--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprzęgło łapie od połowy

ODPOWIEDZ
ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: ackat » 6 gru 2017, o 21:49

Insignia 2.0 diesel ecoflex 2011r. Mam problem ze sprzęgłem. Pewnego dnia zauważyłem ze po wciśnięciu sprzęgło złapało mi w połowie, po pełnym wysprzegleniu pedał wrócił normalnie do góry, tak jak powinno być i dalej wszystko pracowało normalnie. Po kilku dniach, bez wcześniejszych objawów pesel dobił do podłogi i tam został. Zatrzymałem auto, podciagnąłem pedał do góry, udało mi się dojechać do mechanika (pedał zostawał przy podłodze, ale podciagslem go noga do gory i kilkukrotnie pompowałem żeby zmieniać biegi). Na miejscu stwierdzono ze do wymiany sa elementy gumowe (wężyki itp) oraz jakaś złączka - wszystko wymienione. Wróciłem normalnie do domu. Następnego dnia zaobserwowałem, ze jadąc na tym samym biegu przez dłuższy czas (conajmniej 5 minut) sprzęgło po wciśnięciu znowu zaczyna łapać w połowie, wcześniej nie czuć żadnego oporu. Po dojściu do podłogi pedał wraca normalnie, innych objawów nie ma. Przejechałem tak blisko tydzień. Objawy wciąż takie same, pedał łapie po wciśnięciu w połowie, po czym wraca do punktu wyjścia. Biegi wchodzą normalnie. Pojechałem znowu do mechanika, który odpowietrzyć układ. Niestety następnego dnia problem znowu wrócił. Co to może być? Może nie do końca odpowietrzony układ? Podobno pompka działa prawidłowo. Na forum znalazłem podobne wątki, z tym ze objawem był również nieprawidłowy powrót pedału do góry- u mnie tego nie zaobserwowałem. Muszę teraz codziennie pokonywać około 300 km i boje się ze pedał ponownie zostanie mi w podłodze i skończę na lawecie.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Sprzęgło lapie od polowy

Post autor: wassermann » 6 gru 2017, o 23:30

1. Pompka sprzęgła (łatwiejszy przypadek)
2. Wysprzęglik (trudniejszy - ze względu na dostęp - element wymieniany standardowo przy okazji kompletu sprzęgła, bo wymaga dłubaniny)
3. Nieszczelność przewodów, ew. powietrze - również do wykluczenia, ale zwykle pada coś z powyższych.

A jak pedał dobił do podłogi, to sprzęgło się rozłączyło czy było nadal zesprzęglone? Miałem taki przypadek w innym aucie - pedał uciekł do podłogi, samochód nadal jechał na biegu i musiałem zdławić silnik hamulcem. Potem pedał podniosłem nogą i działał dalej normalnie (dojechałem do serwisu). W moim przypadku pomogła wymiana pompy.

M.

Maniek12345

Re: Sprzęgło lapie od polowy

Post autor: Maniek12345 » 7 gru 2017, o 10:23

To się Ci dzieje po nocnym postoju czy w czasie jazdy dłuższej na jednym biegu nie używając sprzęgła?

ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Sprzęgło lapie od polowy

Post autor: ackat » 7 gru 2017, o 14:22

Jak pedał wpadł do podłogi wszystko się wysprzeglilo i ładnie wrzuciłem luz. Wszystko się dzieje po dłuższej jeździe na jednym biegu. Po nocy kiedy auto jest zimne bardziej da się to odczuć, ale różnica nie jest zbyt duża.

Maniek12345

Re: Sprzęgło lapie od polowy

Post autor: Maniek12345 » 7 gru 2017, o 17:04

Masz do wymiany dwumasa plus wysprzeglik wymień od razu

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: kecraminsignia » 7 gru 2017, o 22:40

Zwrociles może uwagę na slizganie się sprzęgła w pewnym zakresie obrotów podczas szybkiego przyspieszania?
Ile masz przelecianych km i jaki wiek auta ?

ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: ackat » 7 gru 2017, o 23:11

Auto ma około 180 tys przrbiegu, 2011 rok. Dwumas robiłem jakie 5 tys km temu, poza tym żadnych objawów uszkodzonej dwunasy nie mam - nic nie szarpie, nie trzęsie. Ślizgania nie zaobserwowałem.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: Dan » 8 gru 2017, o 01:03

Jeżeli na łączeniu skrzyni z silnikiem nie ma śladów płynu hamulcowego to pompka sprzęgła, w przeciwnym razie wysprzęglik. Ewentualnie nieszczelność na przewodach (najmniej prawdopodobne)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: ackat » 8 gru 2017, o 07:46

Zadzwoniłem do mechanika, który stwierdził ze powinienem jeszcze kilka dni z tym pojezdzic. Mówił ze spotkał już coś takiego w insigni ze po odpowietrzeniu problem wracał na chwile a później wszystko samo się odpowietrzalo i wracało do normalnego działanie. Wycieków póki co nie zaobserwowałem.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: Bartol » 8 gru 2017, o 09:57

