--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Twardy pedał sprzęgła

pinek5

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: pinek5 » 29 kwie 2016, o 22:14

Witam
Koledzy czy ktoś już rozwiązał problem twardego pedału sprzęgła.
Też mam ten sam problem tylko,że u mnie występuje bardzo żadko czyli sprzęgło działa lekko aż tu nagle staje się twarde i tak kilkanaście lub kilkadziesiąt razy trzeba wcisnąć i wraca do poprawnego działania

Andrzej

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: Andrzej » 8 maja 2016, o 13:48

U mnie jest trochę lżej po przesmarowaniu, zdemontowałem tekturową osłonę przy pedałach i położyłem się na dywaniku smar teflonowy w spraju z rurką i popsikałem górne mocowanie pedału sprzęgła ( można je dojrzeć świecąc latarką), teflonowy wodzik i mocowania sprężyny.

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: Dan » 9 lip 2016, o 14:53

No ja u siebie przesmarowałem pedał sprzęgła białym smarem i teraz to jest bajka, chodzi leciutko jak marzenie czuć tylko opór docisku. Obsadzenie pedału jest niestety tak głęboko że bez 30cm rurki i wygibasów to mission impossible.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

marcin27061979
Użytkownik
Posty: 180
Rejestracja: 18 lut 2015, o 09:58
Auto: Astra J SPORT 140KM
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włocławek
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: marcin27061979 » 4 paź 2017, o 11:54

Czy próbował Ktoś wymienić sprężynę zwrotną pedału sprzęgła bez demontażu całego zestawu. W manualu serwisowym napisane jest, że należy zdemontować zestaw pedałów, ale może istnieje jakiś sposób aby tego uniknąć. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że i tak bez nurtowania pod pedału i gimnastyki się nie obędzie.

dziobak

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: dziobak » 17 paź 2017, o 06:08

Witam. Mam ten sam problem z ciężko chodzacym pedalem sprzęgła . Wymieniłem tarczę, docisk i wysprzeglik, odpowietrzylem i wymieniłem płyn hamulcowy. 1500 zl wyrzucone w błoto bo oglądałem stare części i ładnie wyglądają. Jeżdżę po centrum Krakowa i są mega korki . Noga boli i niewiem co teraz robić może zmienić mechanika. W lecie podczas dużych upałów jeszcze pedal skrzypi. Co robić?

pinek5

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: pinek5 » 18 paź 2017, o 20:22

Witam
Wymieniłem kpl. tarcza docisk, wysprzęglik, koło dwumasowe, płyn hamulcowy i jest ok.
cena 2700 zł z montażem
Przyznaję że sprzęgło i dwumasa wyglądała bardzo dobrze ale mimo wszystko wymieniłem.
Części zostały w garażu może kiedyś dwumasa padnie to będzie na wymianę.

Andrzej

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: Andrzej » 19 paź 2017, o 08:57

jak byście dopisali jeszcze po jakim przebiegu wymieniacie dwumas to by było fajnie

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: kuba89 » 19 paź 2017, o 10:32

Jakby co to w dziale handelek jest dwumasa w bdb stanie na sprzedaz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: pawel_insignia » 4 lis 2017, o 13:51

Mam problem ze sprzęgłem, wpadło do końca i nie odbijało. Czytam że ten zaworek/ odpowietrznik jest pod zbiorniczkiem płynu chłodniczego i akumulatora. Czy istnieje prawdopodobieństwo że podczas ściągania osłony nadkola (ta lewa osłona za którą od razu jest zbiorniczek płynu do spryskiwaczy) mogłem uszkodzić ten zaworek od sprzęgła? Generalnie ściągałem koło i lewa cześć nadkola żeby wypiąć czujnik ABS bo szwankował....

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: kuba89 » 4 lis 2017, o 14:55

A nie leci Ci płyn nigdzie?
Jaki masz poziom płynu w zbiorniczku od hamulców?
Wpadło do końca i nie odbijało- juz odbija?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: pawel_insignia » 4 lis 2017, o 15:52

