--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

kjk12
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: kjk12 » 21 kwie 2016, o 16:32

Juz tak robilem 5bieg i 1000 obrotów i idzie gładko. Tylko jak na luzie jest odpalony i wcisjam sorzeglo to zmienia sie dźwięk silnika

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: rataj73 » 21 kwie 2016, o 17:34

Osprzęt napędzany paskiem prosto wykluczyć bo wystarczy go zwalić i już mamy jasność.
Dziwne że kilku mechaników i jakże skrajne opinie od " ten typ tak ma" do " Panie remont silnika" i to wszystko na ucho. Dwumasa robi hałas szczególnie przy gaszeniu ale nie bulgocze przynajmniej ja się z tym nie spotkałem, a przede wszystkim hałas jest wyraźnie słyszalny na łączeniu skrzyni z silnikiem , a nie trudnym miejscem do zlokalizowania.
Widzę że założyłeś nowy wątek o remoncie silnika, nie panikuj bo usterka wcale nie musi być poważna, trzeba do tematu podejść metodycznie:
-odgłos z nieszczelnego wydechu - wykluczyłeś, chociaż brzmi trochę podobnie do dziury w wydechu,
-odgłos z nieszczelnego dolotu ? właśnie mi się skojarzyło że jak się zdejmie filtr powietrza to jest podobny bulgot zwany szumami ssania szczególnie przy mocnym wciśnięciu gazu,
-odgłos z osprzętu napędzanego paskiem - po jego zdjęciu jest jasność,
Jeżeli po tych zabiegach dalej będzie słuchać ten bulgot to naprawdę dokładne osłuchanie silnika lekarskim stetoskopem ale z ok 10 cm jest najlepszą metodą.

kjk12
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: kjk12 » 21 kwie 2016, o 17:47

Dzieki wszystkim za sugestie w sobotę jadę na kanał będę słuchał i szukał

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: hubertus » 21 kwie 2016, o 19:28

Piszesz, że dźwięk silnika się zmienia przy wciskaniu sprzęgła. To jest argument za dwumasą. Otwórz maskę stań przed autem i posłuchaj. Niech ktoś wciska sprzęgło. Jeśli będzie słychać jak gdyby pukanie to prawdopodobnie dwumasa. Osobiście spotkałem się z różnymi objawami tej awarii, które nie występowały w jednym aucie razem.
W passacie np. nie było żadnych hałasów poza brzęczeniem przy gaszeniu i wibracjami, mrowieniem w zakresie 1,5 do może 2,5 tys obrotów. Do chwili aż dwumasa rozleciała się całkowicie.
Jak będą ci wymieniali ta uszczelkę smoka a nie dojdziesz przedtem co to stuka. To poproś mechanika, który będzie ci tą uszczelkę wymieniał. Aby odkręcił ostatnią (przy kole dwumasowym) podporę panewki głównej. Sprawdzi czy wszystko w porządku dla świętego spokoju. W tym silniku pompa oleju jest z przodu. Więc jeśli były problemy ze smarowaniem to najbardziej ucierpiały ostatnie panewki korbowodowe bądź główne.

kjk12
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: kjk12 » 21 kwie 2016, o 20:47

Słuchałem dzisiaj auta i jak wciskasz sprzęgło to nie puka tylko tak jakby syczy czy coś takiego, jechałem dzisiaj na 5 biegu obroty nieco poniżej 1000 i sie podniosła

-- 22 kwi 2016, o 07:43 --

panowie wyskakuje wam informacja woda w paliwie ? jeżeli tak jak często mnie to dopadło od jakiegoś czasu nie wiem czy to może mieć wpływ :?

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: hubertus » 22 kwie 2016, o 13:55

Może. gdy się będzie jeden z wtryskiwaczy a dokładniej końcówka przycina. Będzie takie wrażenie. Szczerze powiedziawszy taka myśl też mi przez głowę przebiegła podczas słuchania nagrania.
Wymień filtr paliwa. Zatankuj/do tankuj do pełna czymś typu schel v power lub inne premium i daj z 0,5 litra oleju 2 T na pełny bak. Olej oczywiście wlej przed do tankowaniem. Może być miksol jeśli nie znajdziesz na szybko czegoś innego. Nie wiem czy nie będzie za późno. Ale skoro jeździłeś z takim komunikatem to na pewno nie zaszkodzi.
Moja rada wymień filtr, zrób to tankowanie skoro masz wymieniać uszczelkę smoka niech mechanik sprawdzi jedną panewkę dla świętego spokoju. No chyba, że na 100 % pewności stwierdzi, że to dwumasa. Sprawdzenie ostatniej panewki będzie prostsze i tańsze przy już i tak zdjętej misie niż wywalenie skrzyni, gdy okaże się, że dwumasa ok. Żeby tylko mechanik zabierający się do tych panewek był kumaty i wiedział co robi.
PS z wodą w paliwie się nie jeździ. To niszczy układ paliwowy. Trzeba było od tego zacząć a nie jeździć jak gdyby nigdy nic.

