--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Haczenie na dwójce i trójce

ODPOWIEDZ
zuber
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2017, o 14:59
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Haczenie na dwójce i trójce

Post autor: zuber » 7 gru 2017, o 23:03

Witam panowie Jest tak jak wrzucam dwójkę to mam taki objaw jak by lewarek skakał mi o jakieś trzy ząbki około i dopiero wchodzi bieg , trójka też lekko chaczy. W moim odczuciu jest tak jak by skrzinia byja praesunięta bo jak robię to po liniach prostych to tak się dzieje ale jak zmieniam z jedynki na dwójkę luźno to czsem wchodzi ok albo zapina się czwórka jak nie wyczuję i za bardzo odpuszczę y prawo. Mam do was pytanie bo byłem u mechanika który wymieniał mi mase i sprzęgło i powiedział że to na pewno synchronizator ,czy tam nie ma żadnej regulacji albo wodzików bo powiedział ze reguluje sie sama w poprzednich samochodach jak mi cieżko wchodziły biegi np. po wymianie sprzęgła to zawsze to jakoś korygowali i było ok . Rocznik 2011 skrzynia chyba F 40 , silnik 2.0 T remont skrzyni to spory koszt może jednak to kwestia wyreguloania czy wogóle takowa jest. Ps. Może wlać ceramizer czy to w ogóle może mi pomóc . Pozdrawiam najleprzego

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Haczenie na dwójce i trójce

Post autor: Bartol » 8 gru 2017, o 09:52


Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Haczenie na dwójce i trójce

Post autor: kuba89 » 8 gru 2017, o 16:25

Dokładnie, @bartol :) najpierw wymiana oleju na np. Polecany tu Fuchs :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”