--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia automatyczna AF-40

ODPOWIEDZ
mortoss
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 13 lut 2017, o 20:08
Auto: Insignia AT 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: mortoss » 23 wrz 2017, o 12:23

titanium pisze:Tylko jak wytłumaczyć wzrost temperatury do 130C, i insigni są trzy chłodnice pierwsza patrząc od przodu klimatyzacja druga chłodzenie silnika i trzecia od chłodzenia oleju w skrzyni . Skoro widzę temperaturę silnika na poziomie 95C , to dlaczego temperatura skrzyni jest 130C ( po rozszerzeniu komputera ), a po resecie ( czyli odłączeniu aku ) lub wyłączeniu silnika spada do 105C . Wina według mnie leży po stronie sterownika skrzyni który nie puszcza oleju do chłodnicy , ale to domysły, i przy tej temperaturze sprzęgło konwertera (lock-up), odmawia posłuszeństwa i wywala chwilowo P0741 . I teraz nie wiem wymieniać olej , czy sterownik , a może coś innego.
Czy skrzynia na pewno ma chłodnicę? Ja słyszałem że jest wymiennik woda-ATF....

Samych przyczyn przegrzania szukalbym też w działaniu sprzęgła lockup...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

5l4w
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2017, o 13:45
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: 5l4w » 6 paź 2017, o 09:57

Witam
Czy może któryś z Was miał problem z wrzuceniem biegu postojowego P. Mi od jakiegoś czasu blokuje się lewarek w pozycjach NDR i nie mogę przełączyć na P tak jakby przycisk na lewarku był zablokowany. Pomaga przejście na manual i w tej pozycji przytrzymanie przycisku i włączenie P.

Mario_zs

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Mario_zs » 7 paź 2017, o 16:15

Witam. Panowie czy posiada ktoś aktualny nr do Słynnego Pana Kamila z Zielonej ? Bo w Szczecinie ciężko komuś zaufać.

Awatar użytkownika
szogi84
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 00:17
Auto: Insignia 2.0 benzyna
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: szogi84 » 9 paź 2017, o 04:03

517803174

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

vertenix
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 20:41
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: vertenix » 12 paź 2017, o 12:34

Witam, mam problem otóż dzisiaj stojąc na światłach na „D” samochód mi zgasł po czym go odpaliłem i pomimo wciśniętego gazu jechał te 10km/h jakby bez gazu. Stanąłem na najbliższym parkingu, zgasiłem ja i odpaliłem po czym w ogóle pomimo biegu D czy R nie drgnęła w ogóle i teraz nie mam w ogóle pojęcia co mogło paść. Ktoś miał podobny problem? Olej w skrzyni był wymienimy jakieś dwa miesiące temu

MlodyISI

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: MlodyISI » 17 paź 2017, o 09:27

Czy zmiana pierwszego biegu przy normalnym ruszaniu w benzynie na zimnym w granicach 2.5-3tyś obrotów, na ciepłym w granicach 2.2-2.3obr jest ok czy to oznacza że skrzynia już przeciąga? Resztę biegów widzę że wrzuca przy mniej więcej 2tyś obr.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: rataj73 » 17 paź 2017, o 09:41

Te skrzynie czasami żyją własnym życiem, ale zimą dopóki skrzynia się nie rozgrzeje 2,5 tysiąca na pierwszym biegu to norma. Odłącz akumulator najlepiej na całą noc i powinno być lepiej.

MlodyISI

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: MlodyISI » 17 paź 2017, o 10:00

Miesiąc temu wymieniałem olej, mam wrażenie że przed wymianą tego nie było, albo podjarany zakupem nie zwracałem na to uwagi. Zrobię jak mówisz :) Isia ma dopiero 118000km więc chyba trochę za wcześnie na padającą skrzynie...

Awatar użytkownika
dragi
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 18 lip 2014, o 21:04
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: dragi » 16 lis 2017, o 17:27

Panowie mam po raz kolejny problem z automatyczną skrzynią.
Mianowicie od wakacji auto dość mocno szarpie, ale nie jest to objaw notoryczny. Występowało to przy prędkości 95 km/h do 120km/h. Od jakiegoś miesiąca mam tak, że szarpie niemal za każdym razem przekraczając prędkość 60km/h i własnie w przedziale 90km/h do 120km/h. Szarpanie występuje w trakcie przekraczania tych prędkości oraz w trakcie wyhamowywania. Skrzynia trafiła do serwisu automatycznych skrzyń biegów. Wymieniony sterownik hydrauliczny i podmieniony też na próbę sterownik elektroniczny (TCM). Dodatkowo skrzynia biegów została wyjęta i sprawdzona mechanicznie. Diagnoza taka, że skrzynia jest sprawna mechanicznie i elektronicznie. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Panowie czy macie jakieś pomysły co to może być ? Serwis skrzyń nie wie tak samo ASO Opla twierdzi, że nie ma pojęcia skąd to szarpanie jest.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub miał podobnie to proszę o porady co robić.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: KenyBDG » 16 lis 2017, o 17:58

Sterownik (TCM), włożyłeś identyczny ?

