--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Automatyczna skrzynia biegów - zmiana biegu niemożliwa?

ODPOWIEDZ
Avaloon

Automatyczna skrzynia biegów - zmiana biegu niemożliwa?

Post autor: Avaloon » 31 mar 2016, o 16:47

Cześć Wszystkim,

Jestem posiadaczem od 2dni Insigni z 2012 roku w automacie z przebiegiem 62000 mil.
Jak do tej pory nie zauważyłem jakiś specjalnych niedomagań (może poza delikatnym falowaniem obrotów na postoju) do dzisiaj gdy jadąc w ruchu miejskim w trybie z manualną skrzynią biegów i próbie zapięcia 3-go biegu wyświetlił się komunikat "ZMIANA BIEGU NIEMOŻLIWA"jechałem dość wolno ok 20-30km/h prędkość obrotawa ok 1800-2000rpm.
Pomyślałem że może za wolno jadę ale zaraz z trójki można ruszyć więc odpada taka możliwość.
Kilkakrotnie symulowałem identyczną sytuację i zauważyłem że przy takim zakresie obrotów na 5 prób pojawił się 3 razy taki komunikat.
Dodam iż auto nie szarpie podczas ruszania,zmiana trybu pracy skrzyni również jest w porządku.
Czy ktoś z Was miał podobną sytuacje i może coś doradzić?

z góry dzięki za wszystkie sugestie

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 mar 2016, o 20:59 przez peja-1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edytowałem nazwę tematu

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: ZMIANA BIEGU NIEMOŻLIWA

Post autor: KaMYk » 31 mar 2016, o 16:52

Nie jest to żaden błąd, jak komputer zdecyduje, ze są za małe lub za duże obroty to biegu nie zmieni.

Avaloon

Re: ZMIANA BIEGU NIEMOŻLIWA

Post autor: Avaloon » 31 mar 2016, o 17:01

ok dzięki ale jeśli tak nie powinno być możliwe ruszenie z 3-go biegu

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: ZMIANA BIEGU NIEMOŻLIWA

Post autor: profek » 31 mar 2016, o 18:39

Ruszanie z trzeciego biegu a zmiana na trzeci to wydaje mi się dwa różne tematy.W starszych Oplach z automatem był przycisk ze śnieżynką gdy się go wcisnęło to auto ruszało z trójki właśnie umożliwiając tym samym ruszenie na naprawdę śliskiej nawierzchni.Nie mam pojęcia dlaczego akurat z trzeciego biegu a nie z drugiego jak uczą na kursach ale tak właśnie jest.Dlatego pewnie udało ci się ruszyć z trójeczki.

Avaloon

Re: ZMIANA BIEGU NIEMOŻLIWA

Post autor: Avaloon » 31 mar 2016, o 19:57

Tak miała vectra ktora miała problem wlasnie
Z automatyczna skrzynia dlatego jestem troche przeczulony dlatego taki objaw wydał mi się podejrzany i dalej jest to trochę dziwne dlatego pytanie do innych uzytkownikòw automatòw czy maja tak samo

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: ZMIANA BIEGU NIEMOŻLIWA

Post autor: KaMYk » 31 mar 2016, o 20:13

Rzadko kiedy używam trybu sekwencyjnego, ale kilka razy już taki komunikat widziałem.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: ZMIANA BIEGU NIEMOŻLIWA

Post autor: profek » 31 mar 2016, o 20:46

Vectra miała problem?Mam kolegę który śmiga Corsą z 94 w automacie i jakichś problemów nie zauważyliśmy.Generalnie jak jest za niska prędkość to zawsze zobaczysz taki komunikat są chyba przecież jakieś limity prędkości obrotowych do danego biegu,jak w manualu włożysz czwórkę przy 20 km/h to za daleko nie pojedziesz i tu jest tak samo.

Avaloon

Re: Automatyczna skrzynia biegów - zmiana biegu niemożliwa?

Post autor: Avaloon » 31 mar 2016, o 21:13

Vectra potrafiła zgubic bieg przy kick down-ie.
Skoro tak to być może wszystko jest ok

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”