--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Rytmiczne głuche stuki z okolicy przedniego koła

ODPOWIEDZ
Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Rytmiczne głuche stuki z okolicy przedniego koła

Post autor: Adrian9393 » 14 cze 2018, o 12:36

Panowie następujący problem mnie dopadł. Jakieś rytmiczne głuche stuki z okolicy lewego przedniego koła, ustają po wduszeniu sprzęgła, podczas jazdy i nagłym odpuszczaniu i dodawaniu gazu auto tak jakby się delikatnie trzęsło,czasem na postoju falują obroty w momencie wduszenia sprzęgła falowanie ustaje, ponadto podczas jazdy i wbiciu luzu, po wduszeniu hamulca również czuć falowanie i jakby tego było mało na biegach podczas dodawania i puszczania sprzęgła lewarek zmiany biegów porusza się góra dół. Brak jakichkolwiek problemów z ruszaniem, wbijaniem biegów, test na 5 biegu 1000 obr. i pedał w podłogę przeszedł płynnie. tylko czasem na postoju gdzieś w okolicach 1300 obr. jak dodam gazu czuć jakby delikatnie się auto dławiło(poszarpywało) nie wiem jak to nazwać. Dwumas miałem wymieniany przy przebiegu 250 tyś. Aktualnie 263 tyś. Ktoś może doradzić podpowiedzieć co może być przyczyną ? Kolejny raz sprzęgło?. Sprzęgło wraz ze skrzynią? :). Pacjent Insignia 2009r. 2.0 Cdti 130 km. Niestety skrzynia m32.

Awatar użytkownika
SARCOidosis
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 12 lut 2018, o 18:37
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wrocław
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Rytmiczne głuche stuki z okolicy przedniego koła

Post autor: SARCOidosis » 14 cze 2018, o 20:06

bez sciagania skrzyni sie nie obejdzie a skoro ustaje po wcisnieciu sprzegla to na pewno trzeba sciagac i szukac czy znowu dwumas czy lozysko czy co
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, o 14:25 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

MichalS_90

Re: Rytmiczne głuche stuki z okolicy przedniego koła

Post autor: MichalS_90 » 25 paź 2018, o 18:34

Mam podobnie. Udało Ci się rozwiązać problem ?

Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Rytmiczne głuche stuki z okolicy przedniego koła

Post autor: Adrian9393 » 27 paź 2018, o 13:22

Nic z tym nie robiłem cały czas tak jeżdżę. Nie chce znów pchać się w koszta które nie są małe:). Pozdrawiam

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”