Auto stoi u mechanika. Gdy czekałem na lawetę to spojrzałem w zbiorniczek płynu hamulcowego i z tego co pamietam to poziom nie zmienił się, nie widziałem też żadnych wycieków.
Poziom płynu delikatnie wystaje z tej małej dziurki w zbiorniczku.
Złapało mnie na światłach. Sprzęgło wciśnięte, jedynka i chcę ruszać, a sprzęgło zostaje w podłodze, noga znów na sprzęgło -> nie mogę przełączyć biegów, próbowałem kilkukrotnie (ale nie chciałem nić na siłę) Oczywiście piątek godzina 15 to wiecie co Ci za mną ]:-< . Podciągnąłem sobie sprzęgło do góry, wyłączyłem silnik, wciskam sprzęgło, wrzucam ponownie jedynkę. Udało mi się ruszyć, przejechałem jakieś 800 metrów na kolejnych biegach, znów staję na światłach sytuacja się powtarza, z tym że w pewnym momencie przy wciśniętym sprzęgle i wrzuconym biegu auto zaczyna ruszać :o nawet nie wiedziałem co zrobić, po chwili sam się udławił i potem nie mogłem odpalić silnika, bo przy każdej próbie uruchomienia on gasł. Odczekałem, podciągnąłem sprzęgło i wcisnąłem ponownie, odpalił i wtedy go zrzuciłem na luz. A potem już tak pojechał na lawecie....

R1985
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 16 cze 2016, o 22:49
Auto: ST 2.0T 4x4 Cosmo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: SKMKraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: R1985 » 4 lis 2017, o 22:13

Sprężyne pod pedałem sprawdzałeś...?

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: wassermann » 5 lis 2017, o 09:37

Pompka sprzęgła (300 zł) lub wysprzęglik. Ten drugi to gorsza robota, bo trzeba się do niego dobrać (zwykle wymienia się go razem z dwumasą, tarczą i dociskiem).
Miałem identycznie zdarzenie w Octavii, tyle że na szczęście na parkingu. Sprzęgło nie odbiło, ale z opóźnieniem wróciło. Kawałek przejechałem. Za moment sprzęgło weszło w podłogę samo, a samochód jechał i nie dało się wysprzęglić... Musiałem zdławić. Po wyłączeniu i podniesieniu sprzęgła ręką o dziwo następna jazda udała się z Gdańska do Sopotu, do ASO. Wymienili pompkę, bo był wyciek.
W Insignii sprzęgło mi nie odbijało do końca, ale to zupełnie inna historia. Hahaha. W końcu znaleźli winowajcę i wymienili tę część. Był to silnik :P U Ciebie to nie grozi, inne objawy.

M.

Awatar użytkownika
romanik99
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 17 sie 2017, o 05:17
Auto: Insignia 1.6T 180km
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: romanik99 » 21 lis 2017, o 23:52

Mam odczucie ze sprzeglo choci ciezko. Mam 1.6t B. Wszystko w zasadzie chodzi ok ale przy miejskiej jeździe po jakimś czasie zaczyna noga boleć przy trzymaniu na światłach. Porównuję to do innych samochodów np do mojej poprzedniej VC 1.8 B czy do samochodów firmowych gdzie raczej chodzi dużo lżej. Z początku myślałem ze poprostu są jakieś mocniejsze sprężyny ale teraz zaczynam się zastanawiać. Jak to jest. Czekam na opinie kogoś bardziej doświadczonego. Bo ja kupilem używane auto w lipcu.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: Bartol » 22 lis 2017, o 09:53

Nie wchodząc w mechanikę, po co wciskasz sprzęgło stojąc na światłach? Może w tym tkwi problem :D

pawel_insignia
Użytkownik
Posty: 646
Rejestracja: 26 cze 2017, o 20:25
Auto: Insignia 2.0 160KM
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: pawel_insignia » 22 lis 2017, o 15:24

R1985 pisze:Sprężyne pod pedałem sprawdzałeś...?
Wszystko jasne jeżeli chodzi o moją ISIĘ. Wysprzęglik był nieszczelny. Od razu do wymiany poszła dwumasa + sprzęgło.

Awatar użytkownika
romanik99
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 17 sie 2017, o 05:17
Auto: Insignia 1.6T 180km
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: romanik99 » 24 lis 2017, o 17:49

Bartol pisze:Nie wchodząc w mechanikę, po co wciskasz sprzęgło stojąc na światłach? Może w tym tkwi problem :D
Jak stoisz w korku i podjezdzasz to silą rzeczy co po chwilę wciskasz i nie wysprzeglasz na 5 sekund. Wiesz co to jest srednia predkosc 30 na godzine z 1000 przejechanych km?

dzik312

Re: Twardy pedał sprzęgła

Post autor: dzik312 » 14 mar 2018, o 18:39

Andrzej pisze:U mnie jest trochę lżej po przesmarowaniu, zdemontowałem tekturową osłonę przy pedałach i położyłem się na dywaniku smar teflonowy w spraju z rurką i popsikałem górne mocowanie pedału sprzęgła ( można je dojrzeć świecąc latarką), teflonowy wodzik i mocowania sprężyny.
Posmarowałem dzisiaj u siebie tak samo i różnica jest wyraźnie wyczuwalna. Polecam smarowanie na początek.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”