--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Rzuca silnikiem na zimnym

ODPOWIEDZ
majkel412

Rzuca silnikiem na zimnym

Post autor: majkel412 » 28 lip 2016, o 19:02

Witam mam mały problem i potrzebuje waszej rady .
Autko na zimnym strasznie rzuca silnikiem a po wciśnięciu sprzęgła ustaje i jak się rozgrzeje do 45-50 stopni to tak samo przestaje już bez względu na to czy wciśnięte czy tez nie sprzęgło , może ktoś miał podobny przypadek i może się podzielić info co może być przyczyną ?

może nie tyle co rzuca a jest taki objaw jak by odłaczyc wtyczke z wtrysku bedzie podobnie (klekot)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2016, o 19:35 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

majkel412

Re: Rzuca silnikiem na zimnym

Post autor: majkel412 » 14 sie 2016, o 11:07

mam jeszcze jedno pytanko ponieważ zauważyłem wyciek oleju na uszczelniaczu półosi przy skrzyni czy moze to byc spowodowane małą ilością oleju w skrzyni ? i jak sprawdzić poziom oleju ? w skrzyni ?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Rzuca silnikiem na zimnym

Post autor: marcin.1987 » 14 sie 2016, o 11:29

Po silniku wnioskuję, że masz skrzynię F40. Nie ma bagnetu ani korka rewizyjnego. Jedyny sposób sprawdzenia poziomu oleju to spuszczenie tego co zostało i sprawdzenie ile go było. Powinno być ok. 2,2 litra. Przy okazji możesz wymienić na świeży olej.

Co do samej skrzyni to brak oleju powodowałby problem z wrzucaniem biegów i wycie.

majkel412

Re: Rzuca silnikiem na zimnym

Post autor: majkel412 » 14 sie 2016, o 11:36

wielkie dzięki za odpowiedz ;) nie ma problemu z biegami czy wyciem skrzyni :( wiec nadal nie wiem co jest problemem z tym silnikiem :(

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Rzuca silnikiem na zimnym

Post autor: KaMYk » 14 sie 2016, o 12:34

Poczytaj o zaworze SCV. Brak stabilizacji ciśnienia paliwa na szynie CR może powodować niestabilne obroty aż do telepania silnikiem. Podłącz op-coma i sprawdź ciśnienie paliwa. Może tak być że po rozgrzaniu zawór SCV pracuje poprawnie, zwłaszcza na początku problemów. Jest o tym sporo na forum.

majkel412

Re: Rzuca silnikiem na zimnym

Post autor: majkel412 » 23 sie 2016, o 17:52

Dzieki za odpowiedz czy można jakoś sprawdzić ten zawór i jesli to on to dlaczego po wciśnięciu sprzęgła jest wyrazna poprawa ?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Rzuca silnikiem na zimnym

Post autor: IBZI » 23 sie 2016, o 18:46

Może dlatego, że po wciśnięciu sprzęgła odciążamy silnik (odłączamy skrzynię). Zimna skrzynia (gęsty olej) stawia większy opór i po puszczeniu sprzęgła silnik trochę ciężej pracuje. Dlatego też (między innymi) silnik odpalamy z wciśniętym sprzęgłem.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”