--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Pompa sprzęgła - ciężko działa i skrzypi

ODPOWIEDZ
tost

Pompa sprzęgła - ciężko działa i skrzypi

Post autor: tost » 28 wrz 2017, o 18:30

Witam,

Dziś próbowałem zdiagnozować problem z ciężko działającym pedałem sprzęgła - niedawno była wymieniona dwumasa kpl. z wysprzęglikiem + nowy płyn i odpowietrzenie, pomimo to sprzęgło dalej ciężko chodzi i ponadto skrzypi, doszedłem do wniosku, że na 99% będzie to pompa sprzęgła teraz.

Jednak, w moim aucie 2.0 CDTI (A20DTH) zaraz za pompą sprzęgła znajduje się taki oto zawór jak na zdjęciu poniżej. Chciałbym dowiedzieć się do czego on służy i jakie jest prawdopodobieństwo jego awarii? Może ktoś ma doświadczenie z tym tematem i zna symptomy awarii?

Proszę również o informację czy te wężyki dochodzące do pompy są gumowe/plastikowe - i czy są łatwo ściągalne, tzn czy trzeba je wymienić również przy wymianie pompy.

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Pompa sprzęgła - ciężko działa i skrzypi

Post autor: Dan » 28 wrz 2017, o 22:47

Skrzypi plastikowa prowadnica o stworzeń pedału sprzęgła, trzeba bialym smarem spryskać i przestaje, u mnie już drugi rok cisza :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

tost

Re: Pompa sprzęgła - ciężko działa i skrzypi

Post autor: tost » 29 wrz 2017, o 06:29

Tak zrobiłem (biały smar BOLL) ale niestety w moim przypadku nie wiele pomogło.

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 877
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Pompa sprzęgła - ciężko działa i skrzypi

Post autor: k.olix » 29 wrz 2017, o 14:34

@tost: "Proszę również o informację czy te wężyki dochodzące do pompy są gumowe/plastikowe - i czy są łatwo ściągalne, tzn czy trzeba je wymienić również przy wymianie pompy"...

Wymieniałem sam pompę i z wężykami nie miałem żadnych problemów by je ściągnąć. Nie trzeba wymieniać z pompą.
Krzysztof

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”