--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia biegów F40

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Skrzynia biegów F40

Post autor: Cinek » 19 paź 2013, o 12:57

A jak sie ma sprawa z skrzyniami F40?Sa jakies typowe bolączki i często sie zdarzaja usterki?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2013, o 08:01 przez Cinek, łącznie zmieniany 1 raz.

bolek

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: bolek » 19 paź 2013, o 13:59

Właśnie chciałem zapytać (z góry przepraszam bo pytanie nie będzie dotyczyć m32 tylko F40) mianowicie wymieniłem olej na polecany i zakupiony u was Fuchs i mam mały problem,po spuszczeniu oleju sam nie wiem ile zeszło,bo po odkręceniu korka spustowego olej chlupnął z niespodziewanym ciśnieniem na mnie zamiast do bańki ;D wykonałem telefon do ASO i powiedzieli mi że oni przy wymianie statycznej czyli bez wyciągania skrzyni wlewają 2.4 litra i tu jest problem bo wlałem tyle co zalecili czyli 2.4l i biegi 2 i 3 lekko chaczą na zimnym silniku po porannym odpaleniu.Po przejechaniu 10km wszystko już jest ok ,biegi na rozgrzanym oleju wchodzą lepiej niż na oliwie GM ale zastanawia mnie to haczenie na zimnym,wczesniej na starym oleju haczył delikatnie 2 bieg ,teraz jak pisałem 3 i 4 bieg, zastanawiam się czy nie zalałem za mało a może za dużo oleju?

BCS

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: BCS » 28 paź 2013, o 00:19

Zerknij czy odpowiedź na ostatni post w Insigni bedzie dobra :

Haczenie w F40 to taka przypadłość tych skrzynek. Opel zalewał fabrycznie te skrzynie 3,2 litra oleju. Długo zastanawiali się co jest przyczyną tego haczenia. Okazało się że nadmiar oleju. Obecnie TIS podaje 2,2 litra. W wiekszości przypadków przy takim stanie oleju wszystko jest ok.
Jeśli wlałeś faktycznie 2,4 litra to spróbuj wyciągnąć strzykawką z jakimś wężykiem 200 ml. Powinno się uspokoić.

Obrazek

Możesz też spuścić jeszcze raz olej (tyko uważaj na koszule :D ) i wlać 2,2 litra do skrzynki.
Zakładam że wiesz gdzie jest korek spustowy, ale tak dla formalności zdjęcie.

Obrazek

Przy wymianie trzymaj się tych zasad.
1. Przed wymianą zrób 8-10 km żeby rozgrzać skrzynię
2. Przed spuszczaniem możesz popuścić lub odkręcić korek wlewowy.
3. Jeśli masz możliwość to na końcu spustu przechyl auto podnosząc delikatnie od strony kierowcy. Idealnie byłoby gdyby przód auta był wyżej. W sumie załatwia sprawę wjechanie lewym przednim kołem na coś wysokości 1-2 cegłówek. Wiem, brzmi to niefachowo, ale praktycznie.
4. Możesz też na luzie pokręcić rozrusznikiem 2-3 sekundy
5. Nie pamiętam czy na korku spustowym w F40 jest magnes, ale jak jest to koniecznie go oczyść z drobinek metalu.
6. Nie zapomnij o wkręceniu korka spustowego ;)
7. Wlej olej i zakręć korek wlewowy.

-- 28 paź 2013, o 01:19 --

boleknh nie będę ukrywał ze czekamy na dobre wieści z Twojej strony.
Dałeś radę ? Jakieś zmiany? Pomóż chłopakom z F40 ;)

bolek

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: bolek » 28 paź 2013, o 11:48

Panowie spokojnie,zrobię to przy wymianie oleju silnikowego ,spuszcze 200ml korkiem spustowym z boku skrzyni bo nie mogę za cholere od góry odkręcić odpowietrznika aby wejść tam wężem ze strzykawką .tak wogóle to zacząłem się zastanawiać czy sam tak dowaliłem tą śrube ale skapnąłem się że też nie chciała puścić kiedy wymieniałem i wlałem olej przez czujnik wstecznego .Niestety tamtędy nie odciągne :cry:

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: norbi333 » 17 gru 2013, o 17:16

Jakoś specjalnie nie widzę różnicy przed i po wymianie oleju.

bolek

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: bolek » 17 gru 2013, o 17:33

Ja tyż,u mnie jest gorzej na zimnym, włążą ale jakby synchronizatory miały opóźnienie , za to jak przejade 5km i olej się nagrzeje to wchodzą jak masełko,chyba przelałem oliwy bo jak chlusnęło na mnie z kanału to sam nie wiedziałem ile było i wlałem na pałe 2.4litra,a podobno ma być 2.2l w roczniku 2009.Spusze przy wymiane oleju i dam znać,napewno nie zaszkodziło tylko coś popsułem,jak zawsze :?

kiego

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: kiego » 18 gru 2013, o 10:58

Wedlug serwisu ma byc 2.2 i dokladnie tyle wlali mi do nowej skrzyni.

bolek

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: bolek » 18 gru 2013, o 14:51

Mi w ASO mówili że przy wymianie 2.2l w 2009 od 2010 2.4l a przy wymianie skrzyni 2.6l.,w każdym kraju co innego ;)

kiego

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: kiego » 18 gru 2013, o 18:08

Nie wiem jak jest w polandzie,ale po wszystkim dostalem karte prac ktore wykonali i tam jest wyszczegolnione doslownie wszystko co bylo zrobione.Nawet ze bylo uzupelnione 150ml plynu chlodzacego i jego temp zamarzania!

