--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia biegów M32

ODPOWIEDZ
all35

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: all35 » 6 cze 2015, o 08:00

Witam,jestem po regeneracji m32. Będę jeszcze zmieniał olej,co sądzicie o dodaniu:
http://www.halfords.com/motoring-travel ... -80ml#tab2

nie wiem co to jest limited slip differential?
Co sądzicie można dolac to do manuala w insigni?

marus78

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: marus78 » 14 cze 2015, o 12:21

daj olej jaki jest dedykowany i będzie dobrze

Bumber

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Bumber » 23 cze 2015, o 12:38

all35 pisze:Witam,jestem po regeneracji m32.
A co było przyczyną regeneracji?

Bregovic

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Bregovic » 25 cze 2015, o 11:21

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem Astry Sports Tourer 1.7 CDTI (A17DTJ) z 2011 r. i zauważyłem u siebie zjawisko ruszającego się drążka skrzyni biegów (M32). Drążek rusza się zarówno podczas ruszania na biegu 1 - zwalniając sprzęgło, jak i na biegach wyższych podczas dodawania gazu, bądź zwalniania pedału gazu. Dodatkowo na biegu jałowym na postoju słychać z komory silnika regularny, cykliczny szum - nie wiem czy to z skrzyni biegów :-(
Zwracam się z prośbą do kolegów o polecenie warsztatu, serwisu, mechanika, który mógłby to obejrzeć i ocenić w Warszawie lub okolicy i ewentualnie usunąć tą usterkę w przystępnej cenie.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3028
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Zbyszek01 » 25 cze 2015, o 15:13

Sprawdź poduszki pod silnikiem.
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Putridum » 25 cze 2015, o 16:05

Ten szum(mp3 lub inny) wrzuć na forum co do poduszek pod silnikiem - co tutaj ma to do rzeczy?????? kolega pisze o luzach drążka i szumie na postoju.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3028
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Zbyszek01 » 25 cze 2015, o 16:16

Szum z pod maski to oddzielna sprawa (tak myślę ja) i może to być wiele powodów zaczynając od napinacza poprzez .....
Jeżeli chodzi o
Bregovic pisze:Witam.
...
Drążek rusza się zarówno podczas ruszania na biegu 1 - zwalniając sprzęgło, jak i na biegach wyższych podczas dodawania gazu, bądź zwalniania pedału gazu. Dodatkowo na biegu jałowym na postoju słychać z komory silnika regularny, cykliczny szum - nie wiem czy to z skrzyni biegów :-(
...
to wywalone poduszki pod silnikiem mają to do siebie że podczas właśnie dodawania i ujmowania gazu kołyszą silnikiem a ten jest spięty wraz ze skrzynią i widać to na drążku.
W poprzednich autach które miałem było podobnie ale nie twierdzę na 100% że to jest właśnie ta przyczyna.
Warto to skontrolować zanim zaczniemy płacić mechanikom za diagnozy które niejednokrotnie kończą się wymianą niepotrzebnych części za które my płacimy.
Napisałem by sprawdził a to wystarczy wjechać na kanał i jeden za kółko, drugi w kanale, koszt jakiegoś browara z kolegą ;D

PS
Przy próbach można się wspomagać hamulcem ręcznym :D
Insignia MY2012

Bregovic

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Bregovic » 26 cze 2015, o 18:43

Plik z szumami z komory silnika załączam tutaj: http://mgdrv.com/1LKG8XX. Natomiast jeżeli chodzi o postawienie diagnozy czy to skrzynia, napinacz, czy też poduszki silnika wolałbym, żeby zobaczył to ktoś kto się na tym zna. Ja niestety nie mam warunków (np. kanał) i po prostu się na tym nie znam. Dlatego też pytam kolegów na forum czy nie znacie jakiegoś solidnego i niedrogiego mechanika w Warszawie, który mógłby to uczciwie zdiagnozować i ewentualnie dokonać naprawy. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi pod tym postem.

Gregor99

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Gregor99 » 11 lip 2015, o 21:16

Czy spotkał się ktoś z problemem naprężeń najprawdopodobniej w skrzyni.Podczas wciskania sprzęgła dochodzi do mocnego zluzowania naprężeń objawiających się szarpnięciem lewarka.Poduchy sprawdzone,olej wymieniony (było trochę mało ale wymieniłem i zalałem 2,5l.)Teraz przy upałach wyczuwam potęgowanie się oporów.Dzięki za sugestie.

Bumber

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Bumber » 22 lip 2015, o 10:59

Nawiązując do powyższych postów, w mojej Insignii wyczuwalny jest moment obrotowy na drążku zmiany biegów. Po dodaniu gazu drążek potrafi lekko zadrgać. Czy to normalne?

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6053
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: yerry » 16 sie 2015, o 22:55

Tak przy okazji porządków - olej SINTOFLUID 75W80, jakby ktoś wymieniał u siebie i potrzebował tego 0,2-0,4 ponad 2 litry (jest sprzedawany w 1-litrowych pojemnikach ). Zostało mi w butelce po odlaniu przy wymianie a żal wylać, jak ktoś potrzebuje to oddam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
domell98
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 18 gru 2014, o 12:39
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wieluń

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: domell98 » 1 lis 2015, o 19:39

Miał ktoś problem z biegiem w wstecznym, u mnie od kilku dni nie chce wchodzić, musze wrzucić 1 i później dopiero wsteczny, dzieje się tak tylko na zimnym silniku?