kjk12
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: kjk12 » 22 kwie 2016, o 14:37

No tak, tylko skad ta woda, tankuje na orlenie, teraz zalałem na schel , nie ukrywam ze filtr paliwa juz mam bo mialem jutro wymieniać
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, o 19:06 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie polskiej pisowni - regulamin

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: hubertus » 22 kwie 2016, o 16:43

Wymień ten filtr i przy tankowaniu trzeba było dolać oleju do dwusuwów.

gongi
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 18 sty 2015, o 16:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: gongi » 22 kwie 2016, o 16:53

kjk12 pisze:No tak, tylko skad ta woda, tankuje na orlenie, teraz zalałem na schel , nie ukrywam ze filtr paliwa juz mam bo mialem jutro wymieniać
myślę, że woda stąd że dawno nie wymieniałeś tego filtra. Wymianę filtra paliwa zaleca się przed zimą, ja tak zawsze wymieniam raz w roku.

kjk12
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: kjk12 » 22 kwie 2016, o 19:13

Filtr wymieniałem ostatnio rok temu, ona ma serwis od początku do teraz w ASO. Poczekamy do poniedziałku jade do mechanika sprawdzi co to moze być, mam nadzieje ze jest dobry ... niby ma 30 lat stażu i tylko diesle

-- 22 kwi 2016, o 20:27 --

Czy wtryski można np przełożyć z innego auta ? Znajomy ma Insignie i zaproponował przełożenie na podmianę

gongi
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 18 sty 2015, o 16:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: gongi » 22 kwie 2016, o 22:34

Myślę, że można, tylko trzeba je też w sterowniku zaprogramować, ale to niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni użytkownicy ;)

kjk12
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 mar 2015, o 05:45
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika

Post autor: kjk12 » 28 kwie 2016, o 07:34

i chyba się wszystko wyjaśniło,
do wymiany mam dwumasę - zwracam honor ASO WARSZAWA ich diagnoza była trafna,
po sprawdzeniu komputera wyszło, że przepływomierz nie działa na 100 % tak samo jak EGR, ale to zostanie jeszcze raz sprawdzone jak wymienię sprzęgło, filtr paliwa, nowy olej i filtr oleju.
Oczywiście nim wymienię dwumasę w pierwszej kolejności sprawdzę panewki.

Dzięki wszystkim za pomoc, podpowiedzi i wszelkiego rodzaju sugestie.

arturek_w@poczta.fm

Re: Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: arturek_w@poczta.fm » 4 maja 2016, o 13:51

I ja w ostatnim czasie przerobiłem temat dwumasy, koszt w warsztacie krzaku ok 3000. Dodatkowo po naprawie przy odpalaniu było słychać uderzenie tak jakby poduszka pod silnikiem już była zużyta - niestety to nie było to. Poczytałem (między innymi tu na forum) że mogą to być panewki i.... wystarczyła regeneracja rozrusznika. Teraz jest miodzio :) Pozdr

crejzus
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:38
Auto: Insignia A ST 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Trzebinia
Postawił piwo: 1 raz

Re: Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: crejzus » 6 maja 2016, o 15:14

w zeszły weekend miałem okazje przejechać się insignią siostry, jak tylko podjechała usłyszałem że silnik jakby troszkę głośniej chodzi - wiem że jest przed wymianą oleju więc pomyślałem że po wymianie będzie pewnie trochę ciszej, ale ruszając na niskich obrotach poczułem że silnik przenosi drgania na samochód, nie są to jakieś bardzo duże drgania ale jednak są i trochę słychać pracujące plastiki we wnętrzu w każdym bądź razie pamiętam że kilka miesięcy temu jeździło się tym samochodem zdecydowanie przyjemniej i nie jest to tylko moje odczucie.