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Zbyszek01 » 16 lis 2017, o 18:18

dragi pisze:Panowie mam po raz kolejny problem z automatyczną skrzynią.
Powyżej twojego 4 posty masz nr. telefonu, zadzwonić i zapytać a może coś podpowie?
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
dragi
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 18 lip 2014, o 21:04
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: dragi » 16 lis 2017, o 18:36

Jutro zadzwonie i porozmawiam, rzeczywiście może ten pan pomoże lub coś podpowiw. Co do tcm to nie ja zmieniałem tylko serwis zmienił na próbę by sprawdzić czy może to właśnie jego wina. Wydaje mi się, że powinni wsadzić taki sam lecz ręki nie dam sobie obciąć.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: KenyBDG » 16 lis 2017, o 19:04

Miałem wymienianą skrzynie, na nową. Mechanik który wymieniał skrzynie, wsadził stary komputer (chciał uniknąć adaptacji), niestety skrzynia chodziła jeszcze gorzej. Zamontowałem komputer który dostałem do skrzyni.... i szarpanie ustało, tak jeżdżę do dzisiaj :)..... to już prawie 3 lata

Awatar użytkownika
dragi
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 18 lip 2014, o 21:04
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: dragi » 16 lis 2017, o 20:10

Odbierając auto powiem o Twoim przypadku. Może w jakiś sposób to nakieruje mechanika.

edit:

Byłem i rozmawiałem z mechanikiem.
Sprawa wygląda tak, że co do samej skrzyni nie ma co się czepiać. Sterowniki też podmienione i nadal szarpie.

Rozmawiałem z p. Kamilem z Zielonej Góry i wręcz twierdzi, że na bank skrzynia nie ma takich uszczelnień jakie powinny być i to trzeba wymienić. Jednak mechanik który robi skrzynie u mnie twierdzi, że jest wszystko ok. Ręce opadają. Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem i zaproponował mi wymianę skrzyni na nowa z wszystkimi sterownikami itp. Jednak nadal nie daje pewności, że to pomoże. Panowie jak to jest, że nie można znaleźć przyczyny usterki i jej usunąć ??

marcinbial
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2017, o 08:19
Auto: Insignia SPORT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: marcinbial » 7 gru 2017, o 21:18

Cześć,
taka sprawa.... Isia 2012, teraz 130 tyś km, automat, biturbo, sport tour itd pokładzie, przód napęd nooooo i pytanie odnośnie skrzyni,
1. jak kupiłem miała ok 119 tyś km, było ładnie gładko, płynnie, olej wymieniony w ASO przy 123 tyś km. statycznie, raczej nie zauważyłem różnicy na plus, a wręcz trochę może na - po wymianie, dodatkowo ASO: aktualizacja sterowników skrzyni + reset skrzyni i adaptacja, teraz powoli jakoś zaczyna mi brzydko przełączać z 3 na 4 mocno wyczuwalne (przed wymianą oleju czasem było szarpnięcie z 4 na 5 - aso twierdziło że sporo osób to zgłasza i aktualizacja pomagała), to samo z redukcją z 4 na 3 czuć takie spowolnienie mocno po porostu czuć redukcję, potem już na z 3 na 2 i 2 na 1 nic nie czuć płynnie, co się dzieje/zaczyna dziać?
drugi raz zmieniać olej?
może dynamicznie to zrobić?

czasem mam też wrażenie że jakoś tak "pociąga" auto jak wolno jadę i przerzuca z 1 na 2

2. inne pytanie - tryb sport tam to w ogóle biegi twardo przerzuca, czy redukuje - też tak macie w tym trybie?

3. po jeździe jak już wszystko się rozgrzeje - jak przełączam z P na D lub na R słychać jakiś taki metaliczny dźwięk spod auta, jak by coś rzęziło podobnie D na R czy na P, po prostu słychać to obcym dźwiękiem...szarpnięcie raczej w normie, ja jest u Was cisza? czy macie jakieś dźwięki obce?

pozdrawiam i czekam na Wasze relacje, dzięki!

zeniu69

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: zeniu69 » 7 gru 2017, o 23:08

Ad 1. Wprawdzie mam Astre ale twz z AF40.
Jesli chodzi o te pociaganie to mam to samo. Naczytalem sie i wychodzi, ze 50% uzytkownikow AF40 ma tak samo. Polowa twierdzi, ze to urok tej skrzyni a polowa twierdzi, ze to nie jest normalne.
Ja mam jeszcze Chryslera z A604 i Volvo automat. W obydwu nie ma tego pociagania (konwencjonalne skrzynie z konwerterem).

Czasami (do tej pory 2 razy w ciagu 3 miesiecy) stuknie przy zmianie z R na D (w Volvie tez to bylo a skrzynia wytrzymala 280000 i jezszi do tej pory).

15.12. zmieniam olej (dynamicznie) i zobaczymy co dalej.

Gesendet von meinem SM-T815 mit Tapatalk

kozi1
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 21:54
Auto: Insignia 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: kozi1 » 8 gru 2017, o 11:48

Czy ktoś wie jak włączyć auto adaptację Af40 skrzyni w w interfejsie OP-COM. Gdzie jest ta opcja reset ustawień, do do tej pory znalazłem tylko reset błędów.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: KenyBDG » 8 gru 2017, o 12:02

OPCOM nie ma takiej opcji/funkcji

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: rataj73 » 8 gru 2017, o 19:53

Odłącz akumulator, najlepiej na noc i sterownik wróci do ustawień fabrycznych a zaadaptuje się sam w miarę pokonywania kolejnych kilometrów. Robię tak 2 razy do roku.

Bodex

Re: Skrzynia automatyczna AF-40

Post autor: Bodex » 9 gru 2017, o 07:18

Zmień olej jeszcze raz z procedurą! bo gapy mechaniki mogli ci źle odmierzyć ilość oleju i masz zły poziom i będzie taka choinka.


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”