brak. Bieg wsteczny ok. Wyciągnąłem skrzynię, poniżej zakres prac jaki wykonałem:
1 rozebrałem i wyczyściłem sterownik.
2 sprawdziłem elektrozawory sterownik, działają
3 wymieniłem wszelkie uszczelnienia
4 wymieniłem tarczki i przekładki na koszu C1, gdyż były byłe zużyte. Zużyte do takiego stopnia, że na dwóch tarczkach nie było okładzin. Myślałem że to była główna przyczyna moich problemów. (teraz myślę, że to był objaw a nie przyczyna.
5 Sprzęgło hydrokinetyczne po regeneracji
6 panewki na pompie wymienione.

Włożyłem skrzynię i oto taka niespodzianka. Autko jedzie ale... szarpie przy zmianie z P na D, szarpie także z przy zmianie z P na D. Przy czym pokazuje błąd P0700. Skasowałem błąd i zrobiłem adaptację. Efekt jest taki, że szarpnięcie występuje jedynie z przełączania z P na R oraz jest delikatne szarpnięcie przy przełączaniu z biegu 1 na 2.
Dowiedziałem się, że powinienem wymienić także kosz C1 do uległ od uszkodzeniu. Uszkodzenie to ma polegać na naciągnięciu czy rozciągnięciu tego kosza.

Proszę o pomoc. Co Wy o tym myślicie?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”