Pierwsze co pomyślałem że pewnie to ta słynna dwumasa już się kończy i chyba ma prawo przy 200kkm.. teraz trochę takiego wróżenia z fusów

Jak długo można z tym jeździć? i jakie mogą być skutki zwlekania z wymianą? coś oprócz poduszek silnika dostaje przez to bardziej po tyłku?

Jakie inne rzeczy jeszcze mogą powodować wibracje podczas ruszania z niskich obrotów i głośniejszą pracę? poduszki silnika, panewki? o co chodzi z tymi panewkami? to jakaś wada w insigniach?

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: hubertus » 6 maja 2016, o 17:45

Jeździć można aż się rozsypie i nie będziesz mógł biegu wrzucić. Rozsypie to tak trochę w przenośni. Nic się nie urwie. Po prostu sprzęgło przestanie działać aczkolwiek napęd będzie przenosić. Wtedy wrzucasz drugi bieg odpalasz silnik i do warsztatu. To skrajny przypadek nie polecam. Oczywiście jeśli twoja diagnoza jest trafna i to faktycznie dwwumasa. Objawy jakie będziesz miał to drgania przy ruszaniu, przy ruszaniu do tyłu na pół sprzęgle mogą być większe. Pobrzękiwanie przy gaszeniu silnika. Wibracje przenoszone na karoserię przy przyspieszaniu z niskich obrotów na wyższych biegach. Zmiana hałasu przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła na wolnych obrotach na postoju. Nie wszystkie objawy muszą wystąpić jednocześnie. W skrajnych przypadkach może czasami trzęść karoserią jak by silnik na trzech cylindrach pracował. O panewkach możesz poczytać na forum.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: coolmobil » 7 maja 2016, o 16:31

Mam wrażenie ze mnie teraz dopadło. Słyszę od strony silnika taki dźwięk jak by uderzania, stukotu, chrobotanie, nie umiem tego dobrze opisać. Po wciśnięciu sprzęgła dźwięk znika i pojawia się ponownie po odpuszczeniu. Auto jedzie normalnie, mocy nie brakuje, obroty wchodzą normalnie. Słyszę ten dźwięk tylko na postoju na luzie, może w czasie jazdy jest także ale nie słychać go w kabinie.
Rozumiem ze to dwumasa do wymiany, albo przynajmniej na to wskazuje?
Jeśli to dwumasa to jaki jest tego koszt (części i robocizna) jakie elementy należy wymienić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: hubertus » 7 maja 2016, o 17:44

Jeśli tarcza sprzęgła i wycisk są dobre wystarczy samo koło dwumasowe. Niby zalecają wymianę w kompletach. Ale jeśli dwie wymienione wyżej części są dobre to po co forsę wywalać.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: coolmobil » 7 maja 2016, o 22:54

Niby tak ale jak uzyskać pewność ze tylko dwumasa do wymiany a nie komplet? Pewnie okaże sie po rozebraniu całości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Robert3949

Re: Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: Robert3949 » 8 maja 2016, o 05:41

coolmobil pisze:Mam wrażenie ze mnie teraz dopadło. Słyszę od strony silnika taki dźwięk jak by uderzania, stukotu, chrobotanie, nie umiem tego dobrze opisać. Po wciśnięciu sprzęgła dźwięk znika i pojawia się ponownie po odpuszczeniu. Auto jedzie normalnie, mocy nie brakuje, obroty wchodzą normalnie. Słyszę ten dźwięk tylko na postoju na luzie, może w czasie jazdy jest także ale nie słychać go w kabinie.
Rozumiem ze to dwumasa do wymiany, albo przynajmniej na to wskazuje?
Jeśli to dwumasa to jaki jest tego koszt (części i robocizna) jakie elementy należy wymienić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak masz skrzynie F40 to w vectrach c było podobnie. Ten typ tak ma.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Dziwny dźwięk silnika - dwumasa do wymiany

Post autor: coolmobil » 8 maja 2016, o 07:29

A ktoś zna oznaczenia poszczególnych części, myśle ze jak będę robił to komplet i tak dwumasa jest najdroższa. Są do isi zestawy dwumasa z kompletnym sprzęgłem czy wszystko osobno trzeba kupować? No i pytanie jakiego producenta polecacie luk czy sachs. O sachs słabe opinie ostatnio słyszałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”