Kot

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Kot » 12 lis 2015, o 21:06

Mam mały niuansik co do skrzyń M32 dostaliśmy nakaz aby do tych skrzyń po regeneracji wlewać 3L oleju z tego względu że fabrycznie zalany olej w ilości w/w nie jest w stanie efektownie smarować jednego z wałków(smarowany jest tylko w przypadku przechylenia auta lub rozbryzgu oleju z kół) co w konsekwencji prowadzi do zacierania się łożyska, uszkodzenia wałka, wycia skrzyni oraz uszkadzania gniazda łożyska w wyniku zablokowania uszkodzonego łożyska .
Klient jest proszony po tygodniu na kontrolę z tego względu że czasami nadmiar oleju jest usunięty przez odpowietrzenie jak narazie operację wykonano na 4 skrzyniach .

Kolego DOMELL98 zacznij od regulacji linek skrzyni wraz z ich smarowaniem, często podobna usterka wynika gdy mamy doczynienia z niedomaganiem sprzęgła w momencie gdy sprzęgło nagrzewa się usterka mija .

Ajtuj

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Ajtuj » 29 gru 2015, o 18:24

Witam, próbuje ustalić jaką mam skrzynię biegów u siebie i w książce serwisowej mam zapis "MT6" dodam że mam Inisgnię z 2011 roku 2.0 CDTI 130 km. Napiszę mi ktoś coś o tej skrzyni ?

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: radkor » 29 gru 2015, o 18:38

MT6 oznacza po prostu Manual Transmission 6 (speed).
Tutaj masz zdekodowany swój VIN: http://www.insignia-club.pl/viewtopic.p ... 423#p54423
"MF3 = RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,6 BIEGOWA (M32-6 WR)"

Twoja skrzynia to M32-6 WR: http://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=16&t=439

Ajtuj

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Ajtuj » 29 gru 2015, o 22:50

czyli szału nie ma z tą skrzynią i lepiej zostawić 130 km i nic nie kombinować ?

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: KaMYk » 30 gru 2015, o 07:11

Jest już sporo insigni z tą skrzynią zrobionych na blisko 200KM i momenty ponad 400Nm i jeżdżą.

Sam program skrzyni nie rozwali, jak będziesz korzystał z momentu z rozsądkiem to będziesz jeździł.

Awatar użytkownika
krisv84
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2 gru 2014, o 19:27
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Strzebiń

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: krisv84 » 30 gru 2015, o 18:02

Święte słowa kmy :D
Krzysztof
Insignia CDTI

kielbasa

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: kielbasa » 9 mar 2016, o 19:39

Witam,
Mam skrzynie M32 i jestem po wymianie łożysk. Objawy przed wymianą to głównie kiwanie się lewarka na pierwszym i piątym biegu, wycie skrzyni itd. Odebrałem autko i zauważyłem, że teraz kiwa się drążek na drugim biegu, reszta objawów ustała. Pojeździłem trochę i wróciłem do warsztatu, żeby to sprawdzić i dziś mechanik dzwonił, że problem jest z synchro, i że nie łączy się w żaden sposób z wymianą łożysk, i tu moje pytanie - czy możliwe jest, by synchro padło nagle, czy raczej zostało uszkodzone przy wymianie łożysk bo jak na mój gust to dziwny zbiegów okoliczności. Z góry dzięki za odpowiedź.

Celmer

Re: Skrzynia biegów M32

Post autor: Celmer » 7 kwie 2016, o 22:46

Witam.
Mam problem ze skrzynią. Mój ostatni mechanik, próbował wymienić łożyska i żębatki 5/6 biegu. Rozsypało się łożysko w obudowie. Niestety efekt naprawy był gorszy niż się spodziewałem. Mam teraz kolejne problemy z 2 i 4 biegiem(...) znalazłem w UK firmy, które proponują zmianę łożysk na większe i przebudowę skrzyni i gwarancje do 12 tys. mil. Prawie się zdecydowałem, na tą chwile nie widzę lepszego rozwiązania, ale jak za pierwszym razem, decyzje o naprawie skrzyni u znajomego mechanika, podjołem pochopnie, tym razem chce zaciągnąć rady u specjalistów. Jak widzę na forum ich nie brakuje :)

-- 10 kwi 2016, o 00:29 --
kielbasa pisze:Witam,
Mam skrzynie M32 i jestem po wymianie łożysk. Objawy przed wymianą to głównie kiwanie się lewarka na pierwszym i piątym biegu, wycie skrzyni itd. Odebrałem autko i zauważyłem, że teraz kiwa się drążek na drugim biegu, reszta objawów ustała. Pojeździłem trochę i wróciłem do warsztatu, żeby to sprawdzić i dziś mechanik dzwonił, że problem jest z synchro, i że nie łączy się w żaden sposób z wymianą łożysk, i tu moje pytanie - czy możliwe jest, by synchro padło nagle, czy raczej zostało uszkodzone przy wymianie łożysk bo jak na mój gust to dziwny zbiegów okoliczności. Z góry dzięki za odpowiedź.
Identyczną sytuacje miałem. Wprawdzie nie padła diagnoza na synchro tylko na inne łożyska niż wymienione. Zabrałem samochód z warsztaty i myśle o wymianie skrzyni na j.w. poprawioną z większymi łożyskami i 6 do 12 tyś. mill gwarancji.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”