--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Stuki podczas zmiany biegów

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: jar-231 » 22 mar 2018, o 22:07

To już coś skoro w jednym pomogło niewykluczone że tu nie jest to samo. No u mnie dla odmiany dwumas wymieniony jakieś 40 tyś dlatego obstawiam przegub. Aczkolwiek tak jak piszesz może być zupełnie co innego. Najgorsze jest to że to występuje podczas jazdy a na postoju nic. Już dwóch mechaników sprawdzało i nic nie znaleźli. Jednak po odgłosie i jeden i drugi twierdzą zgodnie że to coś z napędem. Wykluczają zawieszenie i poduszki bo niby ok. W sobotę umówiony jestem na serwis. Zobaczymy co powiedzą.
Dzięki bardzo za podpowiedź. Pozdrawiam.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: jar-231 » 25 mar 2018, o 02:31

No i byłem dziś na serwisie. Kolega szybko zdiagnozował usterkę. Odkręcił koła, dokręcił nakrętki po obu stronach na zewnętrznych przegubach dynamką (trochę się zdziwiłem bo sporo poszło) i problem rozwiązany. Całość zajęła mu może z 10 min. Teraz cisza nic nie tyka i wszystko chodzi jak należy. I tak ma być :D

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: zubek » 9 lut 2019, o 12:26

U mnie tez od pewnego czasu stukało z lewej strony. Zwracałem uwagę na przeglądzie, sam sprawdzałem zawieszenie, przeguby, poduszki i co tylko można.... i nic. Dziś dokręciłem tą nakrętkę z lewej - poszła zadziwiająco luźno o:o . Z prawej była dokręcona. Przejadę się wieczorem, ale po zrobieniu 500m nie "wywołałem" stukania. Dzięki @jar-231 za podpowiedź.
PS. Do dokręcenia nie trzeba zdejmować koła - wystarczy zdjąć zaślepkę z felgi.

Edit: wszystko gra - stuków brak :lol:

ArtSzum
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 20:36
Auto: Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Chełmno

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: ArtSzum » 5 kwie 2019, o 19:14

To dołączę się do tematu. Jak pisałem w powitalni, od tygodnia użytkuję Insignię 2.0 160km. Kupiłem ją ze stukami podczas dodawania i odejmowania gazu. Kupujac zalożyłem sobie, że to któraś z poduszek. Później, czytając komentarze - zanim podjechałem do mechanika- bałem się, że to coś bardziej poważnego ze skrzynią, sprzęgłem, dwumasą bowiem dziewięk pochodził z okolić skrzyni biegów. Nic bardziej mylnego. Przyczyna była dokładnie jak u kolegi wyżej.
Mechanik po kilku minutach oględzin podczas mojego jednoczesnego szarpania sprzęgłem zdiagnozował problem przy kole. Odkręcił koła, dokręcił nakrętki dynamiką po obu stronach na zewnętrznych przegubach i problem rozwiązany. Cichutko. Zero stukania, pukania! Po prostu luz na stożku przenosił po układzie tak drgania, że mozna spokojnie stwierdzić, że to problem skrzyni. Polecam sprawdzić to zanim ktokolwiek wystawi jakąkolwiek diagnozę przy tym problemie.
Pozdro

Adonis11
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2022, o 19:04
Auto: Opel insignia 170km
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: Adonis11 » 2 lut 2023, o 17:56

Fraps900 pisze:
9 gru 2015, o 19:59
Panowie, ani przeguby, ani półośki, ani sprzęgło, oraz nie poduszka skrzyni, tym bardziej sanki. Omijając ASO, które stwierdziło, że to może być wszystko z półośkami włącznie, podjechałem do tak zwanego Pana Czesia, który ma przydomowy warsztat i ten stwierdził nurkując w kanale, że mam luzy (kręci się wokoło własnej osi) jeden z końcówek drążka kierowniczego, pomimo, że podczas jazdy skręcania itd. nie było żadnych objawów typowych dla tego elementu.

Zamówiłem więc dwie końcówki firmy Moog i w renomowanym warsztacie już z kawą włącznie założyli mi te końcówki + zbieżność. Groszowe sprawy bo za całość z robocizną zapłaciłem 350 zł. Zapalam auto, jadę...i stwierdzam krótko - "zmniejszone luzy na skrzyni", nie ma strzałów/szarpnięć podczas zmiany biegów, ciekawostka...

edit, stuki są ale już minimalne...Zostaje do sprawdzenia, przeguby lub pompa sprzęgła bo wadliwie działająca może zapowietrzać układ, a zapowietrzony układ wpływa także na te walnięcia.
Cześć, możesz powiedzieć jakie miałeś dokładnie objawy?

Price
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2020, o 11:59
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: Price » 21 lip 2023, o 15:41

jar-231 pisze:
25 mar 2018, o 02:31
No i byłem dziś na serwisie. Kolega szybko zdiagnozował usterkę. Odkręcił koła, dokręcił nakrętki po obu stronach na zewnętrznych przegubach dynamką (trochę się zdziwiłem bo sporo poszło) i problem rozwiązany. Całość zajęła mu może z 10 min. Teraz cisza nic nie tyka i wszystko chodzi jak należy. I tak ma być :D
Cześć. Które to śruby bo ja zdjalem dzisiaj koło i za cholerę nie wiem gdzie one są...

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: zubek » 24 lip 2023, o 17:28

Kół nie trzeba zdejmować. Wystarczy zdjąć kapsel od felgi. Śruba jest jedna na każde koło - centralnie na środku.

Awatar użytkownika
maciekawski
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 5 mar 2021, o 08:16
Auto: Insignia BiTurbo 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Gdańsk/Szwecja

Re: Stuki podczas zmiany biegów

Post autor: maciekawski » 6 sie 2023, o 16:45

Wiesz może jaki powinien być moment dokręcenia tej nakrętki?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”