Jeśli po odpowietrzaniu jest zapowietrzone i nie pierwszy raz się mu to zdarza to powinien się w tym podszkolić ;)

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: Dan » 8 gru 2017, o 13:52

Jeśli po odpowietrzeniu układ się zapowietrza to do układu dostaje się powietrze poprzez któryś z elementów o których wspomniałem wcześniej, samo się raczej nie naprawi jedynie objawy mogą być bardziej lub mniej zauważalne. Jaki stan płynu hamulcowego w zbiorniczku masz i czy płynu hamulcowego ci nie ubywa?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: ackat » 9 gru 2017, o 18:40

Płynu nie ubywa. Poziom jest w normie. Wczoraj zauważyłem ze wszystko wróciło fo normy. Dzisiaj rano wsiadłem i znowu te same problemy. Trochę pojezdzilem i wszystko znowu zaczęło działać normalnie tak jak powinno. Czary :p

ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: ackat » 13 sty 2018, o 18:24

Wróciły mrozy i cóż... problem znowu powrócił. Sprzęgło łapie od połowy. W między czasie wymieniono obudowę pompki sprzęgła- około miesiąca temu przy pierwszych mrozach i pomogło. Teraz znowu wszystkie zmory sprzęgła wróciły. Płynu nie bywa. Jak auto postalo w garażu kilka godzin problem zniknął. Dzisiaj nieco zmniej na zewnątrz i znowu coś nie tak.

ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: ackat » 15 sty 2018, o 22:48

Auto trafiło do innego mechanika. Ten również stwierdza ze pompka działa prawidłowo, wysprzeglik jest tez Ok. Sugeruje że to mogą być wężyki i w nich nieszczelność śle sam tego nie namierzył. Czy to możliwe ze wszystko jest Ok powyżej 0 stopni na zewnątrz, a przy mrozie -5 wariuje. Czy rzeczywiście trzeba szukać nieszczelności w wężykach? Czy działanie pompki przy różnych temperaturach się różni?

wiktoriapanna
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2017, o 02:01
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Rybnik

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: wiktoriapanna » 12 maja 2018, o 23:26

ackat pisze:
15 sty 2018, o 22:48
Edit
Witam czy udało ci się rozwiązać problem bo zimom mam taki sam a teraz w plusowe temperatury problemu nie ma ?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2018, o 23:47 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: Dan » 12 maja 2018, o 23:36

ackat pisze:Wróciły mrozy i cóż... problem znowu powrócił. Sprzęgło łapie od połowy. W między czasie wymieniono obudowę pompki sprzęgła- około miesiąca temu przy pierwszych mrozach i pomogło. Teraz znowu wszystkie zmory sprzęgła wróciły. Płynu nie bywa. Jak auto postalo w garażu kilka godzin problem zniknął. Dzisiaj nieco zmniej na zewnątrz i znowu coś nie tak.
Miałem taki przypadek w fordzie, wycieków brak, płyn ok w normie. Pompka wymieniona - lipa dalej to samo dopiero po demontażu i wymianie wysprzęglika się okazało że to on był winny (przegrzanie, degradacja uszczelnień)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


ackat
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 22:08
Auto: Insignia Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: ackat » 6 lip 2018, o 19:00

Po długim czasie czasie nieobecności wyjaśniam co nastąpiło. Układ okazał zapowietrzony. Winę ponosił wadliwy wysprzeglik, który (albo w okolicach którego) dostawało się powietrze. Wymieniony na gwarancji. Ja to sobie tłumacze tak ze jakiś gumowy element (może uszczelka) przy minusowych temperaturach zmniejszal swoją objętość- robił się sztywny i wpadało powietrze. Na szczęście naprawione :)

gingop
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
Auto: Insignia A20DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Pedał sprzęgła wpada w podłogę i nie odbija.

Post autor: gingop » 19 sie 2018, o 17:44

Witam.
Dziś miałem niespodziankę na rondzie.
Wcisnalem sprzęgło do ruszania i zostało w podłodze. Nie mogłem wbić żadnego biegu. Po cofnięciu pedału sprzęgła ręką do góry ruszyło wszystko biegi wchodzą.

Jednak pedał sprzegła jest miękki i po kilku wcisnieciach znowu zaczyna słabo odbijać i zostaje w podłodze. Dwumas wymieniony 10 tyś temu. Nie wiem czy dojadę do domu 50 km.
Co to może być?

Dodano po 3 godzinach 28 minutach 29 sekundach:
Re: Sprzęgło łapie od połowy
Gdzie znajduje się pompka sprzęgła w silniku a20dth? Może z tego mam wycieki.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: Dan » 20 sie 2018, o 19:31

Za pedałem sprzęgła

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


gingop
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:52
Auto: Insignia A20DTH
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Sprzęgło łapie od połowy

Post autor: gingop » 30 sie 2018, o 20:48

Wymieniona została pompa sprzęgła.
Na razie jest dobrze, Zobaczymy jak będzie.
Z Wiadomości na forum było pisane, że w pewnych przypadkach
to pomagało na jakiś czas. Główną przyczyną okazywał się wadliwy wysprzęglik po świeżo wymienionym dwumasie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”