--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wał napędowy A20NHT 4x4

ODPOWIEDZ
meerow

Wał napędowy A20NHT 4x4

Post autor: meerow » 8 lis 2016, o 20:06

Witam,

przy remoncie skrzyni biegow, stwierdzono uszkodzenie osłony przegubu na wale napędowym. Chodzi o przegub tuż przy skrzyni biegow - tzw homokinetyczny (na zdjęciu tuż przy wielowpuście).
W Gdańsku nie znalazłem fachowca, który podjął by się regeneracji, więc być może będę musiał go wysłać w okolice Wawy.
Teraz moje pytania:
-czy ktoś z Was może polecić zakład zajmujący się regeneracją tego typu przegubów w 3mieście
-czy w razie wysyłki wału, poruszanie się samochodem bez wału - czyli napedu na tylną oś, która i tak załączana jest przy poślizgu przedniej osi grozi awarią, lub wejsciem w tryb awaryjny. Mowimy tu o spokojnej jeżdzie.

Dzieki za podpowiedzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: wał napędowy A20NHT 4x4

Post autor: flcn » 8 lis 2016, o 20:33

Co do 3miasta nie pomogę. Jeśli chodzi o jazdę bez wału, to nie powinno być problemu. Miałem poprzednio volvo xc70 z haldexem i też musiałem pojeździć bez wału i było spox

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

meerow

Re: wał napędowy A20NHT 4x4

Post autor: meerow » 8 lis 2016, o 20:51

dzięki flcn. Też wydaje mi się, że nie ma tam jakiegoś czujnika obrotu i przy nieruchomym haldexie jazda bez napędzanej tylnej ośki powinna być ok.

ps. właśnie zauważyłem, że to mój pierwszy wpis (teraz już drugi) na tym forum, a więc - witam szanownych forumowiczów.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: wał napędowy A20NHT 4x4

Post autor: kuba89 » 8 lis 2016, o 20:58

Ja wlasnie przez dziurę w osłonie tego przegubu wymieniałem cały wał, ponieważ opel nie przewidział do sprzedaży samej osłony, ba- samego przegubu. Trzeba kupic cały wał. U mnie to był koszt ok 1700€.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

meerow

Re: wał napędowy A20NHT 4x4

Post autor: meerow » 8 lis 2016, o 21:43

mam nadzieję że u mnie przegub jeszcze jest ok, aczkolwiek, przy ruszaniu, najczęściej na skręconych kołach czuję lekki opór oraz jakby sprężyste odpuszczenie (jakby klocki hamulcowe odpuszczały). Myślałem że to haldex (znane są problemy z mieszaniem olejów w tylnym moście) ale teraz się zastanawiam czy to nie ten przegub, który może jest już częściowo zatarty.

Awatar użytkownika
RadON85
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 27 lip 2016, o 23:12
Auto: Insignia ST 4x4
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Wał napędowy A20NHT 4x4

Post autor: RadON85 » 22 gru 2016, o 00:36

Ja też mam uszkodzoną osłonę, znalazłem ofertę z Piaseczna 500zł + koszty demontażu/montażu i wysyłk.
http://www.metcomp.com.pl/naprawa-regen ... ,sp,19,431
Zrobię w przyszłym roku.

-- 19 sty 2017, o 21:35 --

Kupiłem używany wał 1200zł+100 montaż. Spróbuje sprzedać mój może ktoś sobie zregeneruje...

-- 1 mar 2017, o 20:49 --

Zregenerowałem wał za 120zł
Polecam http://wojmech.pl

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”