------------------------------ Wielkopolski Spot Mikołajkowy - 8.12 - fotorelacja

--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Sprzęgło Haldex

ODPOWIEDZ
norbi333
Zapaleniec
Auto: Biturbo 4x4,2.0T 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sprzęgło Haldex

Post autor: norbi333 » 5 paź 2018, o 21:35

A jaki numer błędu?

Awatar użytkownika
hubi_pl
Nowicjusz
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Kontakt:

Post autor: hubi_pl » 21 paź 2018, o 10:26

Piotrek007 pisze:
28 wrz 2018, o 14:59

Haldex
-Ravenol AWD-H Fluid 1L
Daj sobie spokój z Ravenolem w sprzęgle, albo GM albo BW (producent napędu) . Na świeżo otrzymałem oficjalne stanowisko centrali:
"Only BW After Market oil is tested and meet the AWD system requirements. Our oil receipt is not available for other companies."

Wkrótce będzie ten komunikat umieszczany u nas na stronie.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: kuba89 » 21 paź 2018, o 21:11

BW jest tez w Volvo, a więc ich olej który kosztuje 100za litr tez jest ok

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
hubi_pl
Nowicjusz
Miasto:
Kontakt:

Post autor: hubi_pl » 21 paź 2018, o 21:50

BW nie dostarcza oleju do żadnego producenta aut. Producenci aut otrzymują kompletny układ zalany olejem z BW (jedynie GM na początku produkcji Insignii zalewało swoim), a później serwisują "swoimi" wg specyfikacji BW, niekiedy też niestety różniącej się.

PS. pamiętaj że Volvo stosuje ten sam olej do skrzyń jak i sprzęgła "haldex", więc jednoznacznie jest to że nie jest to w 100% właściwe.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec

Post autor: kuba89 » 22 paź 2018, o 20:05

Czyli BW udostępnił „rodzaj” oleju i inni producenci podrabiają wg specyfikacji olej dla swoich układów.
A więc najprawdziwszym i najwłaściwszym olejem będzie BW

Awatar użytkownika
hubi_pl
Nowicjusz
Miasto:
Kontakt:

Post autor: hubi_pl » 22 paź 2018, o 21:15

Nie do końca, BW nie udostępnia takich rzeczy, ale inni producenci aftermarket podrabiają te oleje nie spełniają norm BW.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec

Post autor: kuba89 » 23 paź 2018, o 22:47

To co sprzedaje volvo pod swoją marka do Haldex ?

Awatar użytkownika
hubi_pl
Nowicjusz
Miasto:
Kontakt:

Post autor: hubi_pl » 24 paź 2018, o 11:27

Nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Piotrek007
Nowicjusz
Auto: OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2015
Miasto: Krk

Post autor: Piotrek007 » 4 gru 2018, o 11:09

hubi_pl pisze:
21 paź 2018, o 10:26
Piotrek007 pisze:

Haldex
-Ravenol AWD-H Fluid 1L
Daj sobie spokój z Ravenolem w sprzęgle, albo GM albo BW (producent napędu) . Na świeżo otrzymałem oficjalne stanowisko centrali:
"Only BW After Market oil is tested and meet the AWD system requirements. Our oil receipt is not available for other companies."

I jak umieściłeś ten komunikat na stronie?

U mnie po zalaniu oleju Ravenol AWD-H Fluid wystąpiły problemy przy ruszaniu ze skręconymi kołami coś z tyłu szurało, serwis stwierdził że nowy olej wypłukał zabrudzenia z układu i że trzeba go wymienić ponownie, więc wymienili (ten olej jest tani więc kupiłem nową butelkę) tak w sumie wymienili go trzy razy bez rezultatu, Diagnoza serwisu była że haldex do wymiany lub czyszczenia ale oni nie dają gwarancji,
Troszkę mnie to zdziwiło bo auto miało przejechane 50 tysięcy głownie po autostradach, podzwoniłem po serwisach i poradzili żeby wymienić dwa razy na ori olej. I tak też zrobiłem, po pierwszej wymianie problem występował tylko na początku jak olej był zimny, po kilku dniach i drugiej wymianie wszytko wróciło do normy i nie ma żadnego problemu z haldexem.

