--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Trzeszczenie skrzypienie drążka podczas zmiany biegów

GruRN

Re: Trzeszczenie skrzypienie drążka podczas zmiany biegów

Post autor: GruRN » 2 kwie 2017, o 21:23

Wystarczy poszukać na forum.
http://insignia-club.pl/viewtopic.php?t=1374

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Doreks

Re: Trzeszczenie skrzypienie drążka podczas zmiany biegów

Post autor: Doreks » 27 gru 2017, o 09:11

Witam

wczoraj po trasie 630 km auto następnego dnia na 1-2 biegu dziwnie brzmi jakby się ocieralo coś co to może być wrzucę później filmik jaki to dźwięk.
auto to insignia 1.6 turbo

trochę gi na trasie przyciskalem ale na wyzszych birgach czy to może być przyczyna?
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, o 15:59 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Trzeszczenie skrzypienie drążka podczas zmiany biegów

Post autor: pawel_insignia » 28 gru 2017, o 21:48

Gizd pisze:Ale biegi dalej ciężko chodzą na zimno. Jeśli przytrzymam dłużej sprzęgło i dopiero po chwili wrzucę bieg to jest wyraźnie lepiej. Myślę, ze to sprzęgło niedomaga, bo jeśli napompuje to jest lepiej. Poczekam jeszcze, aż sie ociepli, bo chyba wtedy powinno być lepiej, a jeśli tak to już raczej tylko sprzęgło.
Kolego, mam to samo. Jak zimny i nie rozgrzany to problem z wrzuceniem jedynki, dwójki. Jak się porządnie nagrzeje to nie ma większego problemu z wrzucaniem biegów, smarowałem już te wszystkie cięgna od strony silnika i pod lewarkiem, biegi wchodziły płynnie tylko przez pierwsze 3,4 dni potem to samo. Moim zdaniem nie jest to wina sprzęgła bo ostatnio wymieniałem całe sprzęgło, dwumasę i wysprzęglik i dalej jest tak samo, nic nie pomogło.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Trzeszczenie skrzypienie drążka podczas zmiany biegów

Post autor: Bartol » 28 gru 2017, o 23:28

Jemu buczy na jedynce i dwójce, a tobie ciężko wchodzi jedynka i dwójka :D Przynajmniej z opisu wynika, że to nie to samo ;)
pawel_insignia, Poniżej link posta dotyczącego wytartego, plastikowego ogranicznika przy lewarku. Może to jest problem w twoim przypadku:
viewtopic.php?f=16&t=517&start=20#p14738

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”