Niedzwiedz

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Niedzwiedz » 4 sty 2014, o 14:37

Witam wszystkich po nowym roku mam nadzieje, że nowy rok przyniesie więcej szczęscia :))

jak już sie ładnie przywitałem to mam pytanie odnośnie skrzyni F40 a mianowicie z rana jak wstaje to nie wchodzi mi bieg i wsteczny i ogołnie ciężko wchodzą biegi przy ruszaniu a jak sie rozgrzeje olej to już biegi od jedynki itd wchodzą ładnie wymieniłem Olej wlałem 2.2 L TUTELA niby z rana troooszkę lepiej ale nadal to nie jest to słyszeliście o czymś takim ??

http://forum.vectra-unlimited.pl/showth ... 196&page=3

bo mnie irytuję już ta poranna walka

Help ?

Szczecin

bolek

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: bolek » 4 sty 2014, o 16:07

Pasuje linki przesmarować,wymiana linek i regulacja to tylko jak biegi haczą np ruszasz i z 1 nie chce wejść 2 bieg,i wtedy jak problem wsytępuje na zimnym i ciepłym silniku.

Niedzwiedz

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Niedzwiedz » 5 sty 2014, o 19:06

To co mam zrobić aby było dobrze ?

Niedzwiedz

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Niedzwiedz » 19 sty 2014, o 23:31

Mam przebieg u siebie 159 i zaraz jak kupiłem zlałem olej i okazało sie, że 2.2 wlałem tyle samo tylko ze tutela a w książce napisane jest ze przy 150 była wymiana oleju właśnie w skrzyni.

Niedzwiedz

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Niedzwiedz » 14 lut 2014, o 09:04

Dolalem 400 wiec teraz mam 2.6 L i z rana powiem ze jest duża różnica ale nadal to nie jest to ja po paru minutach się rozgrzeje i wtedy chodzi idealnie jak znajdę czas to będę robił regulacje tych linek podobno to ma pomóc.

Wysłane przy użyciu Tapatalka.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Alex » 3 mar 2014, o 23:24

Pytanie do użytkowników skrzyni manualnej - czy po wymianie oleju na nowy zauważyliście głośniejsza pracę skrzyni ? Zdaje sobie sprawę, że biegi wchodzą płynniej, lżej, ale chodzi mi konkretnie o wrażenia akustyczne.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Niedzwiedz

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Niedzwiedz » 4 mar 2014, o 08:43

U siebie nic nie zauważyłem takich objawów...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Andrzej

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Andrzej » 6 lis 2014, o 11:04

Witam
2.0 160km silnik 20 DTH 09r skrzynia ręczna ze wszystkich opisów wynika że mam skrzynię F40, obecny przebieg 149000km.
właśnie dzwoniłem do ASO aby wymienić olej, Powiedzieli że w tych silnikach oleju się nie wymienia.
skrzynia jest zalana jakimś olejem żelowym i ewentualna wymiana po 500000km lub jeśli by coś się działo niepokojącego ze skrzynią. Obecnie z wrzucaniem biegów jest wszystko w porządku.
I CO TERAZ ZROBIĆ ??????

Andrzej

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Andrzej » 6 lis 2014, o 11:53

Trochę podzwoniłem to już trzeci serwis który powiedział że oleju się nie wymienia w tej skrzyni ( nie ma nawet korka spustowego)

marcinsobi

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: marcinsobi » 6 lis 2014, o 13:23

korek jest ! sam zmieniałem i nawet opisałem w ww. temacie
nie słuchaj tych gamoni z aso
w tym temacie są nawet zdjęcia gdzie korek się znajduje

Andrzej

Re: Skrzynia biegów F40

Post autor: Andrzej » 6 lis 2014, o 18:09

Tak, widziałem korek wlewu jak i spustu. Tym bardziej że piszecie że już wymienialiście olej w skrzyniach
To twierdzenia ASO z Gdańska na ul. Miałki szlak jak i Grunwaldzkiej
twierdzą że jeżeli skrzynia działa dobrze to nie ma potrzeby wymiany aż do 500 tys km
wojtassss widzę że masz silnik 20DTH, jeżeli weszło u Ciebie 2 L to wystarczy zakupić 2L czy lepiej 3L, bo niektórym wchodzi 2,2L

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”