Także na podstawie mojego auta mogę stwierdzić że olej Ravenol AWD-H Fluid nie nadaje się do naszych sprzęgieł haldex.

Czuczu20
Nowicjusz
Auto: SportTour 4x4
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto:

Post autor: Czuczu20 » 6 gru 2018, o 00:21

maniek86krk pisze:@pittero polecam Ci euromarket na Jana Pawła w Krakowie. Za wymianę oleju w haldexie oraz tylnym dyferencjale plus filtr i uszczelka zapłaciłem 1200 zł w tym masz jeszcze gwarancję 24 miesiące
W euromarkecie mi dali oferte 1500. Muszę do nich wrócić w takim razie ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hubi_pl
Nowicjusz
Miasto:
Kontakt:

Post autor: hubi_pl » 6 gru 2018, o 20:23

Piotrek007 pisze:
4 gru 2018, o 11:09
hubi_pl pisze:
Piotrek007 pisze:

Haldex
-Ravenol AWD-H Fluid 1L

U mnie po zalaniu oleju Ravenol AWD-H Fluid wystąpiły problemy przy ruszaniu ze skręconymi kołami coś z tyłu szurało, serwis stwierdził że nowy olej wypłukał zabrudzenia z układu i że trzeba go wymienić ponownie, więc wymienili (ten olej jest tani więc kupiłem nową butelkę) tak w sumie wymienili go trzy razy bez rezultatu, Diagnoza serwisu była że haldex do wymiany lub czyszczenia ale oni nie dają gwarancji,
Troszkę mnie to zdziwiło bo auto miało przejechane 50 tysięcy głownie po autostradach, podzwoniłem po serwisach i poradzili żeby wymienić dwa razy na ori olej. I tak też zrobiłem, po pierwszej wymianie problem występował tylko na początku jak olej był zimny, po kilku dniach i drugiej wymianie wszytko wróciło do normy i nie ma żadnego problemu z haldexem.

Także na podstawie mojego auta mogę stwierdzić że olej Ravenol AWD-H Fluid nie nadaje się do naszych sprzęgieł haldex.
Tak, po kolei to wklejamy, ale nie dociera do ludzi....ja nie rozumiem tego, auta za dziesiątki tysięcy, a oszczędzanie 100zł na oleju do tak ważnego układu. Widzisz też niestety na swoim przykładzie, oby był on nauczką dla innych. Dobrze że ustały problemu u Ciebie. Dbaj o wymiany oleju i filtra.

Awatar użytkownika
Piotrek007
Nowicjusz
Auto: OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2015
Miasto: Krk

Post autor: Piotrek007 » 10 gru 2018, o 16:33

hubi_pl pisze:
6 gru 2018, o 20:23
Piotrek007 pisze:
4 gru 2018, o 11:09
hubi_pl pisze:

Tak, po kolei to wklejamy, ale nie dociera do ludzi....ja nie rozumiem tego, auta za dziesiątki tysięcy, a oszczędzanie 100zł na oleju do tak ważnego układu. Widzisz też niestety na swoim przykładzie, oby był on nauczką dla innych. Dobrze że ustały problemu u Ciebie. Dbaj o wymiany oleju i filtra.
Hubi,Ja nie oszczędzam na olejach i zmieniał trzy razy częściej niż zaleca producent, w tym przypadku po prostu przyjąłem moją starą zasadę że oleje GM są do du..... na przykładzie oleju silnikowego i do skrzyni biegów i to całą historia.

Awatar użytkownika
dare50
Użytkownik
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Otrzymał  piwo: 2 razy

Post autor: dare50 » 10 gru 2018, o 18:06

Ale po co przepłacać za olej GM skoro jest olej dedykowany do Haldexa
https://awdcarparts.com/shop/oil-filter ... opel-saab/

daveeconomic
Nowicjusz
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Post autor: daveeconomic » wczoraj, o 21:34

Olej BW jest jak najbardziej odpowiedni a w zasadzie najlepszy bo to olej dedykowany do naszego haldexu IV generacji. Swoją drogą euromarket wymienia tylko Olek i filtr z uszczelką czy również czyści tarczki i cały układ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”