--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Buczenie w automacie

ODPOWIEDZ
jarman
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:50
Auto: 2.0T ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Buczenie w automacie

Post autor: jarman » 30 cze 2017, o 17:03

Hej Forumowicze,

Od niedawna jestem właścicielem Insigni 2.0T z napędem na przód. Przebieg 97 tys. Z tego co widzę w książce serwisowej olej w skrzyni nie był wymieniany. Auto przywiozłem ze Szwajcarii.

Do rzeczy... Rano po odpaleniu auta w garażu, czekam chwilę (tak z 30sek. do minuty) przełączam z P na R i daje się słyszeć buczenie. Jak zmienię na N buczenie ustaje. Jak dam znowu na P lub R znowu buczy. Jak chwilę pojeżdżę to ustaje. Nie występuje to zawsze, bądź może nie zawsze zwracam na to uwagę (bo np. radio jest akurat głośno). Głównie po odpaleniu silnika.
Podczas jazdy skrzynia zachowuje się raczej prawidłowo. Nie szarpie, nie stuka, nie dzwoni.
Jest to mój pierwszy automat i nie wiem co o tym myśleć.

Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70L using Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Buczenie w automacie

Post autor: kuba89 » 30 cze 2017, o 17:50

Jestem skłonny stwierdzić, ze to wina napinacza paska od agregatów...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jarman
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:50
Auto: 2.0T ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Buczenie w automacie

Post autor: jarman » 30 cze 2017, o 17:59

Hej Kuba89, dzięki za odpowiedź. Niewiele mi to mówi, bowiem żaden ze mnie mechanik. Niemniej pytanie mam takie - jeżeli to napinacz, to czy powinienem się zacząć martwić?
Czy po otwarciu maski da się potwierdzić Twoją teorię. Sprawdzić jakieś luzy czy coś w ten deseń?

Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70L using Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Buczenie w automacie

Post autor: kuba89 » 30 cze 2017, o 21:57

To napinacz paska, ktory widzisz jak patrzysz na silnik, po prawej stronie. On jest gdzies tam na środku... Hmm No to w sumie cieżko zdiagnozować, Tymbardziej w automacie. Ja w manualu moge go "zdusić" na postoju popuszczając sprzęgło i trzymając hamulec. A Ty w automacie... Hmm nie wiem...
jeżeli to ten napinacz to nie masz sie co martwić... nic mu nie bedzie, jedynie zacznie albo coraz mocniej buczeć(drgania) albo piszczeć pasek :) ja to po 2 msc buczenia w końcu musze to zrobić :) koszt ok 200zł.
U mnie jak go zaduszne to buczy, jak do tego skręcę koła na maxa to piszczy pasek(zmieniany na początku roku)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jarman
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:50
Auto: 2.0T ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Buczenie w automacie

Post autor: jarman » 30 cze 2017, o 22:15

Dzięki kolego za radę. Polatam trochę i będę obserwował czy buczenie się nasila. Jak się stanie uciążliwe to wymienię. Jak nie to poczekam do obsługi.

Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70L using Tapatalk

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”